škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt durumu (fazla benzin yakması)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 1.2 Tsi araca sahibim hava flitresi ve bujilerini değiştirdiğim halde 6.5- 7.5lt (aralığında uzun yolda dahil )yakıt yakıyor . Birde Ankara dışındayım yani servis yok buralarda yardımlarınızı bekliyorum....

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
filtre ve buji orjinal miydi... orjinal değilse yapabilir ama o çok oynamaz değerler... aracınız da sarsıntılı çalışma var mı varsa bujinin birinde sorun olabilir, takılırken kablolarda sorun olabilir...

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam kullanışta cok önemli 120 ile gidersen 6 nin altina duşmüyor zaten

Çevrimdışı eminc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de geçtiğimiz hafta 2010 1.2 htp fabia aldım. aranıza yeni katıldım anlayacağınız....benim aracın yakıt tüketimi oldukça fazla gibi...km de 50 kuruş hesapladım ve ekonomik olarak belirtilen bu motor için oldukça fazla geldi bana . ilk olarak ne kadar yaktığını tespit için 50 tl lik yakıt aldım 100 km zor gittim sonra 30 tl aldım 60 km gidebildim....sizce normal mi yoksa sorun nerede olabilir.lpg yok tabi benzinde şehir içi kullanım( aracı da zorlamadan kullanmaya çalıştım)

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eminc;478789
Ben de geçtiğimiz hafta 2010 1.2 htp fabia aldım. aranıza yeni katıldım anlayacağınız....benim aracın yakıt tüketimi oldukça fazla gibi...km de 50 kuruş hesapladım ve ekonomik olarak belirtilen bu motor için oldukça fazla geldi bana . ilk olarak ne kadar yaktığını tespit için 50 tl lik yakıt aldım 100 km zor gittim sonra 30 tl aldım 60 km gidebildim....sizce normal mi yoksa sorun nerede olabilir.lpg yok tabi benzinde şehir içi kullanım( aracı da zorlamadan kullanmaya çalıştım)

kullanımınız bu araçta çok önemli... benim aracım 2011 1.2 htp şu anda tüplü... benzinde kullandığım zamanlarda kullanım tarzı çok değiştiriyordu mesela benzini 4.40 civarından alırken 37-38 kuruş yaktığı da oluyordu 28 yaktığıda oluyordu...bunun için öncelikle vites geçişlerini 2500 veya olabiliyorsa biraz daha alındaki devirde yapmaya çalışın... yakıtı aldığınız yeri değiştirin... bakımlarını yaptırın hava yağ yakıt filtrelerini değiştirin hatta bujileri de olabilir...çok uzattım ama benim aracımla ben ortalama 5.3-5.5 civarı yaktığım yolda aynı durumda yine  benim araçla eniştem 7.5-7.8 arası yakmıştı.. olabildiğince sakin kullanın..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eminc;478789

gezdiğin yerler düz ise çok yakıyorsun..

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;478813
gezdiğin yerler düz ise çok yakıyorsun..

Gezdiğin yerler düz ise çok yakıyorsun derken??

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: KRKMZ;478834
Gezdiğin yerler düz ise çok yakıyorsun derken??
Rampa çıkışında ki tüketim her zaman fazladır.:wnk: