škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

60.000km Servis Bakım Fiyatları !!!

Agronom · 23 · 22709

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün 60bin bakımı için fiyat istedim. 1000 küsür fiyat çıkardılar. %10 indirimle 948 gibi bir rakam söylediler. Merak ettim acaba ekstra parça mı var değişen diye, bujiler dendi diğerleri aynı. Benzinli araçların bakım ücretleri ucuzdur tabusu da böylelikle yıkılmış oldu. Aracın garantisi de yeni bitti araç DSG bu arada. Şuan muallaktayım özel servise mi gitsem diye. Edirne de sağlam bir usta bulabilirsem dışardan da bir fiyat alıcam. Bakım kmsine biraz daha var.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;632540
Bu gün 60bin bakımı için fiyat istedim. 1000 küsür fiyat çıkardılar. %10 indirimle 948 gibi bir rakam söylediler. Merak ettim acaba ekstra parça mı var değişen diye, bujiler dendi diğerleri aynı. Benzinli araçların bakım ücretleri ucuzdur tabusu da böylelikle yıkılmış oldu. Aracın garantisi de yeni bitti araç DSG bu arada. Şuan muallaktayım özel servise mi gitsem diye. Edirne de sağlam bir usta bulabilirsem dışardan da bir fiyat alıcam. Bakım kmsine biraz daha var.

Hayirli olsun kardes sende benim gibisin dedigin  fiyati bende odedim 30.000 bakima

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da 1033 tl fiyat çıktı ama yağı kendim aldığım için onun fiyatını ve bujileri 60 bin km değiştirmeyi düşündüğüm için onun da fiyatını düşünce indirimle birlikte 500 tl ye falan geliyor. Benimde araç 5 yılın içinde olduğu için iyi niyet artık uygulanmaz diye gitmekten vazgeçtim bakımı kendim yapmayı düşünüyorum o da 200 tl anca tutar.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dizeller için de fiyat çok yakın 975 TL civarında..
 parçaları alıp dışarıda yaptırdım 450 tuttu

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;632565
dizeller için de fiyat çok yakın 975 TL civarında..
 parçaları alıp dışarıda yaptırdım 450 tuttu

Yani daha önce yerli araç parçası ruhsattan şasi nodan çok alıp değiştirttim sanayide ama bu alman işi beni hep tırsıtıyor. Orj parça markalarını falanda bilmiyorum yani nasıl güvenebileceğimi. Alo parçadan mı istettiniz parçaları ve Mann marka mı oluyor filtreler v.s.?

Alıntı yapılan: mşah;632559
Bana da 1033 tl fiyat çıktı ama yağı kendim aldığım için onun fiyatını ve bujileri 60 bin km değiştirmeyi düşündüğüm için onun da fiyatını düşünce indirimle birlikte 500 tl ye falan geliyor. Benimde araç 5 yılın içinde olduğu için iyi niyet artık uygulanmaz diye gitmekten vazgeçtim bakımı kendim yapmayı düşünüyorum o da 200 tl anca tutar.

Ya benim araç da 2015 model yeni düştü garantiden ama çok yeni diye biraz daha zorlayıp iyi niyeti bozmayim diyorum DSG korkusu yüzünden ama bu kadar da olmaz ki kardeşim nedir yani 3litre yağ bide tapasına 1000 küsür lira vermek. İst, Ank da olsam DSG parçalansa umrumda olmaz max 2-3bine yenisinden güzel sıfırlarlar biliyorum ama bulunduğum il sıkıntılı düzgün usta tanımıyorum (vw grup) malesef ve aracı 3 hafta eşim kullanıyor. Çok kararsız kaldım yani :(
Bu arada iyi niyet bozmaza ne; bi arkadaşa 6000 tl masraf çıkarmış vicdansızlar DSG den. Öyle de böyle de öpüyorlar :(
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 08:47:34 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14532]Agronom[/MENTION]

Bence siz bakımı servise yaptırın, bir şey olursa iyi niyet şansınız var. Motor yağı kendiniz götürün en az 150 tl fak eder, eğer araç 60 bin km yi doldurmadıysa daha bujileri de değiştirmeyin aynı buji dışarıda 140 tl. Ben malzemeleri aldım yağ ve hava filtresi 70 tl, motor yağ 120 tl kısmetse yarın kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Benimde artık şansıma arızasız ne kadar giderse.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;632595
Yani daha önce yerli araç parçası ruhsattan şasi nodan çok alıp değiştirttim sanayide ama bu alman işi beni hep tırsıtıyor. Orj parça markalarını falanda bilmiyorum yani nasıl güvenebileceğimi. Alo parçadan mı istettiniz parçaları ve Mann marka mı oluyor filtreler v.s.?

uygulama pek değişmedi aslında parçaları yine şasi numarası üzerinden bulabilirsiniz.
Mann marka filtreleri tercih ettim, bir önceki bakımda servisin orijinal parçaları karışıktı servisin taktığı Mann'da vardı Hegst'de vardı Valeo'da.
 ben hepsini bu sefer Mann ile değiştirdim. İnternette biraz araştırırsanız orijinal parçaları satanları bulabilirsiniz.
 geçtiğimiz yaz ön arka balata ve ön arka diskleri de değiştirdim. servisin kullandığı TVR markadır. ben disk ve balata olarak Brembo aldım.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu dsg oyle bir korkacaksin ki ben bu korkudan garanti uzatma yaptim yilda 1.000 tl bakim yapmak zorunda kaliyorum korkudan

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben artık bakımları dışarıda kendi ustama yapıtırıyorum. 30000 ve 45000 bakımlarımı yaptırdım. Zerre kadar sorun yaşamadım. 250-350 TL arası değişiyor.

Çevrimdışı sineng

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gezen_Orion;634562
Ben artık bakımları dışarıda kendi ustama yapıtırıyorum. 30000 ve 45000 bakımlarımı yaptırdım. Zerre kadar sorun yaşamadım. 250-350 TL arası değişiyor.

Hocam bende yeni Fabia kullancısıyım.
Yakın zamanda 60k bakımını yaptıracağım.

Ustanızın numarasını yazarmısınız?
Teşekkürler.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;632540
merhaba
hocam bakım için illa sağlam bir usta aramanıza gerek yok adamların yaptığı işlem 4 lt yag doldurma hava yağ polen filtre değişimi başka bir halt yok bujilere gelince şasi no ile parcacıdan alıp ustaya verirsin değişir ulan bu dsg yok mu hep adamı korkutuyor

Çevrimdışı qwertyn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar... Dizel otomatik Octavia A7 için güncel 60.000 km bakım fiyatı bilgisi olan var mı acaba?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;642993
Ankara and 60bin için 1345tl. Yakıt filtresi dahil.

Hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi ve yağ değişimi için bu kadar ücret talep ediyorlarsa çok ama çok fazla.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen bakımda yağı kendim götürüp 3 filtreye 450 civarı vermiştim. ama artık bu bakımda garanti bitti. alman malı filtre alıp, yağla birlikte özel serviste yaptırcam. 700tl'ye malolcak.