škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FSM Gişelerinde geçiş ihlallerine dikkat.

trio · 5 · 1819

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli Dostlar bir arkadaşıma FSM köprüsünden geçiş ihlali olarak tam 27 adet ceza geldi sebebi de biliyorsunuz ki buraya ortak geçiş sistemi yapıldı itiraz için telefonla aradığında yapılan açıklama şu; bu arada araca kayıtlı bir ogs yok araçta hgs var. Aracınız geçerken hgs okumamıştır sistem OGS var ve içinde bakiye yok diye düşünmüştür o yüzden de ceza yazmıştır arkadaşta diyor ki benim aracıma tanımlı ogs yok hgs var ayrıca hgs limit olmayınca 15 gün süre veriyor tık yok itirazınız 30 gün içinde incelenip dönülecek 30 gün içinde cezaların indirim süresi dolacak deyince efendim yapacak bir şey yok sistem bu şekilde işliyor.  Aman arkadaşlar dikkat bu köprüyü kullananlar aracında HGS tanımlı bile olsa OGS geçiş cezası sorgulatın. İşin yoksa uğraş dur ödemeyince de adama haciz yollar bunlar.

Aşağıdaki linkten OGS geçiş ihlali plaka yazarak sorgulatabilirsiniz.

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar olay anlaşıldı aynen söyle olmuş bizim arkadaş HGS yi bankadan almış bankadaki elaman da sisteme kayıt yaparken aracın plakasındaki 1 harfi yanlış girmiş örneğin 34 XXX 34 yerine 34 XXQ 34 girmiş dolayısı ile HGS sistemde ,
34 XXX 34 plakalı araç yerine 34 XXQ 34 plakalı araç üzerinde gözüküyor yani bu durumda da 34 XXX 34 plakalı araç üzerinde hiçbir geçiş sistemi gözükmemiş oluyor araç köprüden geçiyor HGS yok tabi bu plakaya kayıtlı ortak geçiş ya 2. köprü OGS ye bakıyor oda yok OGS sisteminden 27 tane her geçişte bir ceza patlatıyor itiraz etti bakalım ne olacak aman bu evrak işlerine dikkat.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende hgs kullaniyorum ogs ye gecis yapmayi dusunuyorum bu abukluklar ve kredi yuklemeyi unutmalarimdan oturu.

Sahi bilen var mi? Eski hgs yi kapattiracak miyim?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
HGS de sıkıntılı. Geçen ay ankarada bi toplantıya gittik, gişelerden geçerken çok yavaş geçtim, yeşil ışığa dikkat ettim. Gerede Ankara arası 2 TL.

Ona rağmen giderken ANkara girişte 16 küsür TL yazdı, dönüşte de Gerede'de 180 küsür tl ceza diye yazdı. Ben bu kadar dikkatli yavaş geçerken böyle oluyorsa cort diye geçenlere neler oluyor kimbilir...

Neyse, giderkenki 16TL ertesi gün düzeltilmiş. 2TL olmuş. Ama dönüş görünmüyordu. Ta ki geçen hafta ceza olarak sisteme düştü. Aradım, bi bayan çıktı. Baya bi anlattım falan anlamadı. Neyse en son kapattı galiba, hat düştü. SOnra tekrar aradım bir bay çıktı bu sefer. İnceledi vs. ve cezayı sildi. Bu sefer sisteme bi baktım 16 küsür TL işlenmiş 180 yerine.

La kalsın dedim, bi daha ne arayacam 14 TL için. Cezadan kurtulduğumuza şükredip kabullendim, biraz da zaman harcamamak için.

Zaten o gün 4 kişi gittik, otobüs yerine benim arabayla gidelim dediydim, hem daha ucuza mal olur, hem de direk gideceğimiz yere gideriz, kişi başı şu kadar düşer vs :) Gittik geldik hesap direk bana kaldı. Üstüne 16 TL falan bi önemi olmadığı için kabullendim kolaylıkla :D :D :D

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573233
Valla bende hgs kullaniyorum ogs ye gecis yapmayi dusunuyorum bu abukluklar ve kredi yuklemeyi unutmalarimdan oturu.

Sahi bilen var mi? Eski hgs yi kapattiracak miyim?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bazı banka hgsleri otomatik ödeme sistemiyle çalışıyor. İstanbul içinde çok sık kullandığım için otomatik ödemeyi aktif ettim ben de, 15TL altına düşünce kendi kendine 30TL atıyor hesaptan. PTT den almışsan böyle bir şansın olmayabilir ama.
Ogs'ye geçerken Hgs etiketini iptal ettirebilirsin. Yine aldığın bankaya/ptt'ye giderek yapacaksın işlemi. Hesaptaki para 30 gün sonra iade olacak.

Alıntı yapılan: turker;573235
HGS de sıkıntılı. Geçen ay ankarada bi toplantıya gittik, gişelerden geçerken çok yavaş geçtim, yeşil ışığa dikkat ettim. Gerede Ankara arası 2 TL.

Ona rağmen giderken ANkara girişte 16 küsür TL yazdı, dönüşte de Gerede'de 180 küsür tl ceza diye yazdı. Ben bu kadar dikkatli yavaş geçerken böyle oluyorsa cort diye geçenlere neler oluyor kimbilir...

Neyse, giderkenki 16TL ertesi gün düzeltilmiş. 2TL olmuş. Ama dönüş görünmüyordu. Ta ki geçen hafta ceza olarak sisteme düştü. Aradım, bi bayan çıktı. Baya bi anlattım falan anlamadı. Neyse en son kapattı galiba, hat düştü. SOnra tekrar aradım bir bay çıktı bu sefer. İnceledi vs. ve cezayı sildi. Bu sefer sisteme bi baktım 16 küsür TL işlenmiş 180 yerine.

La kalsın dedim, bi daha ne arayacam 14 TL için. Cezadan kurtulduğumuza şükredip kabullendim, biraz da zaman harcamamak için.

Zaten o gün 4 kişi gittik, otobüs yerine benim arabayla gidelim dediydim, hem daha ucuza mal olur, hem de direk gideceğimiz yere gideriz, kişi başı şu kadar düşer vs :) Gittik geldik hesap direk bana kaldı. Üstüne 16 TL falan bi önemi olmadığı için kabullendim kolaylıkla :D :D :D

Bazı gişelerde ciddi okuma sorunları var, en yoğun gişeyi tercih etmek en basit çözüm. Yolu sürekli kullananlar arızalı gişeleri daha net biliyor. Biliyorum çok eğreti bir çözüm, ama böyle yani. :D
Bende de defalarca hatalı okuma oldu ilk zamanlarda, düzeltilmeyenler için arayıp düzelttirdim tek tek.
Son 1 yıldır hiç aramadım ama yanlış da yazsa gişede, otomatik düzeltiyorlar. Kontrol etmeye devam ediyorum tabii.