škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi rekor yakit tüketimi

pc001 · 31 · 9617

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.2 tsı optimal 105 hp manuel 2015 model, İki kişi klima kapalı, yüzde seksen şehir dışı Antalya Manavgat Eskisehir gidiş dönüş ve şehir merkezinde biraz gezdim, yakıtı shell nitro 4.77 den aldım, hesaplarım gidiş 21 kuruş dönüş 19 kuruş, ortalamalar resimler de var bir depo benzin ile 1157 km ortalama hızım 80 kmh bence muazzam.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 21:53:49 Gönderen: pc001 »

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel . Ben dizel aracımla bu rakamı söyledim .  Sakin kullanımda yakalanabilecek rakamlar

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ben böyle sürünce bir ton azar işitiyorum hanımdan. Biz bunu 90 la gitmek için mi aldık diyor. Bu yüzden 1.6 TDI ile 950 km nin üzerini göremedim bir türlü. Siz de iyi sabır varmış :) Güzel değerler

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;590138
Abi ben böyle sürünce bir ton azar işitiyorum hanımdan. Biz bunu 90 la gitmek için mi aldık diyor. Bu yüzden 1.6 TDI ile 950 km nin üzerini göremedim bir türlü. Siz de iyi sabır varmış :) Güzel değerler

90 değil de 110 civarı olursa ortalama iyi tutuyor.Birde okadar çok radar varki ceza yemek çok zoruma gidiyor. Yaktığıma üzülmemde cezaya üzülürüm . Birde sakin kullanınca bu rakamlar yakalanıyor

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaça sabitledin 80e mi ? youtubeda denk gelmişti jetta 1.2 tsi ile 4 litrelerde gidiyodu adam 100 sabit hatta anlık 2 3 falan gösteriyodu tabi o 1.2 tsi ile bu 1.2 tsi farklı
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 00:21:27 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;590138

çaktırma bende azar yedim 4 saatlik yolu 6 saate geldik diye :))

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;590141
kaça sabitledin 80e mi ? youtubeda denk gelmişti jetta 1.2 tsi ile 4 litrelerde gidiyodu adam 100 sabit hatta anlık 2 3 falan gösteriyodu tabi o 1.2 tsi ile bu 1.2 tsi farklı

optimal benim model 2015 lerde sabitleyici yok ama 80-90 arası hep geldim, sabitleyici olsa bir litre daha az yakalardık belki.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;590139
90 değil de 110 civarı olursa ortalama iyi tutuyor.Birde okadar çok radar varki ceza yemek çok zoruma gidiyor. Yaktığıma üzülmemde cezaya üzülürüm . Birde sakin kullanınca bu rakamlar yakalanıyor

ben normalde yavaş giden birisi değilim ama bayram yoğunluğunu fırsat bilip, kazadan beladan radardan (gerçi radarları kaldırmışlar) uzak durayım  diye bir deneme fırsatı buldum ve ilk defa uzun yolda hiç yorulmadım ama en güzeli hız sabitleyici olan arkadaşlar için 110-120..

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen araç radar var yine sabit olanlar kaldırıldı

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2011 model 1.2 TSI DSG Yeti'deki motor ile ne kadar farkı var bilmiyorum. Fakat 1140 Km lik Çayeli-Ümraniye yolunda mümkün mertebe 100-110 en fazla 120 km/h lere kadar sabırla sürmeme rağmen 7.4 lt/100km nin altına maalesef düşemedim. Araçta iki yetişkin ve 2 normal valiz vardı. Siz nasıl oluyor da 5 lt/100km nin altına düşüyorsunuz anlamış değilim. Bu modeldeki 105 beygir, 175 nm torkluk motor, 110 beygirlik benzer motorla bu kadar fark oluyor mu anlayamadım.

1140 Km lik yolda öncelikle trafiğe yakalanmamak için bayramın dördüncü günü yola çıktım. Buna rağmen Sakarya-Sapanca arasında tıkanan trafikten dolayı 2-2,5 saat fazladan zaman kaybım oldu. Bu haliyle 60 Lt olduğunu bildiğim Yeti'nin deposunu yolculuk başında Çayeli'nde Shell'den 95 oktan benzin ile pompa atıncaya kadar fulledim. Benzin ışığı ve menzil 40-50 km kala aynı şekilde tekrar doldurduğumda 672 km boyunca 49,9 lt benzin tükettiğimi gördüm. Sonra yoğun trafik de dahil Ümraniye'ye eve vardığımda o sürüş tarzı ve tüketim oranı ile 250 km lik benzin kaldığı yazıyordu. Yani bu ortalama ile 7,4 lt/100km ye denk geliyor.

Daha önce de yazdığım gibi önceki 2001 Model Avensis 2.0 D4 Sol/AT arabamla Ümraniye-Eskişehir arasında açık yolda 7 lt/100km oranını tuturmuşken turbo ve düşük hacimli motor psikolojik olarak beklendiği gibi fazla bir tasarruf sağlamayıp sadece MTV avantajı sağlamaktadır. Gerçi fabrika verilerindeki şartları sağlamak da zor; çünkü 90 km/saat sabit hız ve tek kişi ile uygun yol ve atmosfer şartlarında bu motorla şehir dışı için 5,9 lt/100km verilmiş.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;590211
Arkadaşlar 2011 model 1.2 TSI DSG Yeti'deki motor ile ne kadar farkı var bilmiyorum. Fakat 1140 Km lik Çayeli-Ümraniye yolunda mümkün mertebe 100-110 en fazla 120 km/h lere kadar sabırla sürmeme rağmen 7.4 lt/100km nin altına maalesef düşemedim. Araçta iki yetişkin ve 2 normal valiz vardı. Siz nasıl oluyor da 5 lt/100km nin altına düşüyorsunuz anlamış değilim. Bu modeldeki 105 beygir, 175 nm torkluk motor, 110 beygirlik benzer motorla bu kadar fark oluyor mu anlayamadım.

1140 Km lik yolda öncelikle trafiğe yakalanmamak için bayramın dördüncü günü yola çıktım. Buna rağmen Sakarya-Sapanca arasında tıkanan trafikten dolayı 2-2,5 saat fazladan zaman kaybım oldu. Bu haliyle 60 Lt olduğunu bildiğim Yeti'nin deposunu yolculuk başında Çayeli'nde Shell'den 95 oktan benzin ile pompa atıncaya kadar fulledim. Benzin ışığı ve menzil 40-50 km kala aynı şekilde tekrar doldurduğumda 672 km boyunca 49,9 lt benzin tükettiğimi gördüm. Sonra yoğun trafik de dahil Ümraniye'ye eve vardığımda o sürüş tarzı ve tüketim oranı ile 250 km lik benzin kaldığı yazıyordu. Yani bu ortalama ile 7,4 lt/100km ye denk geliyor.

Daha önce de yazdığım gibi önceki 2001 Model Avensis 2.0 D4 Sol/AT arabamla Ümraniye-Eskişehir arasında açık yolda 7 lt/100km oranını tuturmuşken turbo ve düşük hacimli motor psikolojik olarak beklendiği gibi fazla bir tasarruf sağlamayıp sadece MTV avantajı sağlamaktadır. Gerçi fabrika verilerindeki şartları sağlamak da zor; çünkü 90 km/saat sabit hız ve tek kişi ile uygun yol ve atmosfer şartlarında bu motorla şehir dışı için 5,9 lt/100km verilmiş.

Benim araç 2015 Haziran euro motor değil senin aracın ile aynı,aracı sıfır aldım ve 27000 kmdir kullanıyorum, ilk bir sene İstanbul da kullandım şehir içi 7.5-8 di malum, sonra Antalya ya taşındım şehir içi 6.5-7 civarı, uzun yolda ise çoğu zaman hızlı gitmeme rağmen 6.5 i geçmedi 7 hiç görmedim, bu şekilde kasarak 49 lt benzinle neler yapacağını merak etmiştim baya da başarılı geldi bana. Bu arada fabrika verisi şehir dışı 4,2 dediğin gibi 5,9 değil.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2016, 21:51:30 Gönderen: pc001 »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;590223
Benim araç 2015 Haziran euro motor değil senin aracın ile aynı,aracı sıfır aldım ve 27000 kmdir kullanıyorum, ilk bir sene İstanbul da kullandım şehir içi 7.5-8 di malum, sonra Antalya ya taşındım şehir içi 6.5-7 civarı, uzun yolda ise çoğu zaman hızlı gitmeme rağmen 6.5 i geçmedi 7 hiç görmedim, bu şekilde kasarak 49 lt benzinle neler yapacağını merak etmiştim baya da başarılı geldi bana. Bu arada fabrika verisi şehir dışı 4,2 dediğin gibi 5,9 değil.

1.2 TSI olsa da motorların teknolojileri farklı demek ki. Tabi ki ağırlığın da yakıta olumsuz etkisi var.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;590227
Alıntı yapılan: pc001;590223

1.2 TSI olsa da motorların teknolojileri farklı demek ki. Tabi ki ağırlığın da yakıta olumsuz etkisi var.

bence de esas olay ağırlıktan kaynaklanıyor birde shell nitro dene yakıtta bakalım ne olacak.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında giderken nitro ile fullemiştim fakat gittiğim yerlerde bulamadım. Doğrusu onda da bir fark sezmedim.

Çevrimdışı Murat66

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam eski bi yeti greenline kullanıcı olarak uzun yolda 6 litrenin altına düşüremedim yakıtını. Yerden yükseklik ve arac yapısıyla alakalandırdım ben bunu.  1.6 dizel süperb 5 litre yakıyordu aynı motor yeti de 6 litre