škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 tdi dsg kullanıcıları aracınızda stop etme problemi var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Aracım spaceback 1.4 tdi dsg ve stop etme problemi yaşıyorum.  Bunu video çektim. Videoyu seyredip aynı durumda sizin aracınızda stop ediyormu deneyip görüşlerinizi paylaşırmısınız...
Teşekkürler.

https://youtu.be/Y3MksAmRxcA

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba kendini kaldıramıyor.Büyük ihtimalle fazla gaz verdiğiniz de bir sorunla karşılaşmıyorsunuzdur.

Çevrimdışı Mehmet41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet ayağımı gazdan çekmediğim zaman sıkıntı olmuyor. Ama trafikte hafif bayır olan dörtyol ağzında kontrollü geçişi sağlamak için frene bastıktan sonra ayağımı gaz pedalına bastıktan hemen sonra kontrolsüz başka bir aracın geçişini gördüğümde  ayağımı gazdan çekip daha frene basamadan araç stop ediyor. Arkamdada trafik olduğu için ani manevrayı yapamıyorum. Yani arkadaki aracın veya başka bir aracın çarpması an meselesi oluyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg sisteminin çalışması hakkında pek bilgim yok ancak debriyaj ayarını tam yapamıyor gibi geldi bana.düz yolda kurtarıyor ama yokuş olunca dengeyi tutturamadığı için stop ediyor

Çevrimdışı Mehmet41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid spacebacklerde bu problem birkaç arkadaşımda var. Yarın servise gidip arıza kaydı açtıracağım. Hatta Korhan beyin aracını yüce oto dahil fabrikada biliyor. Benim merak ettiğim Fabia lardada aynı sıkıntı var mı..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet41;536754
Rapid spacebacklerde bu problem birkaç arkadaşımda var. Yarın servise gidip arıza kaydı açtıracağım. Hatta Korhan beyin aracını yüce oto dahil fabrikada biliyor. Benim merak ettiğim Fabia lardada aynı sıkıntı var mı..

Mehmet hocam açtığınız 4 başlığı 2 ye indirdim 1.4 ve 1.6 tdi olmak üzere. Her araç için konu açmayın böyle 2 başlık üzerinden gidelim. Asıl arızalı model rapid olduğu için bu başlığı da siliyorum. Rapid üzerinden devam edelim