škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cıtroen c4 dizeli nasıl bilirsiniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son gelen akarayakıt zamlarından sonra dizellere takmış bulunuyorum.fransız araçları pek sevmem ama bu araçların dizaynını,estetiğini,dizel 1.6 110ps oluşundan,full olmasından epey düşümeye başladım.ama yoltutuşundan,piyasasından,kalite ve konforundan,performansından,ses yalıtımı konusundan anlamıyorum tamamen fransızım.şu araç hoşuma gitti.ne dersiniz?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-citroen-c4-2007-siyah-cam-tavan-110hp-c4-de-en-son-nokta-36212138/detay
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bizim araç servisteyken bundan kullandık 1 hafta,kiralık araç.
50.000 km civarındaydı ama içinde tek ses yoktu.
Ancak iç plastik kalitesi felan rezalet.
Octiden sonra iç mekan şıklığı ve kalitesi,tokluğu olarak üzer.
Ama yol sesi felan almıyor araç.Motor sesi sızıyor içeri,Octiden fazla.
Karar senin tabi.
Ama öyle çok çok pişman etmez diye düşünüyorum:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi bilirdik rahmetliyi:D:D

bu iğrenç espiriden sonra gelelim konumuza.Motoru zaten bilnidk sağlam güçlü ekonomik bir motor.sizi üzmez diye düşünüyorum hocam.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
focus hocam fosuc tek yanaşacağın araç olsun.bi tane çiya buldun mu tadından yenmez..

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006 Model üstü Renault Megane II 1.5 dCi tavsiye ederim.

Şehir içi 1 depo ile 900 km aşağısına düşmezsiniz. Uzun yolda 1200 km rahat yaparsınız (38-40 derece sıcaklıkta klima sürekli açık olmak koşuluyla İstanbul-Datça arasında).

Ben kullanıyorum beni üzecek bir durumla karşılaşmadım.

Araçta;

Dijital Klima
Hız Sabitleyici
Yağmur Sensörü
Far Sensörü
Kolçak Dayama
16" Alaşımlı Jantlar (205*55 Lastik Kullanıyor)
4 Cam Elektirikli

gibi özellikler mevcut.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;166560
focus hocam fosuc tek yanaşacağın araç olsun.bi tane çiya buldun mu tadından yenmez..
focus dizel otomotik vites bi dr arkadaşımda var memnun değil.bir daha kapıya bastırmam dedi.ben focusların kokpitini sevmiyorum çakma gibi duruyor.c4 ü ise spor bi duruşu var.daha dolu,birde tamamen komple cam tavan,esp,asr,cc hepsi var aradıklarım.ondan demiştim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;166561
2006 Model üstü Renault Megane II 1.5 dCi tavsiye ederim.

Şehir içi 1 depo ile 900 km aşağısına düşmezsiniz. Uzun yolda 1200 km rahat yaparsınız (38-40 derece sıcaklıkta klima sürekli açık olmak koşuluyla İstanbul-Datça arasında).

Ben kullanıyorum beni üzecek bir durumla karşılaşmadım.

Araçta;

Dijital Klima
Hız Sabitleyici
Yağmur Sensörü
Far Sensörü
Kolçak Dayama
16" Alaşımlı Jantlar (205*55 Lastik Kullanıyor)
4 Cam Elektirikli

gibi özellikler mevcut.
kusura bakmayın ama reno kesinlikle düşünmüyorum.meganıı tip olarak beni hiç açmıyor.mideme kramp giriyor gördüğümde bile.ama piyasası en çok olan araç onuda biliyorum.sanki o aracı aldığımda boynumda zenci birisiyle yatıyormusum gibi olacak gibi geliyor bana.elimden gelen bişi değil ne yapayım renolara gıcığım.km de 5 krş yaksa bile görmek istemiyorum.:(:knp:

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
citroenler yol tutusta süper arabadırlar smylediğin gibi esp asr cam tavan gibi zengin donanım secenekleri var. 1.6 dizeli ise psa grubu bikaç markanın kullandığı hdi motordur yakıtta ekenomik dizelde otomatik seçeneği olmasıda cabası bence sportif güzel bir duruşu var.kullanamdım ama tek duyduğum kasislerde arka süspansiyondan ses gelmesi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İş arkadaşım 6 ay önce aldı, gayet memnun, otom, dizel.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
c4 iyi araçtır az yakar iyi kaçar gırtlağına kadarda doludur tek kötü yanı arka amasör sesi kroniktir onun dışında bir iki yerde plastikten kaynaklanan gıcırtılar yapar onlar önlenebiliyor ama amasör sesine servis dahi bir çözüm bulamıyor bilginize
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor güzel gerisi cacık. sağı solu çabuk dökülür iç aksamları kaliteli deildir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;166685
c4 iyi araçtır az yakar iyi kaçar gırtlağına kadarda doludur tek kötü yanı arka amasör sesi kroniktir onun dışında bir iki yerde plastikten kaynaklanan gıcırtılar yapar onlar önlenebiliyor ama amasör sesine servis dahi bir çözüm bulamıyor bilginize
hepside mi aynı yoksa bazı modellerinde mi var?
ayrıca her yolda mı aynı yoksa bozuk yollardada mı aynı?

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok muhammet hocam bozuk yolda diyolar ama bence kesinbi sıkıntısı vardır çözülmeyecek sorun yok .plastik aksamlara gelince bence güzel herşey zevk meselesi birinin hosuna giden ötekine itici gelebilir en iyisi siz   test sürüşü yapın bayide biyerde aklınızdada soru işareti kalmasın

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer periyodik bakımları zamanında yapılmış, temiz  bir c4 bulursanız, sorun yaşamazsınız.aracın kronik tek sorunu diğer arkadaşların bahsettiği üzre arka süspansiyonların sesli çalışması.İyi bakılmış bir c4 ün plastik aksamının sıfınındaki diğer araçlardan aşagı kalır bir yanı yoktur.Motor zaten PSA nın ürettiği kendini kanıtlamış HDI..

Ama söylediğim gibi, aracın daha önce nasıl ve ne şartlarda kullanıldıgı çok önemli.

Keyifli sürüşler.