škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2 1.2 TSI/DSG Kullanma kılavuzu ve sorularım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kocaday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, aracım Fabia 2- 1.2TSI/DSG.
Aracı aldığım kişi kullanma kılavuzlarını servise sinirlenip çöpe atmış.
Dolayısıyla kullanma kılavuzuna ihtiyacım var.

1-) Nasıl tedarik edebilirim ? (Eski aracım Volvo s70 t5 manual idi, onun kitapçığını internet üzerinden kolayca bulmuştum. Bununkini bulmakta zorlanıyorum.)

2-) Araba virajda kayabilir gibi bir arıza lambası yandı 2 - 3 kere geçen hafta anlayamadım arızayı,  bilen var mıdır?

3-) İstanbul ve Kocaeli için fiyat/performans oranı yüksek bir servis öneriniz var mı?

Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.
Genel itibariyle araçtan müthiş memnunum, konforu, gidişi, yakıt ekonomisi, performansı son derece yeterli. Birde DSG'yi en aktif şekilde kullanabilmeyi öğrendik mi daha nefis olacak.

Aklıma gelmişken,
4-) Ambiente Dynamic bendeki versiyonu, bu araçlara CRUISE CONTROL taktırabilir mi ? (Maliyeti hakkında fikriniz var mıdır ?)
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2015, 22:13:07 Gönderen: kocaday »

Çevrimdışı saed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2-) Araba virajda kayabilir gibi bir arıza lambası yandı 2 - 3 kere geçen hafta anlayamadım arızayı, bilen var mıdır?
dediğin buysa asr lambası asr devreye girdiğinde yanar yani çekiş kontrol lambası.yada asr ile ilgili bir sorun vardır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volvo s70 ten fabia 1.2 ye gecis aman tanrim didirtir adama.

Fabia 2 manuel diye aratirsaniz cikar google da.

Dediginiz lamba da ya asr ya da esp lambasidir (aracta hangisi var bilmiyorum)

Arac patinaja dustuyse ya da virajda savrulduysa bu sistemler savrulma ve patinaj durumunu engeller. Bu mudahaleyi yaparken de anlik olarak sari kayan araba isigi yanar ya da kesik kesik yanar. Ancak bu durum tas catlasi. 2-3 saniye araliksiz olur.

Eger daha uzun sure (1-2 dakika veya daha da uzun) yaniyorsa bu isik bu sistemlerde bir ariza oldugunu gosterir bu isik ;)

Çevrimdışı kocaday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cruise control'un sonradan takılması yapabilecek servis önerisi ve maliyet bilgisi hakkında fikri olan var mı?

Çevrimdışı kocaday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;517262
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=cWJzVbnRBcTkyAOIjIP4Cw&url=http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/Documents/Fabia-Kullanim-Klavuzu.pdf&ved=0CBoQFjAA&usg=AFQjCNEyWEICZGSbtI0xmh2B1FVG6ckFfQ&sig2=zzIyBLp2RiQ7E9PhLmniMQ

Teşekkürler, bende ingilizce versiyonunu buldum. Buyrun arkadaşlar.
https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/en/Fabia/05-2011/Manual/A05_Fabia_OwnersManual.pdf

Bu arada DDŞ!, Volvo s70'ten sonra en ufak bir yadırgama olmadı.
Çünkü nedeni segment düşürdüğümü bilmemden dolayı ve B segmenti tüm modelleri araştırdığımda, gerek en geniş iç hacmini sunması hemde VW polo'nun underbody'sini paylaşması ve beni en vurucu noktası ise 1.2 TSI ve DSG birlikteliği oldu. Akıcı bir sürüş ve ortalama üstü kalite algısı benim için yeterliydi.
Evet bir Volvo kadar yüksek süratleri sevmiyor, ama ben yüksek süratleri sevdiğim yılları geride bıraktım. Volvomdan ayrılma sebebim ise km'de 0.5TL'lik uzun yol değeri, şehiriçinde 0.6TL/km gibi değerler yakalaması olmuştu. Türkiye'deki çok nadir t5 (225hp) manual s70'lerinden biriysiydi. Anlık yakıt tüketimini kontrol edebilmek adına Cruise Control ustası olmuştum. Videosu linkte bakabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=o-pQN08l2C4&hd=1
Artık sadece yarış oyunlarında bu tatmini yaşamaya çalışıyorum.
Fabia 2 1.2 Tsi ve DSG birlikteliği benim bu segmentte gördüğüm en ekonomik, kullanışı rahat modellerden birisi. Sport'a alıyorsun araba karakter değiştiriyor, D'ye alıyorsun ekonomi yarışı yapıyorsun kendi kendine.
Çok keyifli. Detayları forum'un ilgili bölümlerinde konuşuruz.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2015, 02:14:28 Gönderen: kocaday »