škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSi oktavia almak niyetindeyim.Yardımlarınızı bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar,yeni üye oldun İsmim Hikmet.Öğretmenim,Sivaslıyım,Sivas'ta yaşıyorum.
4 hafta önce 6 Şubat Cumartesi akşamı Kayseri Sivas yolunda 2 ay önce aldığım aracımla kaza yaptım.(
 Parça parası 10Bin TL çıktı ben de yaptırmadan satmak zorunda kaldım.:(
(Kaskom yoktu)

Şimdi araç bakıyorum epey zamandır oktaviayı aklıma düşürdüler, incelemeye başladım.

Aracın yakıtı,parça temin sorunu,servis ağı gibi durumlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Oktavia-Corolla,Jetta   arasında gidip geliyorum ,nasipse birini alacağım..
Lütfen özellikle yeni kasalar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
Saygılarımla.:)

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;562826
Arkadaşlar selamlar,yeni üye oldun İsmim Hikmet.Öğretmenim,Sivaslıyım,Sivas'ta yaşıyorum.
4 hafta önce 6 Şubat Cumartesi akşamı Kayseri Sivas yolunda 2 ay önce aldığım aracımla kaza yaptım.(
(Kaskom yoktu)

Şimdi araç bakıyorum epey zamandır oktaviayı aklıma düşürdüler, incelemeye başladım.

Aracın yakıtı,parça temin sorunu,servis ağı gibi durumlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Öncelikle geçmiş olsun. 3 aracın arasında octavia  alırım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli mi dizel mi; manuel mi otomatik mi düşünüyorsunuz? Bütçeniz ne kadar? Model yılı aralığı ne olacak? Tercih ettiniz bir donanım seviyesi ya da olmazsa olmaz dediğiniz bir donanım var mı?Bunları da belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sivaslı hemşehrim merhaba, Cumhuriyet Ünv. okudum Alibaba da oturdum. O yolları bilirim çok geçmiş olsun. 5 aydır 1.2 Ambition kullanıyorum. çok memnunun şiddetle tavsiye ederim. Yakıt olarak Toyotadan, iç genişlik ve bagaj olarakta Jettadan avantajlı. Çoğunluğu İstanbul trafiğinde kullanıyorum ort 6,8 uzun yolda 4,2 gördüm.(18krş) Şimdi araç alacak olsam tekrar Oct 1.2 alırım ama paket olarak Optimal tercih ederdim.

Çevrimdışı akeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gerek dış görünüm,gerek iç yaşam alanı olarak v.b konularda skoda ı tek geçerim. 1.2 tsi dsg kullanıcısıyım. Antalya şehiriçi 6.0 gösteriyor uzun dönem kullanımda.
Ben full donanım olan style paket kullanıyorum ve ödediğiniz farka her daim değer derim.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;562846
Benzinli mi dizel mi; manuel mi otomatik mi düşünüyorsunuz? Bütçeniz ne kadar? Model yılı aralığı ne olacak? Tercih ettiniz bir donanım seviyesi ya da olmazsa olmaz dediğiniz bir donanım var mı?Bunları da belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Benzxinli düşünüyorum yılda ortalama 10 km yol yaparım.Düz vites olacak otomatiğe pek sıcak bakmıyorum. Bütçem ise duruma göre değişiyor 2el temiz bulamazsam sıfır araç alacağız nasip bakalım.Donanım olarak genelde araçların orta donanımı yeter bana çok bile gelir.

Alıntı yapılan: engin_z_engin;562868
Sivaslı hemşehrim merhaba, Cumhuriyet Ünv. okudum Alibaba da oturdum. O yolları bilirim çok geçmiş olsun. 5 aydır 1.2 Ambition kullanıyorum. çok memnunun şiddetle tavsiye ederim. Yakıt olarak Toyotadan, iç genişlik ve bagaj olarakta Jettadan avantajlı. Çoğunluğu İstanbul trafiğinde kullanıyorum ort 6,8 uzun yolda 4,2 gördüm.(18krş) Şimdi araç alacak olsam tekrar Oct 1.2 alırım ama paket olarak Optimal tercih ederdim.

Merhabalar yiğido gardaşım. :)
1.2 TSI Green Tec Manuel / 110 HP donanım olarak daha iyi gibi,misal sis farı, jant vs daha çok donanım vardı galiba..Sizce 1.2 Ambition yeterli olur mu bana ?
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.. :)

Alıntı yapılan: akeceli;562869
Gerek dış görünüm,gerek iç yaşam alanı olarak v.b konularda skoda ı tek geçerim. 1.2 tsi dsg kullanıcısıyım. Antalya şehiriçi 6.0 gösteriyor uzun dönem kullanımda.
Ben full donanım olan style paket kullanıyorum ve ödediğiniz farka her daim değer derim.

Sivas'ta Skoda yok aracın herhangi bir arızası vs durumunda en yakın 200km Kayseri'ye vs gitmem gerek,bu araçlarda sıfır alsak garanti süresinde zırt pırt hata ışığı alan yanar mı ?

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende cok arastirmistim. Forumdaki arkadaslarda sagolsun epey yardimci oldular. Yilda max 11.12 bin km yapiyorum. Full sehir ici kullaniyorum. Bu arada guzergahim epey yokuslu. Yazin 7.5 kisin 7.8 ortalama. Cokta dikkat etmiyorum kullanirken. Duz bir guzergahiniz varsa bu araba 6.5 falan yakar sehir ici normal bir trafikte tahminimce. Ben cok memnunum insallah sizde memnun kalirsiniz hayirli olsun simdiden.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;562918
Bende cok arastirmistim. Forumdaki arkadaslarda sagolsun epey yardimci oldular. Yilda max 11.12 bin km yapiyorum. Full sehir ici kullaniyorum. Bu arada guzergahim epey yokuslu. Yazin 7.5 kisin 7.8 ortalama. Cokta dikkat etmiyorum kullanirken. Duz bir guzergahiniz varsa bu araba 6.5 falan yakar sehir ici normal bir trafikte tahminimce. Ben cok memnunum insallah sizde memnun kalirsiniz hayirli olsun simdiden.

Teşekkür ederim ilginize..Çevremizde Oktavia hiç yok diyebilirim. Nette araştırken bu foruma ulaştım baktım bu işi bilen aracı kullanan üstadlar burada,işi ehline soralım dedik :)

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende sivaslıyım yiğido, kesinlikle imkan varsa optimal al hız sabitleyici arka park sensörü üç kollu güzel direksiyon daha iyi ses sistemi  çelik jand ve sis farı var araç coralladan her açıdan daha iyi performansta dahil jettadan da  geniş ve daha ucuz ,arzası yok  sıkıntısı yok şükür ,bir an önce karar ver zaten en erken 3-4 aya gelir :))

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;562948
bende sivaslıyım yiğido, kesinlikle imkan varsa optimal al hız sabitleyici arka park sensörü üç kollu güzel direksiyon daha iyi ses sistemi  çelik jand ve sis farı var araç coralladan her açıdan daha iyi performansta dahil jettadan da  geniş ve daha ucuz ,arzası yok  sıkıntısı yok şükür ,bir an önce karar ver zaten en erken 3-4 aya gelir :))

Ben de optimal düşünüyorum,Kayseri'den fiyat aldım, elimizde olsa 63.5 e veririz ama yok ,istersek 10 haftaya ancak gelir o günki fiyattan alırsınız dediler.

Yakıt değerleriniz tam olarak nasıl ?

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;562959
Ben de optimal düşünüyorum,Kayseri'den fiyat aldım, elimizde olsa 63.5 e veririz ama yok ,istersek 10 haftaya ancak gelir o günki fiyattan alırsınız dediler.

Yakıt değerleriniz tam olarak nasıl ?

antalya manavgattayım ben şehir içi çok kısa gidiyorum keyfine oda işe 2 km gidiş geliş 7 litre uzun yolda 80-90 arası gidersen 4.1 e kadar gördüm 120-130 5.5 -6 civarı düz hesap elli lira atıyorum iki hafta takılıyorum :) ayrıca şunu diyicem aracı liste fiyatına alıyosun bakma sen onların şimdi olsa falan laflarına araç gelince diyicek ki 67 sana 65 e bırakıcaklar sigortayıda onlar yapsın ısrar et.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;562826
(Kaskom yoktu)

7 ay 15000 kmdir dsg style kullanıyorum. Çok memnunum genel olarak, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yakıt tüketimi çok değişik parametrelere bağlı olmakla birlikte ben yakıttan da memnunum. Kışın  17" ile sakin kullanımda şehir içi yakıt ortalamam 6-6,5 lt Şehir içi şehir dışı yarı yarıya kullandım. İç mekandaki ferahlık ve aksesuar zenginliği, kiler gibi kullandığım bagaj arabanın en sevdiğim yönleri. Hız sabitleyici ve arka park sensörü çok başarılı özellikler. Olumsuz taraflarına gelicek olursak şahsi görüşüm 90 km üzerinde araba bariz rüzgar sesi alıyor. Taktığım diğer bir konuda torpido gözü böyle bi araba için çok küçük. Sanki arabada yer yokmuş gibi ufacık bişey yapmışlar.
Donanım ve şanzıman tercih meselesi olmakla beraber ben octaviayı tavsiye ederim.

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://hizliresimyukle.com/image/upF
Uzun süreli ortalama bu.Aracım optimal Dsg,uzun yolda 4,5-5 gibi oluyor fazla zorlamadan. Ben de çok düşünmüştüm ama dizel ile 13 bin liralık fark bana çok geldi.Tavsiye ederim...

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun... octavia doğru tercih olur yaşadığım ilçede alt yapı çalışmaları var patates tarlasında dur kalk yarım debriyaj geçebildiğimiz çukurlara rağmen şehir içi 6,8 lt uzun yolda tekirdağ saray, çanakkale eceabat arası 4,9 lt gördü araç, coralla 1.33 life yerine kesinlikle octivia derim derim. ekonomi derdinde isen sadece vergilerden iki depo yakıtın cepte heryıl :) Daaha  da ekonomik dersen konfor önemli değil param cepte kalsın pejo 301 derim işyeri için kiraladılar. şehir dışı 12-13, şehirci 20 kuruşu geçiremezsin normal kullanımda:))) yalnız satarken prim yapar mı ona bişii diyemem... Ne marka ve model alırsan al Allah kazasız belasız ve cezasız kullanmayı nasip etsin. Cümlemizin yolu açık olsun...
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 08:31:44 Gönderen: Kime_ne »

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bi 7 8 aydır 1.6 tdi dsg elegance kullanmaktayım. Şu rüzgar sesini çözdüm; ancak 17" jant ile arabanın çukurlarda verdiği tepkiler çok kötü. Resmen çukuru hissediyorsun. Bu araba bana göre güzel yolda Passat çukurda Fiat. Hatta 205 45 17 ile makaslı traktör