škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara REİS oto rezaleti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ocak ayının ilk haftası Ankara Reis Otomotivden Chevrolet Aveo marka bir araç aldım ve bugün vergi dairesinden elime ulaşan uyarı ile irkildim. Yaptığım vergi sorgulamasında 2012 yılının ilk taksidinin ödenmediğini gördüm. 0km araç alınırken bu vergi nasıl ödenmez diye düşünürken, bir hatanın olabileceği aklıma geldi ve Ankara Reis otomotivi aradım. Bana verilen cevap aynen budur; "Biz mtv vergisini ödemiyoruz, satarken size bu durumu ilettik ve 1 ay içinde ödemeniz gerekmekteydi".
Tabiki bana satış yapılırken bu durum bana iletilmedi ve şu anda vergi cezalı ve faiz binmiş durumda. Haklarımı araştırmama rağmen sanırım bu vergiyi ödedikten sonra sorunu hukuksal yoldan çözmek zorundayım.
Gelgelelim buraya bu durumu yazmamın sebebine, artık araç alırken otomobilin özelliklerini araştırmanın yanında satın almayı düşündüğünüz bayiyi de araştırmanızı, 3 kuruş fazlaya satan dürüst bayileri tercih etmenizi tavsiye ederim.
Not: Yeri değildi bu konuyu paylaşmamın ama yapılan şeyin başkasının başına gelmemesi için paylaştım, onun için beni mazur görürseniz sevinirim.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun , artık çogu otomotiv şirketi mtv yi ödemiyor.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama söylemeleri lazımdı ticari etik açısından

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sipartacus;329625
Ama söylemeleri lazımdı ticari etik açısından

Orası kesin  :vur:

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
küçük hesaplar peşinde olan işletmeleri hep kafamda mimlemişimdir. piyasadan ucuz olsa da gidip oralardan alışveriş yapmam çünkü eminim ki satış sonrası destek parayı alana kadar geçerli(!)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mtv ayrı bişey Köksal. Araç alındıktan sonra 1 ay süresi var.
Ben şimdiye kadar aldığım araçlarda mtv dahil fiyat veriyorlardı. Ödeme zamanı geldiğinde mutlaka mtv'yi kendim ödeyeceğim deyip, fiyattan düşürüyordum. Sonra gidip kendim ödüyordum. Bu işi firmanın keyfine bırakmak doğru değil. Nasıl olsa bu para ödenecek, 5 dakikanızı ayırın ve bu işi kendiniz halledin.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan fiyat için anahtar teslim deniyorsa aslında herşeyin ödenmiş olarak teslim edilmesi gerekiyor, anahtar teslimin anlamı budur. Aksi durumunu elbette belirtmeleri gerekiyor yoksa tabi, sahibi tarafından ayrıca her ne ödenmesi gerekiyorsa. Fiyatları daha düşük göstermek için de başvurulan yollardan biri, alırken konuşmanın arasına sıkıştırıyorlar sonra bu tarz durumları.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunların alayını varya:vur::vur:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firmanın açıklaması şu; "satış elemanın hatası, size söylemeliydi biz hep böyle araç satıyoruz" ki sanırım bize aracı satan hanımefendi de işten ayrılmış.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Yüce'den arabam için pazarlık ettiğimde bana açık açık mtv'nin dahil olduğunu söylemişlerdi ve taksiti yatırdılar da. Arkadaşımın da söylediği gibi anahtar teslim fiyat veriyorsan onu da halletmelisin. Çünkü ınsanda otomatik olarak böyle bir algı oluyor. Ben o kadar para verip sıfır araç alıyorsam, zaten memnuniyetim için bana yapacak iş bırakmamalısın.