škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 7 lerde xds varmı?

fb1907 · 36 · 14626

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.superb.com.tr/donanim.html

Süperb de dahi yok gösteriliyor bence var sadece yazılmamış. VW de yazılı donanım olarak sanki sadece VW grubuna özel bir sistem gibi yazılmış satış stratejisi olabilir.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlama sayfasında xds yi bulamadım sanırım yok. Yalnız bir şey dikkatimi çekti esp denot activated yazıyordu onu anlayamadım

http://hizliresim.com/pmR1d0

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fazla kurcalamayın derim olmayan bir özelliği kodlamaya alırken başka kodlarda etkileniyor sonra birde sıfırdan beyin yazılımı vermek zorunda kalmayın.Arkadaşımın başına gelmiş bir olaydır şaka değil :)

Çevrimdışı hakan mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadşlar. cahilliğime verin ama şimdi benim araç 2014 skoda octavia combi 4x4 1.6 tdi elegance. benim araçda xds varmıdır.

benim eski araç skoda octavia 2012 1.4 tsi elegance idi. dönüşlerde önden kaydığı ve hani direksiyon biraz kayıyordu ama bu araçta hızlı döüşlerde sanki yere yapışıyor ve gaza bastıkça daha iyi tutş sağlıyor gibi geldi bana.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2015, 10:46:12 Gönderen: hakan mehmet »

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan mehmet;504214
iyi günler arkadşlar. cahilliğime verin ama şimdi benim araç 2014 skoda octavia combi 4x4 1.6 tdi elegance. benim araçda xds varmıdır.

benim eski araç skoda octavia 2012 1.4 tsi elegance idi. dönüşlerde önden kaydığı ve hani direksiyon biraz kayıyordu ama bu araçta hızlı döüşlerde sanki yere yapışıyor ve gaza bastıkça daha iyi tutş sağlıyor gibi geldi bana.

Sizde kesin vardır 4x4 olduğu için. Vagcom la mevcut ayarı değiştire bilirsiniz.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erwin skoda'dan 1 saatlik üyelik alıp, Octavia A7 ile ilgili bulduğum herşeyi indirdim. Bu sırada o sitede VIN numarası girerek aracın skoda üretim bandında hangi parametreler ile üretildiğini de görebiliyormuşuz. Listeyi incelerken "31 1Y3 L DIF Differential lock (XDS) dynamic traction control" satırı dikkatimi çekti bu başlık aklıma geldi. Tüm seride var mı bilmiyorum ama 2015 1.6 TDI DSG elegant araçta standart olarak XDS var demek oluyor.

Yazılımdan ayar değiştirmek işe yaramalı.....

maliilhan

• Ziyaretçi
Arkadaşlar malum kış geldi ne oldu bu xds acan olmadimi bu arada xds abs sensörleriyle esp sensörlerini kullanıyormuş.son durum ndr acan varmı

Çevrimdışı Chao

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, dün ender oto'da aracımın özelliklerini açtırırken xds'nin standart olarak soft geldiği bilgisini aldım, strong olarak değiştirildi. henüz test edebilecek farkını anlayabilecek bir durum yaşamadım ancak açıldı.

maliilhan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Chao;550952
merhaba, dün ender oto'da aracımın özelliklerini açtırırken xds'nin standart olarak soft geldiği bilgisini aldım, strong olarak değiştirildi. henüz test edebilecek farkını anlayabilecek bir durum yaşamadım ancak açıldı.

Kardeş sana zahmet artı ve eksilerini bi test edip yazarmısın.malum kış ayındayız tam test etme zamanı

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2013 Octavia da ben baktım ama kod Bölümü'nde görülmüyor nedense. Ben açamadım ama açan bazı arkadaşları duydum. Başkasına yaptırdıkları için Kodları bilmiyorlar. Bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. Saygılar

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı aldığımızda (Eylül 2015) xds yi ender elektroniğe açtırttım. Daha doğrusu orta seviyede iken strong yapıldı yanlış hatırlamıyorsam. Aracın yol tutuşunu bariz yükseltti. Fakat açtırdığım kişi balataları çabuk tüketir deyince 1 hafta kullanım sonrası eski haline getirttim :)

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Xds nin neden balatalari cabuk tukettigiyle ilgili teknik bilgisi olan varmi. Bende strong olarak kodlattim da .

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;552136
Xds nin neden balatalari cabuk tukettigiyle ilgili teknik bilgisi olan varmi. Bende strong olarak kodlattim da .

Strong modda tekerlere uygulanan fren basıncı artacağı için balata kullanımı da artacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
açtırdım, açtıramadım şeklinde yorum yapan arkadaşlar araç üretim ay ve tarihini paylaşırlarsa daha verimli olur kanaatindeyim