škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

"Opel Insignia Alırken 1 Kez Daha Düşünün" demişler

lrfan · 131 · 190807

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;4872
Aman iyi yapmış bataklıktan çıkmış çamura girmiş.:kiki:Ben opeli Almandan saymam.Araba yapmayı Alman bilir.:dede:Şu arabada Alman parmağı olmasa Hayatta almazdım.
:++::++::kiki:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Yeni çıkmış bir arabada sorun çıkması normal ..
Yalnız şöyle sorunların çıkması normal.
Nedir ? Elektronik aksamdır mesala ..
Koltuk gıcırtısı,yok efendin cam tıkırtısının filan yeni jenerasyon çıkan araba ile alakası yok.
Mesela yeni çıkan bir arabanın 2-3 sene sonra çıkan makyajlı kasasında,eski kasasına nazaran hataları çok azalıyor ..
Yaramazmış ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: marjinal;4570
iyide insigna eski değil ki bak dün 1 bugün 2 arıza hortlamış resmen hatta kronik bir hal bie almış vaziyette.:heyo:
İyi de tüm İnsignia versiyonlarında bu sorunlar olursa ona kronik denebilir. Bence bu sorunlar ergenlik sorunları veya o arkadaşa ciddi fabrika hatası olan bir model denk gelmiş.
İzmir Torbalı' da üretilen Vectra otomobillerin de şanzıman kapağının montajında hata olmuştu ve bir çoğuna yağsız kalan şanzıman sorunuyla yeni şanzıman takılmıştı.;)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
kul yapısı diyecegim ama artık çogu işi robotlar yapıyorlar :kiki:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;5068
İyi de tüm İnsignia versiyonlarında bu sorunlar olursa ona kronik denebilir. Bence bu sorunlar ergenlik sorunları veya o arkadaşa ciddi fabrika hatası olan bir model denk gelmiş.
İzmir Torbalı' da üretilen Vectra otomobillerin de şanzıman kapağının montajında hata olmuştu ve bir çoğuna yağsız kalan şanzıman sorunuyla yeni şanzıman takılmıştı.;)

uğur bey izmirde üretilen vectralar dedin de,geçmiş zaman fabrika otoparkı bomboşken bir gecede otoparkın gırtlağına kadar belki de 1000 e yakın vectrayla dolduğunu görmüşümdür.Ne üretim ama:kiki:Gemilerden fabrikaya:lol:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;5075
uğur bey izmirde üretilen vectralar dedin de,geçmiş zaman fabrika otoparkı bomboşken bir gecede otoparkın gırtlağına kadar belki de 1000 e yakın vectrayla dolduğunu görmüşümdür.Ne üretim ama:kiki:Gemilerden fabrikaya:lol:
Haklısın.
Üretim derken montaj fabrikası idi orası.;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
up..:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni çıkan araçlar dediğiniz gibi bazıları sorun çıkarabiliyor.ama şunuda unutmamak lazım çoğu markada araç ilk zamanlar sunduğu donanımı bir süre sonra sunmuyor donanımlar eksiliyor.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Madem up bütün saçmalıklara (bana göre öyle) cevap vermeye çalışalım efenim...

Alıntı yapılan: serhan;3899
Bide bunu met ediyorlar.Demekki  yalan arabaymış...

Met edilmiyor. Sadece YILIN OTOMOBİLİ...

Alıntı yapılan: octaviaman;3906
Opelin yeni modellerinde sakatlık çok oluyor.Model oturunca almak lazım.

Her çıkan yeni kasada bir sakatlık olacak diye bir şart yok. Fabiada cam butonlarının çok kısa sürede haşat olması kronik değil mi peki?

Alıntı yapılan: Zoran;3911
klasik opelin direksiyon şikayeti bu adamlar direksiyon yapmayı hakkaten bilmiyorlar :)
gelsinler biz öğretelim :)

Direksiyon problemi kronik (klasik) olarak bir tek Corsa C de vardı. Fabrika tamir kiti çıkarttı. Garantisi bitmemiş araçların garantiden sıfır direksiyon kutusu takıldı. Sorun fabrika bazında çözüldü...

Alıntı yapılan: Kul Ahmet;3949
Amerikan pazarında bulunmayan ve bizim Türkiye'de yücelttiğimiz,gözümüzde büyüttüğümüz bir marka Opel.

Şık tasarımı,konforu olabilir fakat motorsal ve elektroniksel sorunlar ile adının sıkça zikredilmesi hoş değil.

Saturn (Chevy) Astra

Saturn  (Chevy) Vectra

Insignia da dahil olmak üzere bir çok GM aracı amerikada da satılıyor. Çıkıyordu ve çıkacak. Siz orada olup da ülkemizde satılmayan modellere yanın.

Monaro, VXR8 gibi...

Alıntı yapılan: hakanerdogan;4207
Faşist Nasyonal Sosyalizmin makinesi, ön ızgarası Führer bıyıklı Bavyeralı BMW makine varken ne diye gidim şu GM bozmasını aldın deyip adamı suçlamak lazım.

parası var rezil olacak yer aramış.

VAG bozması mı alsın ? :kiki:

Alıntı yapılan: Real81;4360
Skodalarımızın gözünü seveyim ...donanımlarından çalsalarda kronik hastalığı yok en azından.

Fabia elektrikli cam açma butonu :hanz:

Alıntı yapılan: ugurcnplt;4475
bi tane 407 de daha beterini görmüştüm bi forumda artık opelde kara listede yada alırsak tek model ascona gibi elektikli hiçbişeyi olmayan bişey

Opel GT ;)

Manta 400

Alıntı yapılan: FF;4536
Zamanında H kasa Astra'da patlaması gereken Airbag'ler patlamadı bir arkadaşta.Dava açtı ve kazandı,yüklüde tazminat aldı.Araştırma ve inceleme sonucunda tamamen üretim hatası mevcuttu arabada.Ondan öncede zirilyon kere beyin ve elektronik sorunu yaşamıştı,servisten geri gelemezdi.Opel mi? Bedava verseler elimi sürmeyeceğim markadır,Alman Astra GSI,Calibra ve Manta'dan sonra defteri kapanmıştır benim için.

Aracın kaç model olduğunu ben çok merak ettim. 5 sene de bir airbaglerin değişmesi gerekiyor. Biliyorsunuz umarım?

Alıntı yapılan: fenomen;4570
iyide insigna eski değil ki bak dün 1 bugün 2 arıza hortlamış resmen hatta kronik bir hal bie almış vaziyette.:heyo:

Eskilikten ziyade biraz da satış rakamları ile alakalı...

Alıntı yapılan: hakanerdogan;4613
calibrada çok istedim ama babam serseri misin olum bırak o işleri demişti, o hayalimde olmadı.

gelelim opel mevzuuna, resmini eklediğim araç Calibra 4x4 Turbo. motoru her calibrada olduğu gibi oynanmış. olaya dikkat, araç sürat yaparken motor ısısına bakın, yine problem yine problem :lol::lol::lol::lol:

Hakancım o araç tofaş değil. Opel hacimli motorlarının hepsi 100 derecede çalışır.

Alıntı yapılan: turker;4706
Bir de hemen "Car of the year" seçerler ya...

Opel ve direksiyon hastalığı zaten bütünleşmiş kavramlar...

Kaçtane opel kullandınız ve direksiyon hastalığı teşhisi koydunuz? Adam gidiyor sağlam 1-2 çukura giriyor, amortisör takozlarının içinden geçiyor ondan sonra direksiyon hastalığı :) :kiki: Bilen de bilmeyen de konuşuyor bu konuda...

Alıntı yapılan: octaviaman;4872
Aman iyi yapmış bataklıktan çıkmış çamura girmiş.:kiki:Ben opeli Almandan saymam.Araba yapmayı Alman bilir.:dede:Şu arabada Alman parmağı olmasa Hayatta almazdım.

Opel Alman değilse skoda bırakın almanı çek bile değil :kiki:

Alıntı yapılan: octaviaman;5075

Doğru ya... Sahi o yıllarda yollardaki skoda marka otomobil sayısı kaçtı? 5? 10? :kiki:

Gökhanım al sana up

hakanerdogan

• Ziyaretçi
valla helal te ne zaman yazdığımız şeylere cevap gelmiş hepsine tek tek.

Vag bozması alsın çarpık bacak skoda alsın ne bilim ama BMW'ye param yetse VAG bozmasını da almazdım, satıp Opelde almazdım.

hem bana ne yau babamın oğlunun sanki markalar. :D artık ne alırsa alsın :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erhan'dan cevapları merak etmiştim o yüzden güncelledim konuyu..:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;41872
Erhan'dan cevapları merak etmiştim o yüzden güncelledim konuyu..:D

Bu biraz da reyting ateşinden prim yapmak için tartışma körükleyen TV kanalı yöneticiliğine benzedi.:++:

Ha bir de Şahan'ın reytingmetreli bir haber spikeri vardı ya hani.:kiki:
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2009, 00:00:34 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bu aralar şu insignia - SuperB tartışması görüyorum..

Her ne kadar tam olarak farklı kesimlere hitap eden otomobiller olsada fiyat aralığı ve performans ve konfor açısından çakışan iki otomobil.Alakasız olsalar zaten tartışma gereksiz olurdu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bak şimdi opel diyince dayımın anısı geldi aklıma(bizim ailede biz dışında neredeyse herkes opelciymiş insignia çıkınca anladım:D)Dayım 2 sene önce astra almıştı dizel.Hadi gösterge hatalarını anladıkta motor hatasıda olurmu?araba gitmiyodu resmen ilk 3 vites haşattı.Gitsin diye hep redline kullanıyodu.Sonra servis servis gezdi ve motor hatalı çıktı.bazı parçalar yanlış monte edilmiş.Allahtan garantiden değiştirdiler.Araba yapılıncada sattı.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte bu gibi bir anı burada okunur, sonra eşe dosta 'Aman opelin dizeli alınmaaaz, motoru monte edemezler..." şeklinde anlatılır gider :)