škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 style paket konforlı cam açma kapama hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Forum sayfalarını sondan başa kadar inceledim ama bulamadım ya da gözden kaçırdım. Şöför camı hariç, camların konfor açma kapama işlemi yok. Yardımcı olacak arkadaş var mı merak ediyorum. Yaptığım çalışmalara gelecek olursam, görünüm olarak aynı olan vw golf master window modülünü, tüm "uymaz abi" sözlerine rağmen satın aldım ve uymadı. Konnektör ve iç yapısı da malesef farklı. 50-100 tl lik modüllerden de almak istemiyorum şahsen. Yetkili servisler de yardımcı olamıyor.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2017, 14:33:08 Gönderen: abenturk »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abenturk;624014
Yaptığım çalışmalara gelecek olursam, görünüm olarak aynı olan vw golf master window modülünü, tüm "uymaz abi" sözlerine rağmen satın aldım ve uymadı.

hocam olayla alakalı bir şey söyleyemeyeceğim ama bu kısma çok güldüm.

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vallahi ben de çok güldüm kendime ama gülücük simgesini bulamadım :D

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VAG-COM'dan açılması gerekiyor! Bit 6 daki işaret kaldırılıp diğerleri işaretlenmeli.

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;624033
VAG-COM'dan açılması gerekiyor! Bit 6 daki işaret kaldırılıp diğerleri işaretlenmeli.

Teşekkürler arkadaşım bu işlemi yaptıracağım ama sadece şöför tarafı için geçerli olacağını söylüyorlar. Diğer 3 cam aç kapa yapılamayacak yine.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624041
Comfort opening nedir

sürücü camında açma ya da kapama tuşuna kısa süre basılı tutarsanız cam otomatik olarak tamamen açılır ya da kapanır. kapanana kadar tuşa basılı tutmak zorunda kalmazsınız.

4 camda da bu özellik olunca anahtar üzerindeki düğmelerden arabada olmasanız dahi uzaktan camları açıp kapatabilirsiniz. bizim araçlarda kodlamayla açılınca sadece sürücü camı için bu özellik etkinleştirilebiliyor.

konu hakkında genel bir de soru sorayım: sürücü camındaki motordan çıkmacılardan falan bulsak, diğer camlara da uyum gösterir mi? ya da direkt o şekilde sıfır sipariş etsek bir yerden?

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Diğer cam switchleri çift kademe olmadığından vag com dan açılınca uzaktan kumandaya basılı tutarak sadece 1 cam komple açılıp kapanabiliyormuş.

Alıntı yapılan: coxcomb;624044
sürücü camında açma ya da kapama tuşuna kısa süre basılı tutarsanız cam otomatik olarak tamamen açılır ya da kapanır. kapanana kadar tuşa basılı tutmak zorunda kalmazsınız.

4 camda da bu özellik olunca anahtar üzerindeki düğmelerden arabada olmasanız dahi uzaktan camları açıp kapatabilirsiniz. bizim araçlarda kodlamayla açılınca sadece sürücü camı için bu özellik etkinleştirilebiliyor.

konu hakkında genel bir de soru sorayım: sürücü camındaki motordan çıkmacılardan falan bulsak, diğer camlara da uyum gösterir mi? ya da direkt o şekilde sıfır sipariş etsek bir yerden?

Evet bunu ben de düşündüm. En azından octavia veya rapid in motoru veya switchleri uyabilir bizimkine diye. Bostancı ve merdivenköy yetkili servisleri katalogdan uyumsuz dediler. Herhalde tesisat da farklı.

Çevrimdışı ysfysr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bazı şeyler donanımla bazıları ise yazılımla alakalıdır. bu olay donanımla ilgilidir. şoför camında bulunan donanım diğer camlarda yoktur o yüzden yazılımla olmaz. ayrıca bu sadece kaldırma motorunu değişmekle de olmaz. Mesela otomatik kalkan cama yukarı kalkarken elinizle durdurmaya çalışın hemen durur ve aşağı geri iner. buda güvenlikle ilgilidir. bence olma ihtimalini bulursanız bile yaptırmayın