škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6tdi style yerine 1.4tdi ambition almak?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aslında gönlümde yatan aslan Superb, fakat imkanlar uzun süre el vermeyeceğinden ve bütçeyi de zorlamadan Rapid almayı düşündüm. Hatta 1.6tdi style yerine 1.4tdi ambition alayım diye düşündüm. İki donanım arasında 7.200lira fark var ama 1.4 olmayan sonradan(sipariş esnası ve sonrasında) ekleyeceğim bazı donanımlar ile aradaki fark 6000e kadar düşecek(hız sabitleyici-kol dayama-cam filmi-belki sis farı). Saydığım donanımları ekleyince isteyip aracımda bulunmayan, bir tek perde havayastığı kalıyor ki onun haricinde araçta bütün donanımlar mevcut olacak gibi, sizce style yerine ambition almak mantıklı bir seçim olur mu?

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
6-7 yıldan fazla bineceksen üst donanım düşün bence. Yoksa ambiant gayet yeterli. Zira satarken bunların para etmediğini ilanlardan görebilirsiniz. Ben 1.4 tdi spaceback aldım. Performans konusunda zerre kadar şikayetiniz olmayacak emin olun. 230 nm tork bu kasayı rampada bile ucuruyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ambition kullanıyorum. Çelik jant sis farı ile geldi. Aracımda tek eksikliğini hissettiğim parça hız sabitleyici. Onun dışında dışardan full gibi görünüyor deri direksiyon, fırçalanmış görünümde parçalar, pianoblack ve dokunmatik ekran ile donanımı ciddi anlamda tatmin ediyor. 1.4 tdi normal bir kullanıcı için fazlasıyla yeter. 90 hp tsi kullandığım için 1.4 tdi ın performansı aşağı yukarı aynıdır.
Edit tüm bu opsiyonları eklrdikten sonra fark 5 nine iner. Bence çok zorlanmıyorsa bütçeniz o farkı verin. Hem daha leyifli bir araca, hemde daha dolusuna bineceksiniz. Bolero için bike değer bu fark çok az
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2016, 12:40:59 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;576812
Ben ambition kullanıyorum. Çelik jant sis farı ile geldi. Aracımda tek eksikliğini hissettiğim parça hız sabitleyici. Onun dışında dışardan full gibi görünüyor deri direksiyon, fırçalanmış görünümde parçalar, pianoblack ve dokunmatik ekran ile donanımı ciddi anlamda tatmin ediyor. 1.4 tdi normal bir kullanıcı için fazlasıyla yeter. 90 hp tsi kullandığım için 1.4 tdi ın performansı aşağı yukarı aynıdır.
Edit tüm bu opsiyonları eklrdikten sonra fark 5 nine iner. Bence çok zorlanmıyorsa bütçeniz o farkı verin. Hem daha leyifli bir araca, hemde daha dolusuna bineceksiniz. Bolero için bike değer bu fark çok az

Hız sabitleyici sipariş esnasında eklenirse sanırım 600-700liradır, cam filmi-kol dayama vs herbiri 150-200lira civarında. Alaşım jant olmasada olur, kışlık sök-tak, çizilmesin diye uğraş bir sürü dert. Bolero illaki kalitelidir ama navigasyon ve geri görüş kamerası olmadığı için bence 5"swing bile yeterli olur çünkü style da alsam geri görüşlü ve navigasyonlu bir sistem alacağım.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyşe bir durum var siparişiniz için beklemeniz gerekecek ve bayi liste fiyatından çok az indirim yapacak. Hatta sipariş gelene kadar zam bile gelebilir. Fakat bayinin elindeki aracı 1500-2000 tl daha ucuza alabilirsiniz.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;576836
Şöyşe bir durum var siparişiniz için beklemeniz gerekecek ve bayi liste fiyatından çok az indirim yapacak. Hatta sipariş gelene kadar zam bile gelebilir. Fakat bayinin elindeki aracı 1500-2000 tl daha ucuza alabilirsiniz.
Haftasonu gidip bir konuşacağım, hatta opsiyon listesini alırsam buraya da eklerim.