škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rüzgar sesi ve yolda gezinme..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,
aracım 1.6 tdi elegance prestij paket,arabamı geçen hafta çarşamba günü aldım ve hemen arkasında uzun yola çıktım
ankara istanbul otobanında yüksek süratte zaman zaman aracımın yolda gezindiğini hissettim ,çok şiddetli rüzgar olmasada sanki yan rüzgarlardan aşırı etkileniyormuş gibi geldi,hatta bu gezinmeyi arkada oturan eşimde hissetti,ayrıca 120 km hızın üzerinde ön camdan rüzgar sesi geldiğini hissettim ,yani kapı ve yan camlardan ses gelmesi normal ama ön cam sesi beni rahatsız etti açıkcası..
hadi rüzgar sesini geçtimde yandan rüzgar alma durumunu yaşayan varmı aranızda?
teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yan camlardan rüzgar sesi normal gibi, ancak yeni bir superb de gezinme ve ön camdan rüzgar sesi pek normal değil.
Araçta böyle bir durumun olmasını aşırı rüzgar şiddeti ve yönüyle ilişkili olduğunu düşünüyorum.
Aşırı rüzgar olmayan bir zamanda tekrar denerseniz daha sağlıklı olur.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rahatsız edici rüzgar seside, aracın yolda gezmesinide hiç hissetmedim
bugün latıti ile şehir dışınaa gittim
150-160 bastım sanki araba altımdan ucacak sanki buzun üzerinde gigiyor gibi hissettim
bizim araçların yol tutuşu çok daha iyi

Çevrimdışı alicinkilic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunlar normal değil. En azından ben karşılaşmadım.
Servise götürüp check ettirmekte fayda var.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla dün akşam aynı güzargahta yine sürat yaptım ,bu sefer gezinme yoktu,büyük ihtimal araç cok büyük olduğundan yan rüzgar alıyor onun yüzünden sallanıyor..
ama ön cam rüzgar sesini 2500 km de kontrol varmış gidince sorucam..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;413540
merhaba arkadaşlar,
aracım 1.6 tdi elegance prestij paket,arabamı geçen hafta çarşamba günü aldım ve hemen arkasında uzun yola çıktım
ankara istanbul otobanında yüksek süratte zaman zaman aracımın yolda gezindiğini hissettim ,çok şiddetli rüzgar olmasada sanki yan rüzgarlardan aşırı etkileniyormuş gibi geldi,hatta bu gezinmeyi arkada oturan eşimde hissetti,ayrıca 120 km hızın üzerinde ön camdan rüzgar sesi geldiğini hissettim ,yani kapı ve yan camlardan ses gelmesi normal ama ön cam sesi beni rahatsız etti açıkcası..
hadi rüzgar sesini geçtimde yandan rüzgar alma durumunu yaşayan varmı aranızda?
teşekkürler...

siz bayağı bir rüzgarlı ortamdan geçmişsiniz o zaman. superb öyle kolay kolay yapmaz bunu. tekerleriniz 16 mı, 17 mi? bendekiler 17 dunlop

ben böyle bir durumu sadece izmirden ankaraya dönüşte bir otobüsün yanından hızlı geçerken hava sıkışmasıyla yaşadım.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413671
siz bayağı bir rüzgarlı ortamdan geçmişsiniz o zaman. superb öyle kolay kolay yapmaz bunu. tekerleriniz 16 mı, 17 mi? bendekiler 17 dunlop

ben böyle bir durumu sadece izmirden ankaraya dönüşte bir otobüsün yanından hızlı geçerken hava sıkışmasıyla yaşadım.

a
17 inc jantlarim,su anda ustunde kislik lastik var,yarin birdaha deniycem taktim kafaya,birde sol onde bir lokurtu var sinir etti kasise girince sol taraf lokurtu yapiyor daha 10 gunluk araba canimi sikti valla

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sebep anlaşıldı. kışlık lastik yumuşak olur. ve buna mütekip salınma yapması doğal. yüksek sürate fazla gelmez. her ne kadar şu kadar km'ye çıkar deselerde güvenlik açısından belli bir sürati aşmamak iyidir. siz bunu yazlıkları taktığınızda deneyin bence. o zaman neticeyi olumlu yönde alacaksınız. kuru asfaltta sert taban daha iyi tutunur.

sert bir kasis veya tümseğe sert giriş yaptınız mı ? süspansiyonda problem var. servise gösterin.