škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ford c max'a ne dersiniz?

fenomen · 95 · 11828

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla dediklerinize bi şey diyemem, arabayı da genel olarak tavsiye ederim ama hayal kırıklığına uğradığım noktaları var.

2-3 hafta önce 5 kişi 2009 40 bin km'de TDCi Titanium bi C-Max ile İzmit'e gittik geldik. Otobanda 120'yi, normal yolda 100'ü pek geçmedik, 5.8 ortalama yaktı. 5 kişi için normal sayılır herhalde.

Ama Titanium olmasına rağmen iç malzeme kalitesi fevkalade hayal kırıklığına uğrattı beni, hani ben baya da hevesliydim yola çıkarken ama kapı içleri pilsan oyuncak plastiği gibi, iç kapı açma kromajları oyuncak gibi. Hele titanium havası estirmek için bazı yerlerde kullandıkları mat metal çok ucuz göründü bana.

Motoruna piyasa makbuliyetine falan diyeceğim yok ama plastik olarak sevmedim.

Hem de bagajı pek geniş değil. Arka koltuğa sedanda da 5 kişi oturuyor, c-max'de de... O zaman niye o kadar kocaman aleti yanımda gezdireyim ki? Sedan Trend TDCi alırım daha iyi bence (şirket arabası olmamak kaydı ile). Hem viraj hakimiyeti çok daha iyi olur. Ağırlık olara da düşüktür herhalde...
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 22:52:12 Gönderen: turker »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her arabada mutlaka eksikler oluyor bir yerlerinde mutlaka. ama c-max te bu durum min düzeyde. motoru, donanımı, kalitesi sürüş özellikleri, belli bir seviyede. ben çok beğeniyorum. lakin paraya bakıyor bu işler. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Al hocam C-Max..

Arkadaş 2005 model 120.bindeki C-Max'i 23.800'e aldıydı 5 ay önce..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ilandaki aracın kaput ve sol ön çamurluk boyalı bu arada,:)

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ARkadaşlar yazın 2005 Model  1.6 Dizel Ghia+Sunroof 100.000 km de ön sol çamurluk, arka bagaj ve sol çamurluk değişmiş olan amcamın arabasını Gökhanın dediği fiyatlara sattım.

İzmirden alıcı buldu.

Kendi sürücülüğüm bir yana araç kullanmasını hayranlıkla izlediğim 40 senelik şöför amcam aracın yokuşlarda anormal şekilde çekişden düşdüğünü ve yakıt tüketiminde maksimum 800 km geçemediğinden bahseder dururdu.

Artık canına tak ettiği için alıcısını bulunca hemen verdik.

Aracın cezbedici bir yanının olduğu doğru ancak ben kendimde kullanırken sürüşünden hiç zevk almadığım bir araç, bu yüzden Hakan'a katılıyorum ve tavsiye etmiyorum.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı TranSporter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamünaleyküm Hocam

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum..Fordun motoru dizelde olsa benzinlide olsa 5 para etmez

Geçen hafta motorcu bi abimin yanındaydım Dükkanda devirdaimi değişen bir Ford Fusion vardı..ve araç sadece 25300'de düşünün..

Aynı zamanda rektefiyeye giren Connect..bu araçta 150000'de

Araç bundan 30000 kmde evvelde rektefiye görmüş..

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;168395
Benim kanks 6 lt/100 km civarları gezinmekte Ankara içi, fena değil o cüssede.

Bizim aracın sürekli ortalaması 6 litre işte zaten. Gayet iyi ortalama.:ok:

Alıntı yapılan: hakanerdogan;168397
O kadar ciddiyetle eminim ki :D Her türlü stock 2006 model dizel 3 oda 1 salon bir C-Max ile kalkarım 0-100 şeklinde, o derece eminim :D

Peki 3 sene C-max kullansan, kankan da tam tersi 1.4 tdi fabia sahibi olsa kalkmaz mısın ? Benim demeye çalıştığım bu. Marifet/marifetsizlik bu durumda araçlarda değil, sürücülerde.

Ha bu nedenle hala da şüpheyle yaklaşmak lazım her 1.6 TDCI C-max ile kalkış yapmak için.:)

Alıntı yapılan: fenomen;168398
peki hakan tüpsüz octiden nasıldır benim rahmetliyle kıyaslarsak?

Geri kalacağı pek bir yer yok. Aksine üstünlük kuracağı pek çok nokta mevcut.

Alıntı yapılan: turker;168460
Hem de bagajı pek geniş değil. Arka koltuğa sedanda da 5 kişi oturuyor, c-max'de de... O zaman niye o kadar kocaman aleti yanımda gezdireyim ki? Sedan Trend TDCi alırım daha iyi bence (şirket arabası olmamak kaydı ile).

Daha rahat oturabilmek için, daha rahat inip binebilmek için, gerektiğinde hafifçe ayağa kalkar gibi yapıp pantolon değiştirmek için. :)

MPV esnekliği genişliği ve rahatlığı bugün D sınıfı araçları mantıksız kılar seviyede. Getirileri tartışılmaz da, zayıf yönleri kimilerimizin kullanım amacına uygun olmayabilir.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben hacimden çok kıvraklığı ön planda tuttuğum için sedan diyorum.

Hacim isteyen için ise c-max mantıklı, fiyatlar gerçekten öyle ise sedandan ucuzmuş ha ;)...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;168500
Ben hacimden çok kıvraklığı ön planda tuttuğum için sedan diyorum.

Hacim isteyen için ise c-max mantıklı, fiyatlar gerçekten öyle ise sedandan ucuzmuş ha ;)...

Orası öyle tabii abi; sol tarafta profilin "YAŞ" bölümü 30 diyor henüz.:++:  Ha benim yaş daha da düşük ama ben aile üyelerini arkadaşları falan düşündüğümden diyorum. Hani spora falan gidersin, aracın içinde daha rahat bir şekilde kıyafet değiştirmek istersin...

Tek başına binip turlamak için arzulanacak araçlar değiller tabii; ama sundukları avantajlar harika.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turker beyin söylemlerine katılıyorum:ok:.bay-bayan birde tek çocukla koskoca aracı gezdirmek banada akıllıca gelmiyor doğrusu ama ne bileyim birden c-max hayranlığı oluşuverdi:bnn: şıp sevdimiyim neyim bende anlıyamadım.ama benim bekraundum olarak kafamın arkasında hep octi duruyor a5 elegansından.ama gelgelelim yok temizini bulamadım,bulsamda 28-32 milyar arasında.o kadar parada çıkıştıramam,üstelik benzine 4 krş indirimde gelmiş:++: biraz öce aldığım habere göre.eh octi benzinli alabilrzi.depoda 2 tl indirimi garantiledik:haha::oly::oly::heyo::kiki::hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olumsuz görüşlerde epey çoğaldı,beni tek rahatsız eden yönü kalabalık olmadığım için o kadar kasayı yanımda sürüklememin alemi varmı,birde sedan olan dizel focusu bi dr arkadaşım kullanıyor otomatik versiyonundan ama memnun değil yakıtını çok buluyor.tavsiyede etmiyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kullanıyorum 2005 yılında sıfır almıstık 1.6 tdci ghia modeli.Gerçekten hakkını veren bi araba motor performansı gerçekten güzel 23 yasında bi genç olarak benim yüzümü kara çıkartmadı :D yani gidişiyle duruşuyla güzel bi araba.Sony müzik sisteminden cok memnun kalırsın arabaya binen tüm arkadaslarım müzik sistemine hayran kaldı.Tek sorunu malum mpv bagajda içerde oldugu için plastik aksam biraz fazlalasıyor buda ses sorununu ortaya cıkarıyor.arka kapılardaki perdelerde acıkken ses yapıyor.Yol ve motor sesi almıyor ama plastik aksam sesi var araçta.Azcık sesten bişey olmaz diyosan hiç bakma servise götür al aracı.Benim aracım 102.000 km de motordan tık demedi 15.000 de bir servisi var ben 13.000 de bir götürürüm yetkili servise.Çok sinir etmezlerse trafikte sakin kullanırım ortalama 5.5 6 lt mazot içiyo o kdarda olsun diyorum.uzun yolda 5 lt yi cok rahat yakalarsın 120 km hızı geçmemek sartıyla.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Bir sevda bizimkisi.....

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi c-max i baba ya verip lada niva yada golf mk1 alma derdindeyim.Şükse peşinde değiliz be abi maksat o mekanigi yaşamak okula  range lerle sirocco larla geliyolar ama hiç birinde gözüm yok valla.Akülü araba gibi sürekli elektirikli herşey abs asr esp cart curt cok gaza bastın cok frene bastın araba zaten kendini sürüyo.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TranSporter;168496
Selamünaleyküm Hocam

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum..Fordun motoru dizelde olsa benzinlide olsa 5 para etmez

Geçen hafta motorcu bi abimin yanındaydım Dükkanda devirdaimi değişen bir Ford Fusion vardı..ve araç sadece 25300'de düşünün..

Aynı zamanda rektefiyeye giren Connect..bu araçta 150000'de

Araç bundan 30000 kmde evvelde rektefiye görmüş..

valla 97 model fiestaya 130 bin km en hayvani şekilde bindim anahtar vurmadım :) nitekim şuanki conenct aracımızda aynı şekilde 95 bn kmde. 4 takla attım üstüne 80 bn km yaptım :)