škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

60.000km Servis Bakım Fiyatları !!!

Agronom · 23 · 22708

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;643019
geçen bakımda yağı kendim götürüp 3 filtreye 450 civarı vermiştim. ama artık bu bakımda garanti bitti. alman malı filtre alıp, yağla birlikte özel serviste yaptırcam. 700tl'ye malolcak.

Merhaba benim de aracımın 60.000 km bakımı geldi. Aracımın 2015 model garantisi bitti. Şuan uzatılmış garantisi mevcut, 4 farklı servisi aradım. Hepsi 1.400₺ fiyat verdi. Aynı bakımı dışarda 600₺ ye yaptırabiliyorum. Dsg ve iyi niyet garantisi kafamı karıştırıyor. Bu konuda öneriniz ne olurdu?

Çevrimdışı sineng

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 60 bin bakımında yapılanları sordum. Yağ filtresi,Hava filtresi,Polen filtresi,Bujiler(4 adet) ve yağ değişiyor dediler. 1500liraya yakın ücret söylediler.

Malzemeleri alo parçadan orjinal olarak aldım. 11.11 indirm gününde. yağ hariç 352 liraya geldi.
Yağıda yine bahsedilen castrol edge 5w 30 LL 4 litre alıcam .yaklaşık 180 liraya var sitelerde.
Ortalama 530 lira tutuyor tüm parçalar. ustaya da ne kadar veririz bilmiyorum.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beni de aradilar 1.400tl dediler.
Indirim olunca arayin dedim...

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;645035
Beni de aradilar 1.400tl dediler.
Indirim olunca arayin dedim...

araba 4 yaşındaysa %20 indirim oluyormuş. Yoksa internetten randevuya sadece %5 indirim. Servisler astronomik fiyatlar istiyor. Kullanılan malzeme fiyatı ortada bu kadar abartmanın gereği yokki, bu gidişli aracımı özel servise götürücem.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reha1907;645049
araba 4 yaşındaysa %20 indirim oluyormuş. Yoksa internetten randevuya sadece %5 indirim. Servisler astronomik fiyatlar istiyor. Kullanılan malzeme fiyatı ortada bu kadar abartmanın gereği yokki, bu gidişli aracımı özel servise götürücem.

4 yasinda araclarin %90'i garanti disi olmasindan dolayi servise cekmek icin uygulanan bir strateji.
Etik mi? Bence degil.

Sen dogru fiyat politikasi uygula herzaman gelelim ama servis garanti icinde olan araclar mecburi diye extra fiyat talep ediyor.

Turkiye'de ticari etik kurallar var, uygulayan cok az.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;645052
4 yasinda araclarin %90'i garanti disi olmasindan dolayi servise cekmek icin uygulanan bir strateji.
Etik mi? Bence degil.

Sen dogru fiyat politikasi uygula herzaman gelelim ama servis garanti icinde olan araclar mecburi diye extra fiyat talep ediyor.

Turkiye'de ticari etik kurallar var, uygulayan cok az.

Aracı satarken türlü takla atıyorlar. Onlara muhtaç olunca bunu fırsata çeviriyorlar. Geçen yıl da euro bu seviyelerdeydi. 45.000 km bakımı 850 tl tutmuştu. Şimdi 2 katı fiyat çekiyorlar. Servise gitmenin bi avantajı da yok, ne olsa kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakıyorlar.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reha1907;645024
Merhaba benim de aracımın 60.000 km bakımı geldi. Aracımın 2015 model garantisi bitti. Şuan uzatılmış garantisi mevcut, 4 farklı servisi aradım. Hepsi 1.400₺ fiyat verdi. Aynı bakımı dışarda 600₺ ye yaptırabiliyorum. Dsg ve iyi niyet garantisi kafamı karıştırıyor. Bu konuda öneriniz ne olurdu?

Uzatılmış garantiniz varsa servise gidin derim. Kabul ederlerse castrol edge LL kendiniz götürün 150-200 cebinizde kalır.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reha1907;645053
Aracı satarken türlü takla atıyorlar. Onlara muhtaç olunca bunu fırsata çeviriyorlar. Geçen yıl da euro bu seviyelerdeydi. 45.000 km bakımı 850 tl tutmuştu. Şimdi 2 katı fiyat çekiyorlar. Servise gitmenin bi avantajı da yok, ne olsa kullanıcı hatası deyip garanti dışı bırakıyorlar.

Bizde maalesef hersey satana kadar. Satis sonrasi cok zayif.

Almanya'da en son VW 5 yil garantiliydi. Bizde 2!
Buraya gelen araba mi farkli? Yoksa getirenlerin niyeti mi?

Fiyatini cek 1000tl'ye, bircok kisi yetkili servis tercih ederken, rekabeti canlandir, sayende kalite ve egitim her atolyeye girer. Arada bircok kalitesiz yer elenirken, isini duzgun yapanlar kalir, sayi az olunca gelir/kazanc dagiliminda esitlik, diger kapananlar sayesinde saglanir.

Ama nerde.....