škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor kapanmama sorunu !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün kontağı kapatıp çıkartmama rağmen motor çalışmaya devam etti. Sekiz on sefer açıp kapattım ama nafile. Bir süre sonra tekrar denedim motor kapandı fakat bu sefer de göstergedeki tüm ışıklar yanık kaldı ve hararet göstergesi 0-90 arasında gidip geldi ve motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı. Uzaktan kapılar kilitlenmedi mecbur anahtarı sokup kilitledim ve akunun kutup başlarını sokene kadar gostergeler sonmedi. Bu durum neden olabilir ? Başına gelen var mı ? Servisi aradım gelmelisiniz dedi başka bir şey demedi. Yardımcı olabilecek var mı ? Araç rapid 2013 dizel dsg

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bcm arızasına benziyor, servise gitmen en doğrusu, garanti bitmiş olsa bile bakımları serviste yapıldıysa iyi niyet garantisinden değiştirirler parçayı.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor stop sensörü olması lazım eski dizellerde vardı sizin problem sensör arızası olabilir

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servis en yakın perşembeye randevu verebileceğini söyledi. Bugün arabada stop etmeme soru olmadı yalnız arıza ışığı yandı ve kapı kilitlenince bagaj otomatik açılıyor ekranda sürekli açılıp kilitleme gösteriyor... sizce elektriksel bi sorun mu ?

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorun kendi kendine dün çözüldü. Bilgisayara baglandiginda kontak termigi arızası ve motor bujilerinden birinde arıza verdi. Sizce bu durum tekrar eder mi yoksa servise yine de goturmeli miyim ? Şu an kapılar kilitleniyor bagaj açık uyarısı vermiyor sadece bujiden dolayı arıza ışığı yanıyor. ( pek yardımcı olan yok sanırım kimsenin başına gelmedi bu tür olay ) kendi kendime anlatiyormusum gibi hissettim :):p

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kontak termigi arizasinda klima fanı uflemez, kisa far ve sisler calismaz genelde, sende farklı semptomlar olmuş, fakat kontak termigi arızası var ise değişmeden ariza geçmez buna emin ol, ben servise gitmeni öneririm, termik mutlaka değişmek zorunda, kızdırma bujisi arızası da kontak termigine bağlı olabilir hatta

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;630192
Kontak termigi arizasinda klima fanı uflemez, kisa far ve sisler calismaz genelde, sende farklı semptomlar olmuş, fakat kontak termigi arızası var ise değişmeden ariza geçmez buna emin ol, ben servise gitmeni öneririm, termik mutlaka değişmek zorunda, kızdırma bujisi arızası da kontak termigine bağlı olabilir hatta

Fan çalışıyor hocam kısa uzun sis lambalarında herhangi bir problem yok. Şu an gitsem servise arıza çıkmayacak Çünkü sorun yok. Eğer hata bir kez daha tekrarlarsa o zaman gideyim diyorum inşallah çıkmaz ama...

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ariza kaydını silmeseydin keşke, hala yanan bir ariza uyarısı var ise yine proplem olacaktır

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;630199
Ariza kaydını silmeseydin keşke, hala yanan bir ariza uyarısı var ise yine proplem olacaktır

Yanan motor arızası ısıtma bujisi yüzünden. Termikte hata gösterdi sonra arıza kaydını sildik hata devam etti ama iki gün sonra kontakta ki hata düzeldi ( kapılar kilitlendi kadrandaki yanıp sönme geçti)

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kontak terminali arizasindaki problem kontaga bağlı olan terminal 15 elektriği dediğimiz kontak açılınca araca verilen 12v daimi elektriğin beslemesinde problem olmasıdır, bundan dolayı aracında kontaktan gelen 12v daimi elektrikle beslenen birçok ekipmanın olumsuz etkilenmesine sebep olur, kızdırma bujisinin bir vrya bir kaçı bu durumdan etkilenmis ve arızalanmış bile olabilir, bu arıza sana ilerde gec çalışma problemi ve bu terminale bağlı ekipmanda farklı sorunlara sebep olacaktır, bu konu önemli bence, öyle şimdilik gecti deyip üstüne yatilacak bişey değil, kontakta röle yapışma yapıyor ve ark yaptırıp orda tahribat yapıyor ve bir gün bundan dolayı daha büyük sıkıntılar yaşatabilir sana, ben senin yerinde olsam gider onu değiştiririm ve daha fazla masraf açmasını önlerim, garantin de gecmis ise sana yükü fazla olur, kızdırma bujisini genelde takım degistirirler eğer bozulursa bu da aklında olsun, çünkü biri bozuldumu diğerlerine yük biner ve tolerans değerlerini geçer ve aşırı yükten bozulamaya başlar ve sırayla değişim yapılmasına yol açar, bu konuyu göz ardı edip nasılsa su an idare ediyor diye düşünme

Çevrimdışı krutzo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;630241
Kontak terminali arizasindaki problem kontaga bağlı olan terminal 15 elektriği dediğimiz kontak açılınca araca verilen 12v daimi elektriğin beslemesinde problem olmasıdır, bundan dolayı aracında kontaktan gelen 12v daimi elektrikle beslenen birçok ekipmanın olumsuz etkilenmesine sebep olur, kızdırma bujisinin bir vrya bir kaçı bu durumdan etkilenmis ve arızalanmış bile olabilir, bu arıza sana ilerde gec çalışma problemi ve bu terminale bağlı ekipmanda farklı sorunlara sebep olacaktır, bu konu önemli bence, öyle şimdilik gecti deyip üstüne yatilacak bişey değil, kontakta röle yapışma yapıyor ve ark yaptırıp orda tahribat yapıyor ve bir gün bundan dolayı daha büyük sıkıntılar yaşatabilir sana, ben senin yerinde olsam gider onu değiştiririm ve daha fazla masraf açmasını önlerim, garantin de gecmis ise sana yükü fazla olur, kızdırma bujisini genelde takım degistirirler eğer bozulursa bu da aklında olsun, çünkü biri bozuldumu diğerlerine yük biner ve tolerans değerlerini geçer ve aşırı yükten bozulamaya başlar ve sırayla değişim yapılmasına yol açar, bu konuyu göz ardı edip nasılsa su an idare ediyor diye düşünme

Yarın servise gideceğim hocam. Bakalım nasıl bi süreç ile devam edecek sorun çözümü.

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
En doğrusu bu kardeş zararın neresinden dönersen kardır