škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Roomster Almayı Düşünüyorum Yardımcı Olur musunuz

aliak · 30 · 8399

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okkesa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim gönlüm 1.4 mpı 85hp den yana
geçen gün aradılar 35500 fiyat verdiler.
panorama beyaz için

şimdi ben bu araçla bagaj ful dolu 5 kişiyle rahat yolculuk yaparım demi...
sonra köye giderken bana demesin biraderler ne diye aldın bu aracı çekmiyor ki
çünkü ben onlara takılıyordum, "siz gidin ben dolmuşla gelirim" diye

değer mi yani...
satmak için değil binmek için alıyorum.
offf kafam çok karışık...

bana yardımcı olun... bakın yarın gidip alacağım...
ayrıca alırken nelere dikkat etmek gerek...
özellikleri, sözleşme, boya, çizik, çalışan aksamlar tam mı, hediyeler ne olacak...
trafik seti, paspas, karter koruma, pleka, sigorta, ruhsat masrafları kendilerine ait değil mi ben sadece kasko yaptırmak istiyorum, onun dışında hiç bir şeye karışmak istemiyorum.

Çevrimdışı herbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.KendinYapSitesi.com
Alıntı yapılan: okkesa;391305
benim gönlüm 1.4 mpı 85hp den yana
geçen gün aradılar 35500 fiyat verdiler.
panorama beyaz için

şimdi ben bu araçla bagaj ful dolu 5 kişiyle rahat yolculuk yaparım demi...
sonra köye giderken bana demesin biraderler ne diye aldın bu aracı çekmiyor ki
çünkü ben onlara takılıyordum, "siz gidin ben dolmuşla gelirim" diye

değer mi yani...
satmak için değil binmek için alıyorum.
offf kafam çok karışık...

bana yardımcı olun... bakın yarın gidip alacağım...
ayrıca alırken nelere dikkat etmek gerek...
özellikleri, sözleşme, boya, çizik, çalışan aksamlar tam mı, hediyeler ne olacak...
trafik seti, paspas, karter koruma, pleka, sigorta, ruhsat masrafları kendilerine ait değil mi ben sadece kasko yaptırmak istiyorum, onun dışında hiç bir şeye karışmak istemiyorum.

5 kişi full bagaj ile yolculuk yapmak için 2.0 TDI, 1.4 TSI gibi birşey almanız lazım. Büyük kasalı bu aracın 1.2 si ile 1.4 ü arasında çok çok aman aman da fark yok, torku yüksek alırsanız (dizel yada TSI motor) rahat edersiniz. Bende 1.2 normal motor var, dolu bagaj ile benim beklentimi karşılıyor, Sadece yokuşlarda yüksek devirle kullanmam gerektiği için fazla yakıyor. Ama conforundan memnunum.

Aracı alırken Kasko dışındaki masrafları genelde bayii öder, hepsini dahil ettirmeye bakın.

Hayırlı olsun şimdiden.

Çevrimdışı LZY06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba.
Nisan sonunda 1.2 htp panorama için Ankara da 35.550-TL ödedim. Buna geri park sensörü, karter koruma, sigorta hediye edildi. Ancak kredi, plaka masrafı v.b adı altında 600-Tl para alındı.kasko zaten kredili alınınca müşteri tarafından anlaşmalı şirkete yaptırılıyor.
35.500-TL bence uygun yıl sonuna 1-2 bin TL düşer ama renk, motor v.b. seçimi daralabilir.
1.2 htp motor 5 kişi + full bagaj için yeterli geldi.  Cumartesi antalya dan geldim. sol şeritte 140-150 km ile çok rahat geldim ve klima da açıktı.

bende binmek için aldım ve 4 aydır hiç bir kez bile "keşke" demedim. :)))

Çevrimdışı okkesa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pamukhoca;391652
Bir daha düşünün.
(5 yıllık Roomster sahibiyim.)

tam olarak ne demek istediniz anlamadım.
memnun musunuz yani?

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben 3-4 gündür servisin verdiği 2011 model 1.4 85 hp Seat Ibizayı kullanıyorum. 5 kişiyle araç şehir içindeki rampalarda resmen bayıldı. O yüzden korktum 1.2 roomster isteğimden vazgeçtim. 1.4 için düşünmem lazım. Lpg de üstüne çok etkiler mi acaba.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada tam olarak alternatif değil biliyorum ama 2012 model astra classic'lerin fulünü 37.000e bırakıyorlar. Donanım olarak roomsterdan artıları var. Tabi aynı tarz otomobil değiller.

Çevrimdışı Pamukhoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okkesa;391873
tam olarak ne demek istediniz anlamadım.
memnun musunuz yani?

Araçtan şikayetim yok ama Yüce Oto'ya işiniz düşerse yandınız.

Çevrimdışı herbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.KendinYapSitesi.com
Alıntı yapılan: aliak;391875
Bu arada tam olarak alternatif değil biliyorum ama 2012 model astra classic'lerin fulünü 37.000e bırakıyorlar. Donanım olarak roomsterdan artıları var. Tabi aynı tarz otomobil değiller.
Astra classic dizel mi? benzinli mi,?

Astra classic roomster e göre küçük gelir, roomster la karşılaştırınca aile arabası olmaktan çıkar (hatchback için)

Eğer aile arabası istiyorsanız roomi yada benzer MPV lere bakın.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu anda satılan benzinli motor astra calassicler hakkında biraz araştırın derim. şuan satılan motorları lpg tam uyumlu değil. yanlış hatırlamıyorsam sübaplarının yapımında magnezyum kullanılmış ve bu lpg gibi yüksek ısıyla yanan yakıtlarda sübap erimesine sebep oluyormuş. opele lpg takan olgun lpg bayiine ugrarsanız anlatırlar. bu erimeyi önlemek için yaglama cihazı takıyorlarmış bu maliyeti arttırıyor ama çözüm olmuyormuş. sübapları yenilemek 2000 3000 tlye maloluyormuş. arkadaşımda aldı aralık ayında ve bu konudan muzdarip. astra classiclerde şuanda dizel kalmadı. yeni astralarda var. bu erime sorunu 50-60.000 km civarında olur diyorlar. bilginize. yine de siz satıcı firmayla görüşün.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4  benzinli romi yi İrfan hoca yıllaca kullanı ve gayet memnundu , gidişinden çekişinden. eşi otomatik araba kullandığı için satıp fabia aldılar.  romi ve diğer arabalar bana kalırsa rahat yolculuk için 1+3 kişilik , gecen ben + 4 yetişkim 3 ufaklık düzceye çok rahat gittik bagaj dolu ve klıma açık çok rahat hızlanıyor ( tabi benim arabam tdı , tork canavarı :) )

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Opel ve lpg hakkında söylediklerinizi ben de duydum, araştırmak lazım doğru. Bu arada bir şey daha sorayım. Geçen Pazartesi aracımı hasardan dolayı servise bıraktım. Hasar bölümündeki arkadaşın acemiliği yüzünden araç 5 gün boşu boşuna serviste yatmış. Arayıp sinirlenince bana yedek araç temin edelim, hatamızı o şekilde telafi edelim dediler. Bugün itibariyle 7 gündür yedek araç bende. Benim aracım haftaya Çarşamba çıkacakmış. Yani yedek araç toplamda 12 gün bende kalmış oluyor. Sizce bu normal mi? Servisler genelde böyle şeyler yapıyor mu da ilk defa haberimiz oldu?

Çevrimdışı sahing35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende Roomster 1.4 16V Style var. Gayet memnunum her konuda.Sadece benzin pahalı ülkemizde.O da olmasa dört dörtlük bir araç. Ben İzmir'de oturuyorum ve balçova yeşilyurt arası çok gidip geliyorum o yüzden rampa çıkıyorum sürekli.Ama rampanın sonuna kadar 3.vitesle çıkıyorum mesele arabayı tanımakta.Yokuşun başında deviri 35000deyken vites değiştirince çok rahat çıkıyor.Zaten hangi araba olursa olsun biraz basar yokuşa çıktığında.Yani 1.4 gayet ideal.Ki ben arabada 4-5kişi varken de çıktım aynı yokuşu ve pek bir fark olmadı tek başımayken çıkışımdan. Ben benzinli kullanıyorum ama lpg ile kullanırsan pek bir farkı olacağını düşünmüyorum.Günümüz otogaz sistemlerini biliyorsunuz.. Aracında değişen olmasaydı takas düşünebilirdim senin aracınla ama değişen varmış.Benim araçta değişen yok.2010 model. birkaç yerinde boya ve ufak çaplı şeyler var.Ama kazası hasarı yok. Sahibinden'de 27.000e koydum. 26.500veren oldu 3-4 kişi. Vermedim.Bakalım eğer iyi bir müşteri çıkarsa satmayı düşünüyorum.Fabia hastalığı var bende de.Onu almayı düşünüyorum ama 1.4 16V Roomster'dan gayet memnunum onu belirteyim.

Çevrimdışı Daggett

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sonbahar baya bi araştırdıktan sonra roomsterde karar kılıp aldım.Alırken açıkçası baya bi yakıt mevzunu düşündüm (lpg taktırayaım taktırmayım felan diye)Fakat satıcının ve bi kaç kişininde ısrarı ile taktırmadım.Taktırmadığım için bayada memnunum.Aracı çok agresif kullanmayacaksanız perforamnsı gayet yeterli.Bagajıda dolu olsa yolcu sayısıda full olsa gayet iyi.(Aldıktan hemen sonra baya bi uzun yol yapmak durumunda kaldım)Alacağınız araçın motor dumunu mutlaka göze alın derim benim ki 1.2 araçtan hiç bir zaman bundan fazla performans beklemedim ama emin olun performans beklendtinizi diğer markaların 1.2 lerine göre fazlası ile karşılayacaktır.Uzun yolda 24-26 kuruş felan civarı yakıyor.(Dipnot olarak belirteyim kanuni hız sınırı dahilinde ve araç bilgisayarının vites konusunda ki tavsiyelerini dinlerseniz.)