škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaz pedalından ayağa gelen vuruntu tepkisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2tsi style dsg Fabia aracımda bir iki gündür birşey farkettim. Normal sabit 50-60 km hızla yol alırken gaz pedalından sanki hafif bir tıkırtı ile ayağıma bir tepki geliyor. Yani nasıl anlatsam, sanki tümsekten geçerkenki gibi hafif bir tepki. Ön takımlarla mı ilgili bir sorun, daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu acaba?

Daha önceki aracımda direksiyonu tek bir tarafa doğru döndürürken hafif hafif tıkırtı yaparak dönüyordu ve sorunun amortisör takozu rulmanı olduğu anlaşılmıştı.  Acaba benzer bir durum mu var değerli yorumlarınız paylaşmanızı bekliyorum.

Biraz araştırınca kronik birşey olduğunu öğrendim. Konu burada. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32043&highlight=gaz+pedal%C4%B1&page=5

Merhabalar,
duydunuz ses bahsedildiği gibi abs ile ilgili, ilk çalıştırmada daha doğrusu her kontak çevirdiğinizde araç 40. km hıza ulaştığında duyarsınız, kontak kapatmadığınız sürece hızınız kaç olursa olsun bir daha duymazsınız, eğer bu sesi duymuyorsanız sorun var demektir. Sesin şanjımanla veya vites geçişleri ile ilgisi yok, manuel viteste kullandığınızda da 40. km'de aynı sesi duyarsınız. Aynı sesi Opel aracımda 20. km de duyuyordum, bir problem mi var diye çok araştırdım, içiniz rahat olsun.