škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

iç bagaj kapağı zıngırtısı :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
:mad:

Özellikle soğuk ve bozuk arnavut kaldırımı sokaklarda arkadan iç kapak zıngıtı sesi alan ve bu anlamda önlem tavsiye edecek kimse var mı? Bakıma az kaldı serviste bi çözüm bulunabilir mi?

Çevrimdışı airdriver

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı ilk aldığımda başıma gelmişti anladım ki plakayı tutan vida gevşemiş onları sıktım bide plakanın altına çift taraflı bant yapıştırdım. Yine geçmesse arka koltuğun oturduğu kilide yalıtım bantı dolayın koltuğu oturtun ses kalmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı ses vardı arka sağ koltuğun oturduğu metal kilit kısmına bez bant sardım ve düzeldi. Sizinki de oradan kaynaklanıyor olabilir deneyin derim.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;600995
Bende de aynı ses vardı arka sağ koltuğun oturduğu metal kilit kısmına bez bant sardım ve düzeldi. Sizinki de oradan kaynaklanıyor olabilir deneyin derim.

Alıntı yapılan: octavix;600975
Ben aracı ilk aldığımda başıma gelmişti anladım ki plakayı tutan vida gevşemiş onları sıktım bide plakanın altına çift taraflı bant yapıştırdım. Yine geçmesse arka koltuğun oturduğu kilide yalıtım bantı dolayın koltuğu oturtun ses kalmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Plakalık yok araçta. Ama dediğiniz çok mantıklı geldi. Çünkü sanroof varmışta onun kızaklarından ses geliyor gibiydi. Arka klipsler kafama yattı. Yalıtım bandıyla hemen deneyeceğim. Başarısız olursam tam olarak neresini bantladığınızı tekrar sorarım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bu sorun için siz değerli arkadaşların tavsiyelerine uyarak rulo kapı süngerlerinden aldım ve ince ince keserek koltuk kliplerine yapıştırdım. Sanki bastırınca gıcrdama gitti gibi. Yarın soğuk havada test etmiş olacağım. Ayrıca iç bagaj kapağının tam yuvasında olmadığınıda farkettim. Oturtmama rağmen arka koltuktan azcık bastırınca kalkıyo. Belki o yuvalara da sünger çekerim.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;601405
Bugün bu sorun için siz değerli arkadaşların tavsiyelerine uyarak rulo kapı süngerlerinden aldım ve ince ince keserek koltuk kliplerine yapıştırdım. Sanki bastırınca gıcrdama gitti gibi. Yarın soğuk havada test etmiş olacağım. Ayrıca iç bagaj kapağının tam yuvasında olmadığınıda farkettim. Oturtmama rağmen arka koltuktan azcık bastırınca kalkıyo. Belki o yuvalara da sünger çekerim.

Sonuç tatminkar arkadaşlar. Ses sorunu çözülmüştür.

Çevrimdışı Serdar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sungerleri nereye nasil yaptiniz anlamadim ben detaylianlatip resim atarsaniz herkes yararlanabilir bence tsk iyi forumlar

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serdar06;602583
Bu sungerleri nereye nasil yaptiniz anlamadim ben detaylianlatip resim atarsaniz herkes yararlanabilir bence tsk iyi forumlar

Arka koltukları yatırmak için düğmeye basıp çekildikten sonra, oturtmak için ittirdiğinizde tık diye geçerek oturan metal kısıma. Bununla beraber arka iç bagaj kapağının bagaja oturduğu yuvarlak gözlere de yapıştırdım. İlk fırsatta foto atmaya çalışıcam.