škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 132035

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;634595
Kışlık lastikler gitti yazlıklar geldi :) sezonu açıyoruz

Ben nisan ayını bekleyeceğim. Ne olur ne olmaz. :ok:

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün (geçen Cumartesi) yıkama ve cila uygulaması yaptım.

Cilalı şampuan ile çift yıkama işlemi yapıldı, üzerine tüm boyalı parçalara hızlı cila uygulandı.

Önceki cila işleminin üzerinden altı aya yakın zaman geçtiğinden, yenilenmesi gerekiyordu.

Yıkamadan önce, demirtozu sökücü ile, birkaç kaporta noktasında test yapıp, genel kirlilik durumu hakkında fikir edinmeye çalıştım.

Kaporta temizdi.. sadece (iki kez) yıkama ile yetindim. Kil hamuru veya demirtozu sökücü gibi temizleyicilerle herhangi bir işlem yapmadım.

Yıkama ekipmanları:
mikrofiber uçlu, ayarlanabilir boy ve boyunlu temizleme sopası
mikrofiber eldiven
Gül başlı sulama seti
Köpük pompası

Birinci yıkamada, tazyiksiz uç ile sulama, köpük püskürtme, fiber uçlu sopa ile temizlik, tazyikli uç ile durulama,

İkinci yıkamada, yoğun köpük püskürtme, eldiven ile temizlik, durulama, kurulama, yapıldı. Eldiven ile temizlik yapılırken, kirli bölümlerde, eldivenin tazyikli uç ile hızlıca temizlenerek işleme devam edildi.

Sonrasında, cila uygulandı. Gölgede yapılan işlemde, uygulama süngerine (Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid Boya Koruma) cila püskürtülerek, bütün boyalı yüzeyler hızlıca silindi. Silme işlemi tamamlanınca, kuru fiber bez ile havelenmeler ve birikintiler temizlendi.

Bu işlemler ile ilgili fotograf koyamadım.

Haftaya camlara cila yapmak niyetindeyim. Belki o zaman birkaç detay fotografı da koyabilirim.

Tüm Yeticilere selam :)

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] ellerinize sağlık, araç kırmızı olunca cila sonrası kim bilir ne kadar çekici olmuştur.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] üstat elinize sağlık Kırmızı daha can alıcı olmuştur şimdi :)
 biraz daha havaların toparlanmasını bekliyorum sıra benim beyaza gelecek :)

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hem kontuk arkaları temiz kalsın.Hemde kullanışlı olsun.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 19:18:08 Gönderen: MURATE »

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=64]MURATE[/MENTION] bunlar orjinal olmalı skodanın maskotu üzerindekiler. Çok güzel olmuş güle güle kullanın. Hangi bayiden ne kadara buldunuz acaba? Sözde %30 indirim uzatıldı ama bayilerde doğru düzgün aksesuar kalmamış. İzmir vosmerde şunu bulup almıştım ufaklık için https://accessories.skoda-avto.ru/product/info/853

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet orijinal skoda ürünü.Çakıroğlu skoda bayinden aldim.farkli zamanlarda.23 tl yanılmıyorsam.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu park sensörü montajı yaptım. Anca vakit bulabiliyorum yazmaya.
Tek başıma yaptığım için eksik resim çektim ama yinede fikir olabilir.

Park sensörü: (32 lira)
https://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-auto-electromagnetic-parking-sensor-no-holes-need-easy-install-parking-radar-Bumper-guard-back/32777281418.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YmWV1r

Tamponu delmek istemediğim için elektromanyetik sensör tercih ettim.

Takmak yaklaşık 2 saatimi aldı.

Bu çeki demiri montajı klavuzunu kullanarak arka tamponu söktüm

http://www.yetiownersclub.co.uk/forum/uploads/10/Bosal_Yeti_tow_bar_fitting.pdf

Tamponun siyah yerine denk gelecek şekilde manyetik şeridi yapıştırdım.
Hava kanalının yanından (kapakların açma kapanmasını etkilememek için içinden değil)
bagajdaki kancanın dibine olan bir boşluk var oradan park sensörüne şeridin bağlantısını yaptım.

Yine aynı yolla sensörden arka geri vites lambasına kadar gidip ampülün oradan uygun bir yerden ek yapıp elektriği aldım (arabanın soket yada kablolarını kesmemek ve kablo bulmakla uğraşmamak için)

hoparlörü duyulacak şekilde bagaj içerisinde lastiklerden dolaşarak yukarı çıkardım.

Daha sonra fotoğraflardan farklı olarak hoparlörün dibinde gözüken kabloyuda iyice gizledim, yorgunluktan o gün biraz fazla dışarıda kalmış.

Park sensörünüde bagaj halısının altına uygun bir oyuğa gizledim fotodaki gibi değil artık hiç gözükmüyor.

Yakında aynı şekilde ön park sensörüde yapacağım.

Performans fiyatına göre iyi, kesinlikle iş görür. Yüksek kaldırımlarıda algılıyor. Tek eksiği iyice yaklaşınca (50cm) ötmeye başlıyor 5-10cm kala ses sabitleniyor. Bunu bilerek kullanmak, ani hareketlerden kaçınmak lazım.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 17:15:43 Gönderen: Batistuta »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emeğinize sağlık, kazasız belasız kullanın inşallah. Bende geri kamera olsa da önceki arabadan alışkanlıkla ihtiyacını duyuyorum. Benzerinden sipariş vermeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] teşekkür ederim. Kamera bizim 5'' swing ekrana bağlansa keşke, hemen takardım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Blues teyp olduğundan Navix cihazla değiştirmiştim. Usta montaj esnasında kamera da ister misin deyince farkını ödeyip taktırmıştım. Doğrusu geri gelişlerde çok da kullanışlı olmuyor, sensör şart. Geniş açı olduğundan mesafeyi tahmin etmek zor oluyor. Ayrıca her yan kalabalık artık, kafanı çevirdiğinde birisi arkaya gelmiş olabiliyor. Böyle bir durumu sensör kaçırmıyor.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı alırken üzerinde aldım.Kamera ve park sensörü. Çok kullanışlı.Dar yerlere park çok kolay.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle