škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Eylül Ayı Opsiyonel Donanım ve Fiyatları Olan ?

Mikro34 · 24 · 11882

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mikro34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Aile aracı olarak Ekim ayı başında Skoda Octavia 1.6 tdi dsg elegance siparişi vereceğiz. Bayiye gidip fiyat konuştuk fakat opsiyonları sormayı unuttuk. İnternet sitesinde de geçmiş aylara ait opsiyonlar ve fiyatlar var.

Forumda en son opsiyonlar ve fiyatları hakkında bilgi alacağım bir topic veya resim varmı acaba.

Şimdiden Teşekkürler

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güzel tercih. Maalesef opsiyon fiyatları ben de yok. Ama alabiliyorsanız opsiyon tercihim şu şekilde olurdu

1- DSG olduğu için mutlaka ve mutlaka DSG kulakçıkları olan sportif direksiyonu isteyin. direksiyondan vites değiştirmek çok keyifli. B opsiyonun fiyatı çok da değildi bildiğim kadarıyla

2- Bütçe el veriyorsa kesinlikle panaromik cam tavan

3- Görünüme katkı için 17 veya 18 jant

4- Ben alırken gelmiyordu ama şimdi var sanırım, alacanatra kaplı döşemeler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendi kullandığım araçta 17 jant koltuk ısıtma anahtarsız çalıştırma bluetooth mevcut birde size tavsiyem otomatik park sistemi çok pahalı ama sadece ön park sensörü eklenebiliyo kesinlikle koyun derim biz ilk gelen aracı aldık yetişmiyordu

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyleyse ön park sensörü şart derim. Ben şahsen çok arıyorum ön sensörü

Çevrimdışı NYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi günler.  1.6 TDI CR 105 HP DSG Elegance aracım var. Bu araçta yan yolcu kemer takma uyarısı yok mu?

Çevrimdışı NYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;446627
Öncelikle :hsg: Maalesef yok...

Teşekkür ederim, hoş bulduk. Aracımdan çok memnunum 1 temmuz itibariyle elime geçti. İşten güçten bazı özellikleri hala öğrenme fırsatı bulamadım. Ama bu forum sayesinde bir çok şeyi çok kısa zamanda öğreniyorum. Kitapta her şey yazıyor fakat neyin hangi donanım paketine ait olduğu konusunda net açıklama yapılmamış.

Çevrimdışı Mikro34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayramdan sonra 1.6tdi DSG Elegance aracımı aşağıda opsiyonlarla sipariş edeceğim. 2 ay bir bekleme süresi olacak.

- Isıtmalı Ön Koltuklar 600TL

- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma 1200TL

- Sunroof 2950TL

- Ön ve Arka Park Sensörleri 950TL

Toplam 75.700 Beyaz Opak Renk.

Fiyat bence çok uygun böyle bir araç için.

Merak ettiğmi bir konu ise; ön arka park sensörleri ile beraber görsel park sistemi geliyormu yoksa otomatik park mı almak gerekiyor.

Yanılmıyorsam zaten standart olarak arka görsel park sensörü mevcut.

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mikro34;446915
[/IMG]

Sürüş modu seçimin yukarıdaki donanımlardan hangisi içeriyor. Bu opsiyonu alan var mı ayrıca? Sportif sürüşlerde süspansiyonların ve direksiyonun tepkisini çok merak ediyorum. Şanzıman için zaten S modu var.

Ayrıca karartılmış arka aynalar için hangi opsiyonel donanımı seçmem lazım.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıdaki opsiyon listesinde söylediğiniz opsiyonlar yer almıyor. Bayilerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz bu konuda. Sürüş modu seçimi sadece direksiyon ve vites tepkilerini etkiliyor. Süspansiyonlara bir etkisi yok. Dsg de zaten spor mod mevcut. Bence gerekli bir opsiyon değil. Fiyatı uygunsa alınabilir tabi.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben alamadım ancak 3 kollu dsg kontrol özellikli direksiyon estetik olarak çok güzel. Fiyatı da uygun. (650 tl) 17 jantta uygun opsiyonlar arasında. İleride değişmek isteseniz 600 tlye anca 2 tane 17' lastik alırsınız.

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;448935
Yukarıdaki opsiyon listesinde söylediğiniz opsiyonlar yer almıyor. Bayilerden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz bu konuda. Sürüş modu seçimi sadece direksiyon ve vites tepkilerini etkiliyor. Süspansiyonlara bir etkisi yok. Dsg de zaten spor mod mevcut. Bence gerekli bir opsiyon değil. Fiyatı uygunsa alınabilir tabi.

Büyükçekmece'deki Skoda bayisine uğradım ve opsiyonel donanımlar hakkında pek fazla bilgisi yoktu sadece listeyi çıkarttı ve  okuduğunu anlattı. Bana bu opsiyonun Türkiye'de olmadığını söyledi. Türkiye'de olmayan opsiyon niye Türkiye'deki katalogda var??? Anlaşılan Yüce Otonun yolları taştan.

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;448936
Ben alamadım ancak 3 kollu dsg kontrol özellikli direksiyon estetik olarak çok güzel. Fiyatı da uygun. (650 tl) 17 jantta uygun opsiyonlar arasında. İleride değişmek isteseniz 600 tlye anca 2 tane 17' lastik alırsınız.

Evet direksiyon güzel.17 jant 650 tl gerçekten uygun bir fiyat ama kış lastiği maliyetlerini düşünürsen işin rengi değişiyor. Bu durumda da sadece direksiyon için 2aydan fazla beklemek değer mi o da düşündürüyor.