škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Deliksiz park sensörü...

lrfan · 171 · 63856

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: atilla;372520
Araştırma sonuçlarına devam :

*Araç durur vaziyette iken ötmüyor alet, sadece hareket edince ötüyor. (Bence daha iyi, kimine göre daha kötü olabilir)

*Yağışta çalışmama olayı, sadece çok şiddetli yağmurda oluyormuş. Sensör yoğun bir şekilde yağmur görüyor ve onu algılıyor. Normal yağmurda problem yok.

*sensor 2.7m. ve kesilebiliyormuş. Süper! Ben bunun arka tampondan artacak yaklaşık 50 cm.sini keser, ikiye böler, ön tamponun köşelerine de 25.cm lik takar, bir de switch eklerim, olur bana önlü arkalı park sensörü :)

*Yaklaşık 20*15*6 cm.lik bir kutuda geliyor ve ağırlığı 300gr.civarında. Fiyat ta ucuz olduğu için gümrüğe takılma riski hemen hemen hiç yok...

Alım yapacak arkadaşlar dhgate.com veya aliexpress.com dan alabilirler..
Yorumlar ve shipping istatistiklerine baktım, hongkongpost chinapost'tan daha hızlı geliyormuş.

Hongkongpost : 7-20 gün
Chinapost : 15-30 gün yazıyor..

Harika haber, arka tampon patlarsa bir yerde eski park sensörlerini çöpe atar yeni tampona bundan alırım mutlaka

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;372539
Harika haber, arka tampon patlarsa bir yerde eski park sensörlerini çöpe atar yeni tampona bundan alırım mutlaka

İrfan Hocam, aman eskisi dursun, patlamasın. Kazasız belasız inşallah...
Ama sen yine de bundan al, bunu da tak. Kutusunda "Back-up parking sensor" yazıyor :++:
Olmadı ön tampona takarsın...

Valla uçtun diyeceksin belki ama, bir tane daha alıp balkona takayım gibi bir projem var... Evde küçük çocuk var, bizden habersiz balkon kenarına yaklaşınca içerde ötsün dursun :) Ama kuşları falan nasıl aşarım, onu çalışıyorum şimdi :)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;372534
Ben 100 liraya aldım sağlam kazık yemişim.

Takma kafana Cem, işini görüyorsa keyifli keyifli öttürmene bak buzzeri ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E-bayda satan yok mu? Ali amcanın sitesini pek sevmiyorumda :D

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlarrrr,
Ben 2 adet siparişimi verdim şu üründen   http://www.dhgate.com/hot-1pc-electromagnetic-parking-sensor-latest/p-ff8080812cd08d11012ce827c16e3957.html
Hadi bakalım hayırlısı...

Diyeceksiniz ki niye 2 tane??
1. Birincisinin bir parçası bozuk eksik falan çıkarsa, 20 gün daha beklemeyeyim :)
2. İkincisini ön tampona takabilirim belki (Gerçi pek ihtiyacım olmuyor ama,bilmiyorum belki de takmam)
3. Balkonun kenarlarına çekeceğim, çocuk yaklaşırsa uyarı versin. (Zihni Sinir Procem:)
4. Ne bileyim, dursun çeyizde işte...

28.5 USD benim aldıklarım, üç beş dolar daha ucuza da var ama ratingi ve feedbackleri en güçlü olan satıcılardan birinden alayım dedim. Biraz daha sağlam bir yere benziyor diğerlerine göre... Bir de Hongkongpost ile yolluyor. Chinaposttan daha hızlıymış rivayetlere göre..

Bu üç beş doları fazla vermek koymadı da, bu paypal dolar kurunu niye 1,90'dan alıyor ??
Tanesi 55TL'ye falan gelmiş oldu... Değer mi? Fazlasıyla değecek problem çıkmazsa:)

Geldiğinde yorumlarımı paylaşırım..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konulara bakınca iyice heyecan yaptım, benim tamponda bmw deki gibi siyah şerit de var onu sökersem işin zor kısmını hallettim demektir. servis kitapçıklarına bi bakayım. atilla abi senin aldığın satıcı kargoyu takip nolu mu yolluyor? ptt insafına kalmak istemiyorum, kil im kaybolmuştu zamanında.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;372603
konulara bakınca iyice heyecan yaptım, benim tamponda bmw deki gibi siyah şerit de var onu sökersem işin zor kısmını hallettim demektir. servis kitapçıklarına bi bakayım. atilla abi senin aldığın satıcı kargoyu takip nolu mu yolluyor? ptt insafına kalmak istemiyorum, kil im kaybolmuştu zamanında.

Siyah şeridin içine gömebilirsen süper olur, tamponu sökmekle falan uğraşmazsın. Bu üçkağıt benimde aklıma geldi ama benim corollada şerit merit yok. Sonra kendim şerit yaparım diye düşündüm ama vazgeçtim. Bunlarla uğraşana kadar tamponu söker takarım zaten elli kere:)

Teoride yolluyor takip no, ama bakalım göreceğiz neler olacağını... GG den bile alışveriş yaparken bir sürü problem yaşanıyor, adam taaa elin Çin'inden yollayacak. Bizim profesyonel kargo şirketlerimiz bile çuvallıyor sık sık (bunun bir örneğini daha bugün yaşadım. Ankara'dan İstanbul'a getiremediler benim paketi bir türlü), Çinli hongkongposta verecek, o uçuracak ptt'ye verecek, o da bana getirecek vs.vs.
Sıfır problem olursa çok şaşırırım açıkçası..

İstersen bekle, benim alışveriş tamamlansın, yaşananları paylaşırım, ona göre alırsınız...

Olmadı, benimkini paylaşırız, nasılsa yapıştırmalı, bir ay senin arabaya, bir ay benimkine yapıştırırız..:) Ya da sakat bir yere parkederken alo dersin bana, söker getiririm aleti, takıveririz senin arabaya :)
(Zihni Sinir Projeleri yarışması var mı? Procem geldi gece gece bak:)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
senin uygulamayı bekliyorum abi, baktın 2.si için projeden vazgeçtin seninkini bile alabilirim.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;372616
senin uygulamayı bekliyorum abi, baktın 2.si için projeden vazgeçtin seninkini bile alabilirim.

Bakalım, bir gelsin de...
2.yi aslında bir problem falan çıkabilir diye aldım. Olur ya, içinden birşeyi eksik çıkar, eksik parçayı tekrar iste, yollayacaklar, gelecek, yazışmalar falan filan en az 1,5 ay... Sinir sistemim hiç kaldırmaz valla, uğraşamam...

Eğer kullanmazsam, boşa çıkarsa veririm tabi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sipariş çektik bugün Sirkette..Deneme olarak 2 adet çektik.İnsallah çabuk gelir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan, siz nereden verdiniz siparişi?
Benim sipariş hala shipping bekliyor. Bu arada geçen hafta Çin'de dragon bilmem ne festivali varmış geçen hafta, resmi tatilmiş birkaç gün. Bu yüzden siparişler falan birikmiştir, biraz gecikme olabilir diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;373163
Gökhan, siz nereden verdiniz siparişi?
Benim sipariş hala shipping bekliyor. Bu arada geçen hafta Çin'de dragon bilmem ne festivali varmış geçen hafta, resmi tatilmiş birkaç gün. Bu yüzden siparişler falan birikmiştir, biraz gecikme olabilir diye tahmin ediyorum.

Şansımıza yahu...Bende DHGATE sitesinden sipariş ettim.%100 feedback'i vardı satıcının..China post ile gönderecek.Hongkong post'la gönderen adamın puanı azıcık düşüktü..

Şimdi bakayım hala postalamadı mı?

Baktım, takip numarası ile postalamış görünüyor..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;373233
Şansımıza yahu...Bende DHGATE sitesinden sipariş ettim.%100 feedback'i vardı satıcının..China post ile gönderecek.Hongkong post'la gönderen adamın puanı azıcık düşüktü..

Şimdi bakayım hala postalamadı mı?

Baktım, takip numarası ile postalamış görünüyor..:)

Güzel, iyi haber:)
Adı neydi satıcının?

Çevrimdışı D16inside

• JDM & Detail Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://eatsleepshift.blogspot.com/search/label/honda/
gökhan abi eline ulaşırsa deneyimlerini bizlerle paylaşırsan sevinirim.