škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb garanti uzatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drshowtime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
Yakında superb prestij paket olan aracımı teslim alacağım, bu vesile ile ilk mesajımı yazmış olayım. Bazı sorularım olacak cevaplayan olursa sevinirim.
1) Ekstra 2 yıl garanti uzatmayı önerir misiniz? Yaptığım araştırmalara göre dsg ile ilgili sorun çıkma olasılığı yüksek gözüküyor.
2) Aracı teslim alırken genel olarak nelere dikkat etmeliyim? Yanında verilen ilk yardım çantası, paspas vb. şeyler neler oluyor?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Garanti uzatmada garantiye girmeyen şartları iyice okuyun derim, pek bir anlamı kalmıyor aslında hariç kalanları görünce  ;)

Çevrimdışı drshowtime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;453456
Garanti uzatmada garantiye girmeyen şartları iyice okuyun derim, pek bir anlamı kalmıyor aslında hariç kalanları görünce  ;)

Eskiden dsg'yi kapsamıyordu ancak şu anda kapsıyor dediler ama ben genede dikkatli bir okuyayayım yaptırmadan önce, teşekkürler.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu konu iyi oldu ben de çıma günü elegance 1.6 tdi dsg aracımı teslim alacam. Arabayı teslim alırken neye dikkat etmeliyiz?

Çevrimdışı bozkurt0632

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rafy1453;453504
Bu konu iyi oldu ben de çıma günü elegance 1.6 tdi dsg aracımı teslim alacam. Arabayı teslim alırken neye dikkat etmeliyiz?

benim başıma geldiği için yazıyorum; lastiklere bakın derim. benim sol iki lastik dunlop, sağ iki lastik pirelli olarak gelmişti.:). değiştirmelerini istedim arabanın teslimi 1 gün gecikmişti.
şimdiden hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yazıyı okuyunca bir an inanamadım nasıl böyle bir hata olur. Demek neler olabiliyor o yüzden 0 araç alırken bile her şeyi inceden incelemek lazım :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
> Aracınızı almaya olabildiğince erken bir saatte gidin

> Ruhsat/tescil belgesindeki motor ve şasi no'larıyla araç üzerindeki motor ve şasi no'larının aynı olmasına dikkat edin(düzeltilebilir ama uğraştırır). Ayrıca, motor ve şasi no'ları ruhsat/tescil belgesine kaydedilirken yanlışlıkla "0" sayısı yerine "O" harfi, "W" yerine "V" yazılabiliyor; hemen düzeltilmesini isteyin

> Aracın menşe şahadetnamesini mutlaka inceleyin(nadiren de olsa 1 yıl önceki model otolar müşteriye kakalanabiliyor)

> Mağazadan ayrılmadan önce camlar, merkezi kilit, radyo/Cd çalar, tavan camı, klima, farlar, lastiklerin üretim tarihi, iç aydınlatma lambaları, vs'nin çalışırlığını kontrol edin

> Sıfır km. oto alacak olmanıza rağmen kaportayı inceleyin. Çünkü, nakliye sırasında orası-burası çizilen veya yamulan otoların ilgili bölgelerini onarımdan geçirip müşteriye teslimat yapan pişkin/iş bitirici satıcılar var maalesef

> Stepne veya lastik onarım takımı, kriko, yangın tüpü, ilkyardım çantası, kullanım kılavuzu, yedek anahtarınızı istemeyi unutmayın

> Faturanızı(faturadaki tutar ödediğiniz miktarla aynı değilse itiraz edin), garanti belgenizi(tarih, imza, kaşeli ve faturadaki tarihle sayıyı içeren), MTV makbuzu(satıcı ödemeyi taahhüt ettiyse)

> Mağazadan çıktıktan sonra ilk benzinciden yakıt almayı ihmal etmezseniz iyi olur

Hayırlı olsun, güle güle kullanın ve aramıza :wlc:

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Toygar bey detaylica yazmis.

Ek olarak:

Araclar tirdan indirilip gemi yuklemelerinde yere vurabiliyor , aracin altini kontrol etmeyi unutmayin, kapilarin alt kismina onden arkaya elinizle surerek kontrolunu saglayin , kullanim kitapcigini vs unutmayin ;)

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drshowtime;453455
Herkese merhaba,
Yakında superb prestij paket olan aracımı teslim alacağım, bu vesile ile ilk mesajımı yazmış olayım. Bazı sorularım olacak cevaplayan olursa sevinirim.
1) Ekstra 2 yıl garanti uzatmayı önerir misiniz? Yaptığım araştırmalara göre dsg ile ilgili sorun çıkma olasılığı yüksek gözüküyor.
2) Aracı teslim alırken genel olarak nelere dikkat etmeliyim? Yanında verilen ilk yardım çantası, paspas vb. şeyler neler oluyor?

Ben yaptırdım.4 sene 1,4 TSI Ambition SUperb'ye bindim. Sona doğru su koymaya başladı. Satarken bagaj kitli kaldı.Tesisatta sorun varmış kablolamayla ilgili. SÜrekli ön far ve arka stop ampulleri yakıyordu. Bİr kaç kere arıza lambaları yandı, düşünmek lazım. Gerçi Ford'da 430 TL ek garanti. Ama Skoda böyle.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2014, 23:24:04 Gönderen: devrimecz »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastiklerde jant değişikliğine bağlı farklılık olabiliyor. ben trifid jant olsun istedim. lastikleri bir sene eskiydi. başka bir arabadan söküp taktılar. fark vermedim. ama diğer arabayı alan aynı fiyattan alacak. yani aradaki farkı o ödeyecek. daha doğrusu ödemiştir. 2 sene oldu nerdeyse. ben de zamanında garanti süresini uzatacaktım. maddelere bakmıştım. kıvır zıvırları karşılıyordu. dsg gibi önemli parçalar kapsam dışıydı. ödeyeceğim paraya değmez dedim. 2000 tl üstü bir paraydı. şimdi maddelerde değişiklik olabilir.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2013 model superb aracımın garantisini 2 yıl uzatmak istiyorum. fiyatlardan bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Full Life" garanti paketi sayesinde 2+2 yıl ve 150.000 km'ye çıkarılabilen garanti süresi için Fabia modelinde 885 TL, Roomster modelinde 1.132 TL, Octavia modelinde 1.221 TL ve Superb modelinde 1.401 TL bedel talep ediliyor.
 Alıntıdır.http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/danisman/hangi-marka-ne-kadar-garanti-veriyor-/285852

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
artık sonradan garanti uzatma diye birşey yok,aracınızı aldıktan en geç 30 gün içerisinde garantiyi uzatmak zorundasınız...

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;466999
Full Life" garanti paketi sayesinde 2+2 yıl ve 150.000 km'ye çıkarılabilen garanti süresi için Fabia modelinde 885 TL, Roomster modelinde 1.132 TL, Octavia modelinde 1.221 TL ve Superb modelinde 1.401 TL bedel talep ediliyor.
 Alıntıdır.http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/danisman/hangi-marka-ne-kadar-garanti-veriyor-/285852

dostum bu yazı 2009 yılının yazısı :)
aracı aldıktan sonra 18 ay içinde garanti uzatabiliyorsunuz ama fiyattan haberim yok

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün İstanbul Kayadibi Skoda bayisinden 2014 Superb Elegance 1.6 TDI DSG aldım.Garantisinide 2 yıl uzattım ve 1212TL aldılar.