škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orta konsol eşya göz aydınlatma

3JDR · 23 · 5843

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3JDR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Karanlıkta usb aux girişinin ve altındaki eşya gözlerinin olduğu bölüm erişim konusunda sıkıntı yaratıyordu. Basit sayılabilecek işlemle hem görsel hem işlevsellik kazandı. Yapmak isteyecek arkadaşlara yardımcı olur umarım.

Önce plastik bir sökme aparatı ile usb aux girişlerini barındıran parçayı konsoldan alıyoruz. Tırnaklar üst tarafta.
Sonra led'i takacağımız yere aldığınız led in genişliğine göre delik açıyoruz. benim aldığım 3mm.
Sökme takma kolay olsun diye konektörlü kablo kullandım dileyen direk enerjiye bağlayabilir. Enerjiyi de flaşörün olduğu soketten park aydınlatmalarına giden 12v ile aldım. Sokete ulaşmak için Climatronic ünitesini de sökeceğiz. Onunda üstte tırnakları altta 2 adet vidası var.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eline saglik cok güzel olmus . benimde yapmak istediğim bir islem
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2017, 17:46:56 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçekten çok şık olmuş, aynı işlemi ayak bölgesini aydınlatmak için de yapmak lazım aslında. elinize sağlık.

böyle ucuz, basit ama işlevsel şeyleri neden fabrikada yapmazlar anlamıyorum.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elinize saglik guzel calisma olmuş. İstendiğinde kapanabiliyor mu?

Çevrimdışı 3JDR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629523
gerçekten çok şık olmuş, aynı işlemi ayak bölgesini aydınlatmak için de yapmak lazım aslında. elinize sağlık.

böyle ucuz, basit ama işlevsel şeyleri neden fabrikada yapmazlar anlamıyorum.

teşekkürler. ayak bölgesi için orjinal duyunu kullanıp kodlatmak daha mantıklı olur.
bence de basit gibi görünen ama çok önemli bir detay. eskiden çakmak çevresinde bile aydınlatma olurdu. burada çakmak dahil 3 konektör var ama hepsi kör.

Alıntı yapılan: Simply Clever;629535
Elinize saglik guzel calisma olmuş. İstendiğinde kapanabiliyor mu?

parklara bağlı olduğu için kontrol ünitesinden dimlenebiliyor ancak tamamen kapatmak için ledin hemen yanına mini aç kapa anahtar konulabilir.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 08:58:58 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.furkankartal.com.tr
Araç ile ilgili yapılacak en gerekli müdahalelerden biri sanırım. Elektrik tesisatına müdahale yapmayı hiç istemiyorum ama gün gelir müdahale etmem gerekirse, listenin en başına mutlaka eklerim bunu.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16430]3JDR[/MENTION]

ben uygulamayı göremedim video ve fotoğraf var mı? Tüm tarayıcılardan açtım forumu ama yok. Yoksa sadece yapılışından mı bahsettiniz?
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 12:44:33 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerinize sağlık gayet yerinde bir uygulama olmuş , renk olarak yeşil tercih edilse çok boğucu olurmu acaba

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık maşallah güzel olmuş led de deliğe tam oturmuş. Matkapla mı deldiniz?

Çevrimdışı 3JDR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;629557
Araç ile ilgili yapılacak en gerekli müdahalelerden biri sanırım. Elektrik tesisatına müdahale yapmayı hiç istemiyorum ama gün gelir müdahale etmem gerekirse, listenin en başına mutlaka eklerim bunu.

Tesisata fazla dokunmuyorsunuz. Kablonun ucunu soket konektörün içine tutturmanız yeterli.

Alıntı yapılan: Uzman24;629569
[MENTION=16430]3JDR[/MENTION]

ben uygulamayı göremedim video ve fotoğraf var mı? Tüm tarayıcılardan açtım forumu ama yok. Yoksa sadece yapılışından mı bahsettiniz?

Uygulama ile alakalı fotoğraf paylaştım. 4 adet görünüyor olması lazım.

Alıntı yapılan: forjust1day;629572
Ellerinize sağlık gayet yerinde bir uygulama olmuş , renk olarak yeşil tercih edilse çok boğucu olurmu acaba

Teşekkür ederim. Renk olarak yeşil kırmızı ve turuncu denedim. hepsi çok suni oldu.  

Alıntı yapılan: smtcglr;629575
Elinize sağlık maşallah güzel olmuş led de deliğe tam oturmuş. Matkapla mı deldiniz?

teşekkür ederim. evet matkapla deldim. led rozetli bir plastiğe giriyor. ürün linkini paylaşıyorum daha iyi anlaşılması için. isteyen arkadaşlarımız da temin etmiş olurlar. https://tr.aliexpress.com/item/5pcs-3mm-5mm-12V-DC-Pre-Wired-diffused-LED-Plastic-Bezel-Holder-Light-red-yellow-blue/32827891363.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.HDVEOU

Çevrimdışı Umtaytm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ellerinize saglik gayet guzel gozukuyor.

Acaba bu islemi yapmadan USB ye takilabilen led aydinlatmalar var midir?

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umtaytm;629605
Ellerinize saglik gayet guzel gozukuyor.

Acaba bu islemi yapmadan USB ye takilabilen led aydinlatmalar var midir?

Ben de şöyle bir şey almayı planlıyordum ama usb çoklayıcı da lazım.

https://tr.gearbest.com/led-flashlights/pp_453059.html

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 3JDR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;629624
Ben de şöyle bir şey almayı planlıyordum ama usb çoklayıcı da lazım.

https://tr.gearbest.com/led-flashlights/pp_453059.html

Aracın usb girişi dik değil yatay olsaydı çok güzel iş görürdü. Tabi birde usb nin işgal vaziyeti olacaktı. usb çoklayıcı da orayı çok kalabalık yapar.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.furkankartal.com.tr
Aliexpress'de gezerken böyle birşeyle karşılaştım. Boyut olarak biraz daha büyük sanırım ama switch ile beraber kullanışlı birşey olur sanırım. Ama aydınlatma olarak nasıl bir etki olur denemek gerek..

https://tr.aliexpress.com/item/20Pcs-4Models-23mm-Mini-Round-Rocker-Switch-12V-LED-illuminated-Car-DIY-Toggle-switch-ON/32803561796.html