škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Rapid SpaceBack Navigasyon guncellemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmk-solutions

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar,

2018 model rapid 1.0 TSI kullaniyorum ve navigasyonunu guncellemek istiyorum. Cunki avrupa hatiralari arasinda Turkiye yok. Ben turkiyeyide iceren haritalari indirdim ve  bunu sd karta yuklettim. Aracin navigasyon kutusu icerisinde 2 tane sd kart girisi var. birincisinde orginal olan navigasyon luklu olan sd kart. Ben benim indirdigim kartlari bir baska sd karta yukletip sd2 numarali girise taktim.

Anladigim kadariyla navigasyon program ayarlari icerisinde surum bilgileri bolumu icerisinde guncelle tusu ile birlikte navigasyonun guncellenmesi gerek. ancak bunu yapamiyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirlermi?

Bazi kisilere gore sadece orjina sd kart uzerinde calistigini soyluyor. peki benim indirdigim maps leri nasil orginale uzerine kopyalayacagim. Bu kez orjinal kartin bozulma ihtimalide olabilir.

Simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı burakalkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de satılan rapidlerde navigasyon özelliği yok maalesef. Bilgisi olan arkadaşlar varsa çok aydınlatıcı olur.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cihazın marka modeline göre "harita güncellemesi nasıl" diye internette aratın. Eğer cihazda navigasyon özelliği varsa, muhakkak bir yardımseverin paylaşımını bulursunuz.

Çevrimdışı fmk-solutions

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arattim ama tam anlatan bir yer bulamadim. dosyayi indiriyorum. sonra  zip ten cikartiyorum. cikarttigim maps dosyalarini orginal kartami yoksa  baska bir kartami yukletecem emin degilim. orjinal karta yukletmem  durumunda karti bozma durumuda mumkun.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fmk-solutions;639140
orjinal karta yukletmem  durumunda karti bozma durumuda mumkun.

Orijinal kart içeriğini önce güzelce yedekleyin PC'ye, bir şey olursa geri atarsınız.

Çevrimdışı fmk-solutions

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynen, suan onu yapiyorum. Hatta orjinal karti bir baska sdhc karta diskcopy seklinde kopyalayip kopyaladigim kart uzerinden once calisip calismadigini test edip daha sonra onun uzerine indirmis oldugum guncel dosyalari yukleyip deniyecem.

Çevrimdışı ozgurozturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de satılanlarda navigasyon var mı? Ben bu donanım paketleri işinden birşey anlamadım.