škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Roomster Almayı Düşünüyorum Yardımcı Olur musunuz

aliak · 30 · 8400

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Bende 2006 model 1.4tdi ambiante fabia var. Bugün hasar için servise gitmiştim ve roomster'e baktım. Bana aşağıdaki fiyatları verdiler. Fiyatlar sizce nasıl? Başka bir model vs tavsiye eder misiniz?

1.2 panaroma 35,500 kampanyalı fiyatı imiş. 2000 tl takas indirimi ile 33,500 fiyat verdiler. Benim aracımı da 17,000 tl saydılar. (araçta muhtelif yerlerde değişen ve boya olduğu içinmiş.)
1.4 panaroma içinse 37,500 kampanyalı fiyat. takas indirimiyle 35,500.

Bu fiyatlara ek olarak da 1800 tl lpg montajı fiyatı verdiler. (markasını sormadım)

Henüz oturup sağlam bir pazarlık yapmadım. Sizce ne kadara alabilirim? Normal olan fiyatlar nedir? Bir de 1.2 lpg ile sorun yaşar mıyım? Forumu biraz araştırdım gerçi. Daha önce 1.2lik bir araç kullanmadım, acaba motor bayılır mı lpg ile. 1.4 fiyat olarak beni biraz aşar gibi duruyor. Son olarak başka bir model vs. önerir misiniz? İlginiz için teşekkürler...

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
roomstar konusunda,skodacı arkadaşlar mutlaka yardım edecktir,

fakat senin arabaya az fiyat vermişler gibi geldi..
ben olsam piyasada satarım sonra çatır çatır pazarlık ederim..:ok:

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali dayı;390006
roomstar konusunda,skodacı arkadaşlar mutlaka yardım edecktir,

fakat senin arabaya az fiyat vermişler gibi geldi..
ben olsam piyasada satarım sonra çatır çatır pazarlık ederim..:ok:
Hocam piyasada satmakla uğraşamam galiba. Araçta sağ taraf hariç pek çok değişen var. Farklı ufak tefek kazalarda kasko değişmişti hep. Kaput falan da değişti. Bu fiyat üzerinden pazarlık yapsam üste sizce ne kadar versem iyidir?? Bir de ekstradan isteyebileceğim hediyeler neler var?

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 panorama versiyonunu 10 aydır kullanıyorum. Konfor, tüketim ve güvenlik olarak memnunum. Ancak motor gücü konusunda biraz daha iyi olsa çok keyifli olurdu.

Hatta bir ara satmayı bile düşünmüştüm. Şimdilik askıya aldım.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-roomster-panorama-1-2-cam-tavanli-ful-versiyon-5000-km-90197331/detay/

Çevrimdışı herbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.KendinYapSitesi.com
1.2 yokuşlarda sıkıntı yaratabilir, performans beklentin yoksa yeterlidir. Araç konfor, ses yalıtımı vs olarak çok güzel. tek sıkıntısı motorun 1.2 olması. 1.2 TSI olursa süper olurdu. Eğer performans beklentiniz yoksa iyidir. Yakıt olarak düz yolda 5 LT civarı yakar, ama yokuşlarda bunun 2 katını yakabilirsiniz.(bunları 1 aylık kullanıcı olarak söyleyebiliyorum)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster çok verimli bir otomobil..Hem aile hem iş için bile kullanılabilir..Genişlik çok güzel..

Motor gücü konusunda bende aynı fikirdeyim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada çekişin düşük olduğunu düşünen arkadaşlar lpg ile mi kullanıyorsunuz? Ben alırken lpgli düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: aliak;390102
1.2 motoru tsi diye biliyordum ben

TSI değil, HTP

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi bana 33,500 + 1,800 (lpg) fiyatı verdiler. Aracımı da 17 saydılar. Yani üste lpg dahil 18,500 istediler. Nakit parayla gitsem aracım (17) + lpg dahil 15,000tl 'ye verirler mi sizce? Ne kadar daha fiyat indirebilirim sizce? Fiyatlar çok değiştiği için çok vermek istemiyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.4 TDI'dan sonra atmosferik 1.2 hayal kırıklığı olabilir. Bence aracınızı 17 ya da biraz üzerine satın, düşük km ikinci el bir roomster TDI alın.

Çevrimdışı herbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.KendinYapSitesi.com
Alıntı yapılan: aliak;390142
Şimdi bana 33,500 + 1,800 (lpg) fiyatı verdiler. Aracımı da 17 saydılar. Yani üste lpg dahil 18,500 istediler. Nakit parayla gitsem aracım (17) + lpg dahil 15,000tl 'ye verirler mi sizce? Ne kadar daha fiyat indirebilirim sizce? Fiyatlar çok değiştiği için çok vermek istemiyorum.

Kampanyalı fiyatlardan en fazla 1-2 bin TL indirim yapıyorlar.  29.500 olan kampanyalı satış fiyatını 27.500 e inmişlerdi.(Fabia için)

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sayın aliak;
Bende 2011 model 1.2 htp roomster var. aracı geçen yıl sıfır lpg'li almıştım. benzinle lpg arasında bir fark hissetmiyorum ya da bana öyle geliyor. 1.2 yokuşlarda falan bayılmıyor max torku 3000 devride verdiği için tırmanışı güzel. lpg li almanızı tavsiye ederim. Bence sıkı pazarlık yaparsanız iyi bir indirim alabilirsiniz. Bana yaklaşık 1500-2000 liraya yakın indirim yapmışlardı.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dr.SKULL;390232
Sayın aliak;
Bende 2011 model 1.2 htp roomster var. aracı geçen yıl sıfır lpg'li almıştım. benzinle lpg arasında bir fark hissetmiyorum ya da bana öyle geliyor. 1.2 yokuşlarda falan bayılmıyor max torku 3000 devride verdiği için tırmanışı güzel. lpg li almanızı tavsiye ederim. Bence sıkı pazarlık yaparsanız iyi bir indirim alabilirsiniz. Bana yaklaşık 1500-2000 liraya yakın indirim yapmışlardı.
Size ve diğer yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Kampanyalı fiyat 35,500 yazıyor. 2000 tl takas indirimi yaptı ve 33,500 çıktı. Bunun üzerinden de indirim olursa artık bilemiyorum. Şahsen ben dediğim gibi üste 15,000 tl teklif edeceğim. Verirlerse verirler...

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1,2 kullanıyorum 141,000 kmdeyim 132,000 kmsini lpg ile kullandım şuana kadar sıkıntı yaşamadım
1,4 üne bakın derim en azından daha çekişli