škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit Almayı Düşünüyorum Yardım

Samet16 · 35 · 21331

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlarım Abilerim Ben Bursada Yaşıyorum ve İlk Arabamı alıcam Skoda Favorit düşünüyorum ve bi tane buldum 93 model beyaz favorit 135L muayeneden yeni geçmiş araç cok diri ve sorunsuz ama Lx yada Glx Al dediler bu araacı cok uyguna bulmustum vazgeçmek istemiyorum Lx yada Glx den eksikleri nedir benim aracın bi yardımcı olursanız sevinirim ve yakıt sarfiyatı nasıldır biri 30 kr dio biri 20 kr bi yardım lütfen teşekkürler.   almayı düşündüğüm araçta bu yorumlarınız beklerim fiyatı bayaa düşürdük oraya takılmayın :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-favorit-favorit-135-l-38058992/detay
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 20:53:58 Gönderen: Samet16 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun favorit güzel kullanıldığı takdirde sahibini üzmez temiz favorit bulursanız eski bir favorit sahibi olarak tavsiye ederim LX veya GLX daha iyi olur tabi VW dokunuşu var onlarda ama 135L temiz ve içinize sindiyse bakımları düzgün yapılmış devirli kullanılmış olması daha önemli bu konuda Uğur abi daha güzel bilgilendircektir. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Samet16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O zmn Uğur Abinin yorumlarını bekliyorum sizede eşekkür ederim :) biri içi torpido kahve rengi olanlardan alma iyi değil fln dedi ama ne fark eder aracın linkini koydum ordanda bakabilirsiniz fiyatı 4.500 tl ye düşürdü alınır bende ama yorumları bekliyorum

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LX ve GLX tavsiye ederim iç mekanı vs daha kaliteli  ;) şunun gibi  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-favorit-full-orjinal-37701528/detay   94 GLX bile bulabilirsiniz 5.000 liraya ama temizi olmak şartı tabi :) ben 5.000e (89binde)verdim tertemiz arabamı buyrun resimleri;

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=9661

« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 23:39:45 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bence komple boyanmış bir araç. O modelde olup da boyası bu kadar orijinal ve canlı üstelik de 135L bence zor.
Ha boya artık iyice kötüleşip komple boyandıysa da ve düzgün yapılmışsa bana kalırsa sorun etmemeli.

LX ile GLX arasında kalmamalısınız çünkü GLX' in LX' e göre aman aman bir donanım üstünlüğü yok. Otomatik ön camlar ve merkezî kilit, o kadar. Onun da sanayi de en kralını yaptırırsınız.

135L ile LX arasında da donanım farkı hiç yok. Sadece LX' in torpido rengi siyah ve kapı iç panelleri biraz daha farklı bir tasarımda. Ama inan bana 135L' nin koltuk döşemeleri çok daha güzel LX' e göre. Ben olsam "LX mi L mi" diye düşünmem, en temiz ve sorunsuz hangisi ise onu alırdım.

Şimdiden hayırlı olsun yeni aracınız.

Çevrimdışı murat0644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben aldım çok pişmanın...kesinlikle alma spring yada bodway al...

Çevrimdışı Hrn041

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat0644;201552

bukadar neyinden şikayetcisin?

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat0644;201552

Belliki favoritden cok sıkıntılarınız var..
bende brodwey alacaktım hatta anlaşmıştık adam o günü arabayı bağlatmış nasip olmadı bende acelem vardı hemen sahibinden sitesinden kullandıgım arabayı aldım yani favoyu..
favolar 4 ile 5 milyar arasında geziniyordu 4 verip sanayiye girecegime 5 veririm diyip bakımlısı aldım arabamdan okadar memnunumki erzurumdan düzceye oradan kuşadasına oradan da erzuruma gittim 3500 km yolu banamısın demedi normal hızım 110 bazende 160-170 bastım saatlerce tek tesellim radara yakalanmadıgıma sevinmek :)
bu araba okadar az yakıyorduki normal şartlarda bu yolu giden 1 ay belini dorultamızda LPG masrafı beni hiç üzmedi...
17 yıllık bir arabadan bu perfonmassı beklemiyordum...
tek sorunum erzurumun sogunda yetersiz kalıyordu corum kaloriferi taktırıp hamam gibi oldu...
eskilerin dedigi gibi bakarsan bağ olur bakmassan dağ olur...
son model arabaları yada iyi denilen arabalarında sorunları cıkmıyormu :)
ben bu favoya 24+24 : 48 tl vergi ödüyecem nedirki :)
hangi araba olursa olsun bakımını yaptırmassak sorunların önüne gecemeyiz..
Favorit benim gözümde iyi arabadır ve cok memnunum 150 km 20 tl yakan arabayı öper başıma korum :):)
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2011, 17:31:53 Gönderen: bedirkaya »

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Favorit benim gözümde iyi arabadır ve cok memnunum 150 km 20 tl yakan arabayı öper başıma korum

bu hesaplama bir yanlıslık yok değil mi :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba temiz ve diri duruyor :ok: 97 senesinde bizde bunun kırmızı stationwagon'u vardı direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen pamuk gibiydi..

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;202359
bu hesaplama bir yanlıslık yok değil mi :)

Yok hocam yaş 40 kimseye helede tanımadıgım insanlara yalan söliyecek durumum yok :)
erzurumda bakımda iken lpg kırmızıya düştü kırmızı ile biraz gezdikten sonra cebimde kalan 20 tl ile aygazın lpg sini aldım ki fiyatı biraz daha pahalıdır :)
erzurumdan cıktım ispir istikametine yolda kalırım korkusu ile 90 nı geçmedim acemi şöförler gibi arabaya ciğ lpg yaktırmadan koklata koklata yani devirle kullanarak köye geldim köyden cıkıp ispire gittim ispire girdigimde lpg yine kırmıza düştü hatta bende şaşırdım nekadar az yaktım diye :)
hatta ben yanlış yazmışım merkez yoldan köy 10 km içerde geride döndüm etti 20 km 141 km de erzurum ispir arası 161 km ediyor :):)
direksiyon şöförleri gazlı arabalarda gazı kökler arabada gidemedigi için o gazın yarısı ateşlenir yarısıda ciğ olarak eksozdan atar halbuki iş gaz pedalandı biter.....

http://www.illerarasimesafe.com/ buradan da erzurum ispir mesafesine bakabilirsiniz :) il-ilceyi secin

not : düzceden izmit oradan izmire geçtim 90 tl yaktım hızım 100-110 arası idi
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 09:44:15 Gönderen: bedirkaya »

Çevrimdışı Hrn041

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç temize benziyor motoru iyi durumdaysa ve cürüğü yoksa 4,500 - 4,600 civarına alınabilir.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedirkaya;202389
Yok hocam yaş 40 kimseye helede tanımadıgım insanlara yalan söliyecek durumum yok :)
erzurumda bakımda iken lpg kırmızıya düştü kırmızı ile biraz gezdikten sonra cebimde kalan 20 tl ile aygazın lpg sini aldım ki fiyatı biraz daha pahalıdır :)
erzurumdan cıktım ispir istikametine yolda kalırım korkusu ile 90 nı geçmedim acemi şöförler gibi arabaya ciğ lpg yaktırmadan koklata koklata yani devirle kullanarak köye geldim köyden cıkıp ispire gittim ispire girdigimde lpg yine kırmıza düştü hatta bende şaşırdım nekadar az yaktım diye :)
hatta ben yanlış yazmışım merkez yoldan köy 10 km içerde geride döndüm etti 20 km 141 km de erzurum ispir arası 161 km ediyor :):)
direksiyon şöförleri gazlı arabalarda gazı kökler arabada gidemedigi için o gazın yarısı ateşlenir yarısıda ciğ olarak eksozdan atar halbuki iş gaz pedalandı biter.....

http://www.illerarasimesafe.com/ buradan da erzurum ispir mesafesine bakabilirsiniz :) il-ilceyi secin

not : düzceden izmit oradan izmire geçtim 90 tl yaktım hızım 100-110 arası idi

estağfurullah bedir abi yalan falan demedim de sasırdım gercekten :)

Valla cok idealmis yakıt tüketimi, ben ank içi ortalamam 10.5lt suan yol bilgisayarından görünen :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: yasin90;202735
estağfurullah bedir abi yalan falan demedim de sasırdım gercekten :)

Valla cok idealmis yakıt tüketimi, ben ank içi ortalamam 10.5lt suan yol bilgisayarından görünen :)
Dur-kalk yoksa, sabit hızla ve uygun devirde gidildiğinde Favorit çok fazla yakmıyor. Tabii bakımlı olması da şart.:wnk:
Hele ki, eğer sabredilebilirse, otobanda 4. viteste 60 km/s sabit hızla ilerlendiğinde epey az yakıyor.

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Antalya - Düzce gidiş geliş 180 liralık LPG yakmıştı benim araç ortalama 100 km.hızla.