škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çorum kaloriferi yaptırmak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar...
ben erzurumda yaşıyorum kaloriferim sıcak üflüyor lakin malum erzurum havası,sıcaklık yetersiz kalıyor bir kaç kişiden Çorum kalorife hakkında övgüler aldım ama bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum
Çorum kaloriferi nasıl yapılıyor ciddi anlamda ısıtıyormu ve yaptırma maliyeti nekadardır,yan etkileri varmıdır arabaya :)

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genelde araç zeminine müsait bir yere montajlanıyor. elektrik bağlantısı gerekiyor yaklaşık 10 amperlik sigorta bağlanıyor. içindeki rezistans ısınarak salyangoz elektrik motorundan üfürülüyor.  bir nevi saç kurutma makinesi gibi. (€bazı modellerinde )  diğerlerinde radyatör var
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 23:52:35 Gönderen: takara34 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Muhtemelen haratetinden korkulan Favorit için düşük bir termostat derecesi belirlenmiş ve bu yüzden ısıtmıyor olması kuvvetle muhtemel.

Çorum kaloriferi ise çokda zor bir şey değil, hele ki Erzurum gibi soğuk bir memlekette arz sıkıntısı yaşanacağını sanmam.

Aslında Yetsan firmasının ürettiği bir kalorifer, Çorum'da icat edilmiş fabrikada Çorum'da sanırsam isim öyle kalmış.

Çok pahalı ve meşakkatli bir şey değil, şöylece bir alet;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-r12-yetsan-corum-kaloriferi-35020000/detay

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;167655
Muhtemelen haratetinden korkulan Favorit için düşük bir termostat derecesi belirlenmiş ve bu yüzden ısıtmıyor olması kuvvetle muhtemel.

Çorum kaloriferi ise çokda zor bir şey değil, hele ki Erzurum gibi soğuk bir memlekette arz sıkıntısı yaşanacağını sanmam.

Aslında Yetsan firmasının ürettiği bir kalorifer, Çorum'da icat edilmiş fabrikada Çorum'da sanırsam isim öyle kalmış.

Çok pahalı ve meşakkatli bir şey değil, şöylece bir alet;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-r12-yetsan-corum-kaloriferi-35020000/detay

evet bu radyatörlüsü. birde benim  eski magruslarda gördüğüm salyangoz tarzda olanları vardı saç kurutma makinesi gibi içinden rezistanslı  elektrikli. :ok:

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kaloriferim sıcak üflüyor bir sorunu yok ama erzurumun bu ayazlarında yetersiz kaldıgı icin çorumlu olmaya karar verdim :)
benim kaldıgım yer erzurumun bir köyü rakım 2300 adı üstünde yaylacık köyü    - lerde havalar :)

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eskiden şirket arabaları torosdu... doğuya seyehatlerimizde bayağı üşürdük ... araçların ikisine çorum kaloriferi taktık... erzurum bölgesine giden kaloriferli aracı alır yola çıkardı... gayet iyi ısıtıyordu arabaya zararı yok çünki sıcak su hortunun devamına takılıyor çift devirli hava verir... takmaya değer...

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ayın 15 inde maaşı cekmeye erzuruma inecegim iyice kara verdim maliyeti ne olursa olsun yaptıracagım  aslen düzceliyim uzun yoldada faydasını görürüm sanırım.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
corum kaloriferi : 160 dedi 150 yi aldım
montaj üçreti : 50 tl
kelepce ,cıt cıt, kalorifer hortumu : 30

toplam maliyet : 230 tl

artık arabanın içi haman gibi :ok:

Çevrimdışı kocsistem19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben çorumluyum.Çorumlu olup renault marka eski aracı olan çoğu kimse kalorifer taktırır.Çok verimli çalıştığı gibi sadece renault değil ısıtma problemi olan her araca uygulanabiliyor.
Yetsan kalorifer ürettiği gibi radyatör üretip dünyanın birçok ülkesine ve birçok markaya da pazarlamakta

Ayrıca araç iç dizayn konusunda da çorumda Zorlu oto döşeme ve Zevk oto döşeme gibi iki güzel firmamız hizmet vermekte.
Bilgilerine bu firmaların sitelerinden ulaşabilrisiniz

Çevrimdışı zorro658

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dedemin 95 model torosunda var, ısıtmada üstüne tanımam. 5 dkda fırın gibi oluyo arabanın içi :D

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zorro658;168852
dedemin 95 model torosunda var, ısıtmada üstüne tanımam. 5 dkda fırın gibi oluyo arabanın içi :d
:+1:000:+1:

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gercekten haman gibi oluyor kapatmak zorunda kalıyorum birde teyp,in alt arka tarafına yaptırdım ayaklara vuruyor ayak üşümesi falan kalmıyor :)
usta 2. el var dedi taktırmadım sıfır aldım.
belki bizim oralarda taktırsa idim (düzce-sakarya) daha ucuza olabilirdi ama daha tatile cok var :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Favorit ile ısınma sorunu yaşadınız ve Çorum kalorifer taktırdınız, öyle mi?!:blm::hmm:

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;168958
Favorit ile ısınma sorunu yaşadınız ve Çorum kalorifer taktırdınız, öyle mi?!:blm::hmm:

yaşadıgım yer erzurum ile ispirin ortasında yayla köyü rakım 2300
yazın bile battaniye ile yatılan bir yer şuan bircok yerde dogru dürüst kar yok hatta erzurumda bile fazla kar yok yanı sırada bizim oldugumuz yerden erzurum bile sıcak :)
kaloriferim sıcak üflüyor sorunsuz ama yetmiyor :)
lojmandan cıkıp arabaya gidinceye kadar kemiklerinizin dondugunu hissediyorsunuz :)
erzuruma yada ispire yaklaştıkca zaten corum kaloriferi fazla gelip kapatıyorum.