škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracın arkasının atması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bozuk zeminlerde normal süratte aracın arkası atıyor. Servise götürdüm bir şey bulamadılar, ancak lastikler sertleşirse bunu yapar dediler daha araba 1.5 senelik ne çabuk lastikleri bozdu sanki bozuk zeminde gidiyor araba yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocayusuf3;401282
Bozuk zeminlerde normal süratte aracın arkası atıyor. Servise götürdüm bir şey bulamadılar, ancak lastikler sertleşirse bunu yapar dediler daha araba 1.5 senelik ne çabuk lastikleri bozdu sanki bozuk zeminde gidiyor araba yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla..

Lastiklerin sertleşmiş olma ihtimali yüksek.
Bridgestone marka lastiklerin 1 yılda sertleştiğini forumda daha önce konuşuldu.
1-Başka bir marka ise süspansiyon sistemini kontrol ettirin.
2-Rot ayarlarını kontrol ettirin.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;401285
Bridgestone marka lastiklerin 1 yılda sertleştiğini forumda daha önce konuşuldu.
:+1:

İlaveten;
- Eğer ki aracınızı akşamdan zemini mıcırla kaplı bir yere park ediyorsanız, lastiklerin içerisindeki telleri çabuk bozuluyor.
- Bir de lastik hava basınçları olması gerekenden fazla ise, yine bahsettiğiniz şeyi yapacaktır.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araba 6 aylık geçenlerde bende soğuk asfaltta kaydırdım. arabanın arkasının hafif olması ve soğuk asfaltta yüzeye tam tutunamaması da etkiliyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yol bozuksa zaten en iyi lastik bile bırakabilir.

Son model Fabia'lar genelde Conti ile gelmişti (arada Dunloplar da var ama) gayet memnunum ben Conti'den.

ESP devreye girecek mi ya da ne zaman girecek diye yol boş ve arabada sadece ben varken limitlerini test etmeyi deniyorum. Arkasını bırakmıyor kolay kolay

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster,da conti varken iyi tutunuyordu.Virajlarda biraz daha iyiydi duplop'lu fabia'ya göre..Dunlop'lar her açıdan kayma eğilimindeydiler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: mygokhan;401385
Roomster,da conti varken iyi tutunuyordu.Virajlarda biraz daha iyiydi duplop'lu fabia'ya göre..Dunlop'lar her açıdan kayma eğilimindeydiler..

daha önceki arabamda  conti sport vardı hayatımda okadar güzel lastik görmedim ben şimdi dunlop var anladınız siz  :sopa::vur:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;401385
Biz dunlop ile neler yapıyoruz, daha hiç attıramadık, fakat benim arabada yay olmasıda büyük etken.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araçta Bridgestone var, skoda'ya mesaj attım bakalım ne diyecekler yada bir şey demiyecekler...

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracanızın bagajında ortalı değilde sağlı veya sollu 30 kg ve üstü sandık,kutu veya buna benzer yük varsa bunu yapar..
broadway ve tempra'da bunu yaşamıştım.
o zaman da lastikleri  michelin'di..
yalnız lastikle ilgisi olduğunu düşünmüyorum..
ikiside bakımlı ve kendi arabamdı..

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim yeni servisten geldim Yüce oto tarafından servise çağrıldık. Süspansiyon testleri yapıldı. Bir şey çıkmadı, araç 30000 de olduğundan birde bridgestone lastik olduğundan lastik zamanının geldiğini söylediler, ula dedim bende bu km. de lastikmi değişir dedim. Servis müdürüyle söyleşimizde kışlık lastik takın bakalım, tekrar aynısını yapacakmı dediler. Bayramdan sonra kışlık lastik alacağım birde zorunlu olmuş, zaten bu km.de lastikleri yüce oto değiştirmiyormuş bu derdi olanlar daha erken gitsinler servise mesajlarıma cevap veren arkadaşlara teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;401285

Alıntı yapılan: kocayusuf3;401639
Bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim yeni servisten geldim Yüce oto tarafından servise çağrıldık. Süspansiyon testleri yapıldı. Bir şey çıkmadı, araç 30000 de olduğundan birde bridgestone lastik olduğundan lastik zamanının geldiğini söylediler, ula dedim bende bu km. de lastikmi değişir dedim. Servis müdürüyle söyleşimizde kışlık lastik takın bakalım, tekrar aynısını yapacakmı dediler. Bayramdan sonra kışlık lastik alacağım birde zorunlu olmuş, zaten bu km.de lastikleri yüce oto değiştirmiyormuş bu derdi olanlar daha erken gitsinler servise mesajlarıma cevap veren arkadaşlara teşekkür eder saygılarımı sunarım.

süspansiyonda sorun yoksa sorun bridgestone lastiktir. Ben de yaşadım aynısını lastik diş derinliği 5,7mm ancak yol tutuş sorunu ve yol sesi anlatılamaz düzeyde. Ben de bu sorun 1 Yılı geçince başlamıştı.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastiği ile kaymak ne mümkün :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı TheRecruit83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da aynı problem var. Brigstone Er300 H marka lastik var. Büyük ihtimalle senin aracındakilerde bu lastikten. H sınıfı lastik olduğu için 210 km gibi bu aracın ulaşamıyacağı süratlari destekliyor. Ekonomi aracı olduğu için 90-100 gittiğimiz için lastikler hiç ısınamıyor ve performansını tam olarak veremiyorlar. Ancak geçen hafta sonu lüleburgaza gittim. aracım 15000 km de ilk defa 180 i gördüm. genelde de 160-170 ile gittim. Aracın yol tutuşu falan muazzam ötesi oldu. Yüksek olmasına rağmen yola yapıştı. Lastikler işte bu süratlerde işe yarıyor. Şunu diyebilirim fabianın yol tutuşu ford fiesta yeni kasanın  yol tutuşundan kat ve kat daha iyi.