škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arıyorum; Octavia bijon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar merhaba;
Aracın bijonlarını değiştirmem gerekiyor. Servis bijon tane fiyatı 26 TL cıvarı.
Aynı kalitede ancak daha hesaplı bijon nerden bulabilirim?
Tecrübesi olan varsa bilgi paylaşabilir mi?
Neye dikkat edilmeli? Her hangi marka önerisini olan olur mu? Bakarak kalitesini anlayamayabiliyoruz, demir sonuçta.
İnternette bir yerde 10 liraya var, başka yerde aynı ürün 40 liraya var.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;656149
ne olmuş bijonlara.
Bijonlar uzamış hocam.

Çok sıkmaktan sebep, diş yapısı bozulmuş, bu arada yazlık lastikleri takarken bir bijon koptu, içinde kalan parçayı çıkardık ve yerine yeni taktık.
İçim rahat etmedi, değiştirmeye karar verdim ve artık çok tork ile sıkılmasına izin vermeyeceğim.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık kışlık yüzünden her yıl 2 kere 60-70tl ödemek, yedekleri saklamak, lastikçide sıra beklemek, bazen yapılmayan balans yüzünden yeniden lastikçiye gitmek, tüm bunların yanında bir de bijon arızası çıktı. Ben bu mevsim crossclimate  geçtim. :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim yazlıklarda kışlıklarda ayrı jant üzerinde. bende her sene lastik sıyır balans yap işine girmemek için senelerdir ayrı jant kullanıyorum ve kendim evin önünde değişim yapıyorum. iki sene önce lastikçinin taktığı bijonları 1,5 metrelik uzun boruyla iki kişi asılıp dökmüşlerdi allahtan kırılmadı bijonlar. bence alaşım jant alamasınız  da kışlıkları teneke tabir edilen aslında çelik jant olanlara takın hiç değilse lastikleriniz jantlarımız yıpranmaz hasara uğramaz.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;656201
benim yazlıklarda kışlıklarda ayrı jant üzerinde. bende her sene lastik sıyır balans yap işine girmemek için senelerdir ayrı jant kullanıyorum ve kendim evin önünde değişim yapıyorum. iki sene önce lastikçinin taktığı bijonları 1,5 metrelik uzun boruyla iki kişi asılıp dökmüşlerdi allahtan kırılmadı bijonlar. bence alaşım jant alamasınız  da kışlıkları teneke tabir edilen aslında çelik jant olanlara takın hiç değilse lastikleriniz jantlarımız yıpranmaz hasara uğramaz.
Benim lastkiler ayrı jantlarda, ben de kendim garajımda değiştiryirum son 2 yıldır. İki defasında lastikçiye gittim ve orada gördüm nasıl sıkıştırdıklarını vidaları, bijona ek boru takarak sıktılar.

Ve bende aynı hatayı yaptım ve son iki değişimde çok sıktım vidaları.
Nihayetinde 10 gün öncesinde çok sıktım ve bijon kopardım. Bana ders oldu. :(

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her kafadan bir ses çıkıyor Levent abi. Tork çok sıkar diyen de var; tork çok sıkmaz, elle daha çok sıkarsın diyen de var. Elle sıkmak daha sağlıklı diyen bile var.  F1'de de WRC'de de bijonları torkla sıkıyorlar.

Bence iyi lastikçiye denk gelmediğinizden şansızlık olmuş. Çünkü bu sık yaşanan sorun değil. Malzeme üretim hatası da mümkün.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Söz konusu alet edevatın tork kalibrasyonu doğru mu acaba?