škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabada cep telefonu ile konuşmak serbest olsun "

trio · 19 · 3299

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim ciddiyetsiz ve empatı yoksunu insanımıza, ne yaparsanız yapın, kimsenin malına ve şahsına saygı göstermez. Kanun, kural, hiç bir şey işlemez, insanın içinden doğruluk olmadıkça ve mantığa dayalı saygı olmadığı sürece, istediğin kadar kanun-kural da koysanız, fayda etmez.

Çevrimdışı LevenTgb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ltgida.com
Arkadaşlar ne yazık ki öyle değişik, değişik diyorum anlayın siz daha fazlasını yazamıyorum, öyle değişik insanlarımız var ki uyarıyorsunuz küfür yiyorsunuz yaptığı hataya rağmen kendini haklı görüp küfür eden üzerinize yürüyen insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Ben sürekli hem iş hem aile ziyareti maksadıyla yurt dışına gidip geliyorum (Almanya, İtalya ve Hollanda) Orada ki insansa sözüm meclisten dışarı buradakiler nedir çoğu zaman anlayamıyorum maalesef. Adamlarda saygı sonsuz. Trafikte kavga edilmesine çok karşı bir insanım bu sebeple hayatını kaybetmiş bir arkadaşım oldu özellikle o olaydan sonra ne olursa olsun haklı haksız bakmadan elimi kaldırıp pardon diyerek yoluma devam ediyorum, çokta işe yarayan bir yöntem.

Geçen gün yolda ilerliyorum vatandaşın biri telefonla konuşuyor ve aracı sol şeride doğru gidiyor haberi yok, ya bana çarpacak yada refüje çıkacak, adamı uyardım diye birden hiddetlendi kornaya basmalar camı açıp küfür etmeler bini bin para yanımda eşim vardı ne yapacağımı bilemedim. Durmak istedim, boş ver git dedim ama sabır taşı olsa çatlar. insanlar bazen çok zorluyor sınırları böyle bir toplum da yaşamak ve bunun sonuçlarına katlanmakta  ne yazık ki bizlere kalıyor.
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama bu konu toplumumuzun kanayan yarası maalesef. Telefon konusu sorunlardan sadece birisi ama hak veriyorum bluetoot kesinlikle yasallaştırılmalı ve kişi ve kurumlarda bu konu üstünde taviz vermeden denetlemeli.

Örn: Eskiden bir akaryakıt firmasında eğitim uzmanı olarak çalışmıştım, o firmada telefonu kapatmadan araca binmek ve kullanmak işten çıkarılma sebebiydi. Bunun denetimi içinde son derece teknolojik cihazlara yatırımlar yapılmıştı. Bu şekilde insanlar bilinçlendirilmeli ve denetlenmeli bence.

Tekrar uzun post için özür dilerim.

Keyifli forumlar.

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Son yıllarda yapılan araştırmalar araç içerisinde telefonla görüşmenin zihni meşgul ettiği için , ister bluetooth ister,  telefon elde olsun,ister yazarak ister okuyarak olsun hepsinde aynı şekilde çevredeki risk faktörlerini zihin algılamakta körlük yaratmakta ve tepkide  kaza riskini arttıracak gecikmelere neden olmakta.
Detaylar nette benzer sitelerde var. Aşagıda kısa bir alıntı var. Tamamı için netten bakabilirsiniz.

http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/CepTelefonuKul.aspx

"Son yıllarda yapılan araştırmalar cep telefonu kullanımının kişiyi fiziksel olarak meşgul etmesinden çok artan zihinsel faaliyet ve buna bağlı olarak dikkatin dağılması, konsantrasyonun bozulması nedeniyle kaza riskini arttırdığına işaret etmektedir."...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi