škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Disk ve Balata öneriniz nelerdir ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aracım 60.000 e yaklaştı. 60000 km de komple disk-balata ve arka kampana papuçları değiştirip sıfırlayacağım.

Bunun için ses ve ötme yapmayan balata-disk önerileriniz tecrübeleriniz varsa paylaşır mısınız ? Ben daha önce ferodo disk-balata taktım çok ses yaptı.

Şuan ferodo disk-MGA balata var ses çok nadir yapıyor yıkamadan sonra falan.

BOSCH ve DELPHİ markaları nasıldır denemek istiyorum birde TRW var ama fiyatı biraz daha yüksek.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ön frenleri yeni yaptirdim. Bosch balata + Febi disk kullandik. Çok yol yapmadim ama ses vs yok suanda.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Balata olarak Hella Pagid taktırmış ve memnun kalmıştım :ok:

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60binde disk gereksiz olur, balatada trw iyidir, zaten ötmeye karşı garabnti veriyorlar.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;656266
60binde disk gereksiz olur, balatada trw iyidir, zaten ötmeye karşı garabnti veriyorlar.

60bini geçtim ben 30000 de disk yeniledim. Skodanın ürünleri kaliteli değil. Fren mesafesi önemli ve aşırı hız-fren yapınca disk çabuk inceliyor.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sert ve spor kullanıma değil Skoda, Mercedes'e bile binseniz ne disk dayanır ne balata. 30,000 çok erken. Fazla sert sürüyorsunuz demek ki.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;656267
60bini geçtim ben 30000 de disk yeniledim. Skodanın ürünleri kaliteli değil. Fren mesafesi önemli ve aşırı hız-fren yapınca disk çabuk inceliyor.

ben 45binde önleri ilk defa değiştim, 75binde de arkaları :) tabi oldukça sakin kullanırım. ama yine de 30binde disk değişmek çok erken gibi, o kadar sert kullanıyorsanız hava kanallı profesyonel disk-balataya geçebilirsiniz. brembo'ydu sanırım markası.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
45000 km de ATE marka ön arka balata değiştirdim 5000 km oldu çok memnunum sanayide ustaya taktırdım 180 ön 120 arka 100 işçilik vermiştim. Ekim 2019 da.
Orjinal üzerinden çıkanlar jantta sürekli balata tozu bırakıyordu, atede yok.
Ustam ate pahalı olduğu için yetkili servisler kullanmaz demişti. Ate tavsiye ederim, diski değiştirmemiştim.