škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik ölçüsü tavsiyesi..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
2016 Octavia aracimin üzerinde fabrikadan cikan 225/45/17 olculerinde Hankook ventus lastik mevcut...zaten 45 yanak lastigin konforundan hic memnun degildim(bu suspansiyonlar icin bence yanak ince kaliyor) birde on sag lastigin yanaginda balon olusmasi tuz biber ekti...Simdi 50 yanak bir lastik dusunuyorum...sizce 215/50/17 mi yoksa 225/50/17 mi almaliyim...Evet bu olculer elbet yol tutusu dusurup yakiti arttiracaktir....sizce bu lastik ebatlari A7 kasaya uyar mi surtme vs yapar mi? Özellikle 215/50/17 nin tabani ince oldugu icin goruntude gozle gorulur bir kotulesme olur mu sizce..degerli gorusleriniz hususunu syg

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
215/50/17 de değişim oranı %1,9 oluyor. Sorun yaratmayan bir oran. +/- %3 oranı geçince sıkıntı yaratacaktır lastikler.
225/50/17 de ise oran %3,4 çıkıyor. yani uygun görünmüyor.
Gözle görülen görüntüden ziyade güvenliğiniz için 215/50/17 daha mantıklı.

https://kolayoto.com/pages/lastik-uzmani-lastik-olcusu-hesaplama-html

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2016 model aracımda 225-45-17 hankook vardı, 1yıldır yüksek hızda zıplama yapıyordu, eskimiş ve sertleşmişti. Michelin aldım araç sınıf atladı. Michelinden önce amortisör değiştirmeyi düşünüyordum, şimdi memnunum. 50 yanak olsa daha da iyi olurdu.

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;656727
Merhaba,
215/50/17 de değişim oranı %1,9 oluyor. Sorun yaratmayan bir oran. +/- %3 oranı geçince sıkıntı yaratacaktır lastikler.
225/50/17 de ise oran %3,4 çıkıyor. yani uygun görünmüyor.
Gözle görülen görüntüden ziyade güvenliğiniz için 215/50/17 daha mantıklı.

https://kolayoto.com/pages/lastik-uzmani-lastik-olcusu-hesaplama-html
bu oranlarin varligindan bile haberim yoktu...Tabii ki guvenlik en onemlisi cok tesekkurler..

Çevrimdışı Serkan1980

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;656729
2016 model aracımda 225-45-17 hankook vardı, 1yıldır yüksek hızda zıplama yapıyordu, eskimiş ve sertleşmişti. Michelin aldım araç sınıf atladı. Michelinden önce amortisör değiştirmeyi düşünüyordum, şimdi memnunum. 50 yanak olsa daha da iyi olurdu.
yuksek hizlarda cok kullanmadigim icin ziplama olayini farketmedim fakat istanbul sehir ici cukurlarda tumseklerde rahatsiz edici bir sertlik var tangur tungur resmen..keza cok dikkat etmeme ragmen lastik de balon olusmus ben farketmedim bile servis danismani gordu..