škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG Kavramada böyle problem olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı çalıştırıp ilk defa D ye alıp gaza bastığınızda, hiç kavramayarak ancak devir saati de yükselerek araç sanki boştaymış gibi geri saldığına rastladınız mı? Böyle bir olay muhtemel mi?

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;631514
Aracı çalıştırıp ilk defa D ye alıp gaza bastığınızda, hiç kavramayarak ancak devir saati de yükselerek araç sanki boştaymış gibi geri saldığına rastladınız mı? Böyle bir olay muhtemel mi?

bende boştaymış gibi olmuyor ama ilk birkaç saniye zor yürüyor araç. sanki sıyırarak kavrıyormuş gibi. ancak bu sadece araba soğumuşken oluyor.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha once baska bir konu altinda buna benzer bir hata benim aracimda vardi su sekildeydi bendeki hata istanbul trafiginde on veya on bes dakika trafikte dur kalk yaptigimde kalkislarda ses geliyordu serviste goturdugumde sanziman dis kavrama parcasi arzali cikti ve degisti sizde de aynisi yapiyorsa servise gidin derim

Çevrimdışı Panço_Villa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yokuşlarda iyice yavaşlayıp tamamen durmadan tekrar devam etmek istersem geri kaçıyor benimkide

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı ilk çalıştırıp devir yüksekken giderseniz evet yapıyor ama devir 700 - 800 lere indiğinde giderseniz böyle bişey olmuyor.

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende gaza cok az basarsam devir yukseliyor fakat vites atmiyor gibi oluyor. Yazilimsal birsey gibi geldi bana

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Panço_Villa;631533
yokuşlarda iyice yavaşlayıp tamamen durmadan tekrar devam etmek istersem geri kaçıyor benimkide

Yokuş kalkış desteği (hill holder) frene tam basınca devreye girer.

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede aynı sıkıntılar vardı araba d ye aldığım zaman hareket etmiyor yokuş yukarı kalkışlarda geri kaçırıyordu bende aldığım yakıtlardan şüphelendim Shell vpower benzin aldım pahalı olandan 2 depo bittiğinde o sorunlarım bitti

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Acelem vardı aslında hiç yapmam. Çalıştırır çalıştırmaz D ye alıp bastım. Salınca kendini gerçekten korktum ve acaba aceleyle N ye mi aldım diye tereddüt ettim. Ama yorumlara bakınca olabiliyormuş demek ki. Zaten hafif rampalarda 3-4. viteslerde ayağım gazda sabitken silkeliyor gibi oluyordu alışmıştım bu duruma ancak bu olay baya enteresan geldi. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor zorlanma durumunda DSG hemen tepki verip vites düşürmüyorsa S moduna alınca vitesi hemen düşürecektir

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;631714
Acelem vardı aslında hiç yapmam. Çalıştırır çalıştırmaz D ye alıp bastım. Salınca kendini gerçekten korktum ve acaba aceleyle N ye mi aldım diye tereddüt ettim.

Yokuş kalkış devredeyken N ye alınca devreden çıkar sizin durum büyük ihtimal
farkına varmadan N ye aldınız, ben şimdiye kadar hiç geri kaçırma ile sorun yaşamadım kendim bilerek boşa alıp salıyorum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;631714
...Çalıştırır çalıştırmaz D ye alıp bastım...
Bu şekilde yaparsam, benim Ibiza' da da yokuş kalkış asistanı devreye girmemiş olabiliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş kalkış desteği (hill holder) viteste ve frene iyice ve 1-2 saniye kadar basılıyken devreye girer.