škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG konusu !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi bir montajla sorun yaşamazsınız. bende de 14. 85bg fabia2 makyajlı var. arıza ışıgı henüz yakmadı. mayıstan beri kullanıyorum lpgde. işinin ehli bir montaj ustası bulrsanız hepsini ayarlayacaktır.arkadaşın opel astrası için gittigimiz landirenzo ustası bilgilendirdi. gidin bir danışın derim. işinin ehli bir esnaftı.  izmir landirenzo bayisiydi. forum bornovanın karşısında. gidip danışmakta fayda var derim

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;397614
iyi bir montajla sorun yaşamazsınız. bende de 14. 85bg fabia2 makyajlı var. arıza ışıgı henüz yakmadı. mayıstan beri kullanıyorum lpgde. işinin ehli bir montaj ustası bulrsanız hepsini ayarlayacaktır.arkadaşın opel astrası için gittigimiz landirenzo ustası bilgilendirdi. gidin bir danışın derim. işinin ehli bir esnaftı. izmir landirenzo bayisiydi. forum bornovanın karşısında. gidip danışmakta fayda var derim
şuan aksarayda ikamet ediyorum.izmirde yaptırma şansım yok.izmir işi anca yazın olur.verdiğin bilgiler için tşk ederim.2 yıldır aksarayda ikamet ediyorum ve buranın ustaları ne kadar iyidir bilmiyorum.konya bu işte iyi diyorlar bende konyada taktırayım diyorum.konyada taktırırsan ufak tefek ayar, bakım işleri için konyaya mı gideceksin falan diyenler var.kafam karışık anlayacağın

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada lovato marka kit taktırmayı düşünüyorum.fiyat olarak 1250-1300 tl civarı.kullananlarda genellikle memnun.daha iyi ve ekonomik bi alternatif sunarsanız onada açığım

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;397508
Kesinlikle katılmıyorum 5 sene önce atiker kiti taktırdım söktürdüm aynısı bu yaz yine oldu ve söktürdüm.. Çoğu malzemesi yerli ve fason üretim özellikleri regülatörleri berbat 6 silindirli 150 kw lık regülatör 110 kw lık motora dayanmıyor.Bu da kalitesizlik değilde nedir?? Aynı arabada aynı usta landirenzo kullanıyor ve standart regülatör takıyor ve sıkıntı yok.Aynı usta farklı malzemeler sonuç ortada :)

Biz 100 Lerce Accente Taktırdık Şu Zamana Kadar Kimsede Söktürmedi.. Parayı Verdimi KitMtM Vs De Tavsiye Ederiz .

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;397791
bu arada lovato marka kit taktırmayı düşünüyorum.fiyat olarak 1250-1300 tl civarı.kullananlarda genellikle memnun.daha iyi ve ekonomik bi alternatif sunarsanız onada açığım

Lovatoda Güzeldir . Bulundugunuz Şehirde Servis Olanagı Varsa Taktırılabilir. Düzgün Montajla Sıkıntı Yaratmaz.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı. Montajı gercekten iyi bir yer bulunursa ayar icin falan da gidilmez oyle sık sık. Vardir orda da iyi bir usta. Defterdarlikta calistim ben de aksarayda. Sanayisi baya hareketli biryer gibi gorunuyordu.

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 1.2 TSİ motorlu fabia var, artık benzine çok para gitmeye başladı. Bu motorlu araçlara hangi marka lpg kiti takılacağını siz sayın arkadaşlarımdan öğrenmek istiyorum. Bir kaç yere sordum daha böyle bir kitin gelmediğini söylediler bende işin peşini bıraktım ama benzin benim peşimi bırakmadı. Garantisi mart ayında bitecek aracın, bu motorlu araçlara lpg taktıran arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum . Saygılar..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vialle diye bi markanın konyada takıldığını duymuştum. Forumda bununla ilgili konu vardi.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocayusuf3;398190
Arkadaşlar bende 1.2 TSİ motorlu fabia var, artık benzine çok para gitmeye başladı. Bu motorlu araçlara hangi marka lpg kiti takılacağını siz sayın arkadaşlarımdan öğrenmek istiyorum. Bir kaç yere sordum daha böyle bir kitin gelmediğini söylediler bende işin peşini bıraktım ama benzin benim peşimi bırakmadı. Garantisi mart ayında bitecek aracın, bu motorlu araçlara lpg taktıran arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum . Saygılar..

lovatonun sitesinde TSI,FSI,GDI motorlara lpg takıldığından bahsediyor.bi bakın isterseniz

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lavato'ya baktım bana pek güvenilir gibi gelmedi. Onlarda manifoltu delip takıyorlar yani bildiğimiz sistemde, %30-40 cıvarında ekonomi diyorlar, diğer üreticilerin halen memlekete getirmediği sistemlerde ise %50 ekonomi var diyorlar ama gelmemiş kite. Birde ellerinde olmayan kite 5500-6000 tl civarında para istiyorlar, bu parayı kaç senede amorti eder araç bilemiyorum. Arada derede kaldım..

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5500-6000 tl kit e para vermektense benzinle gezerim daha iyi yani. o fiyata depoyu kaç kez fullerim vede baya bi km geçerim. okadar para vermeye gerek yok bence

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
5-6 bin tl verip bi de sorun yaşamak var.

Burada Lovato servisi ile muhabbete ederken sordum ustaya, hem vialle'nin hem de prins'in sistemini görmüş. prins'in sisteminde stop edildiğinde motor kısmında kalan lpg'yi tahliye borusu yokmuş, vialle'de varmış mesela. prins'in sisteminde o yüzden ilk çalıştırmada bazen çalışmayabiliyordu dedi. Vialle tam yapmış, kalan lpg, stop ettikten kısa bi süre sonra bi psss sesi eşliğinde geri dönüş borusundan depoya dönüyormuş... tam anlatamadım belki ama bu anlamda bi şeyler anlattı. lovatonun sistemi melez sistem dedi, yani şu bi kaç yıldır brc'nin falan yaptığı arada bir benzin enjektörlerini soğutmak için 1-2 cycle benzin yakan, onun haricinde manifolddaki lpg enjektöründen lpg püskürten, tasarrufu %30 seviyesinde olan sistelerden...

Bunu dinledikten sonra "dizel" dedim kendi kendime. Zaten usta da tam tatmin olmamış bu sistemlerle...

Çevrimdışı kocayusuf3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, dün BRC ile görüştüm direkt likit sistemini kasım -aralık aylarında piyasaya süreceklermiş. Sıfır problemli bir sistemmiş vede fiyatı 4500tl, lpg'yi direkt enjektörlerden veriyormuş %40-50 de ekonmi sağlıyormuş bilgilerinize Saygılar...

Çevrimdışı mustaferbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lpg garantıden sadece motoru bozuyor. geri kalan garantiside devam eder. motor garantisine gelincede BRC 25000 tl'ye kadar lpgden kaynaklı arıza çıktığında bu zararı karşılıyor. motorda brc garantisinde olur. iyi bir usta ile sorunca binersiniz. arıza ışığına gelincede yakılan karışımla alakalı. zengin fakir karışım. dediğim gibi iyi bir usta ile sıfır sorun.   tsi motorlara gelince hiçbir sisteme güvenmeyin derim. herşey lafda şuan. yaygın olmayan bir şey. ustalık yok o konuda. ayrıca lpg kitine 5000 tl vermek bana çok saçma geliyo. o parayı verdikten sonra dizel araba almak en mantıklısı. tercih kullanıcısına kalmış tabi!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocayusuf3;398590
Arkadaşlar, dün BRC ile görüştüm direkt likit sistemini kasım -aralık aylarında piyasaya süreceklermiş. Sıfır problemli bir sistemmiş vede fiyatı 4500tl, lpg'yi direkt enjektörlerden veriyormuş %40-50 de ekonmi sağlıyormuş bilgilerinize Saygılar...

Ben sıvı sistemi 1,5 yıldır takip ediyorum..
1.2 TSI için şu an kullanılabilecek en yeni sistem %100 uyumlu..
BRC (LDI), Prins (DLM), Vialle (LPDİ) hepsi aynı mantıkta, güzel sistemler ancak fiyatları çok yüksek.
Şu an piyasada vialle haricinde seri montaj yapan yok. Vialle fiyatı 4.500TL,
BRC için size fiyatı kim verdi?
Henüz açıklanmış bir fiyat yok çünkü, benim edindiğim izlenime göre fiyatı 4.000 TL civarında olacak gibi.
Prins için tahmini fiyat 5.500 TL.

Bu arada da vialle lpdi takılı jetta 1.4 tsi aracı görme, inceleme ve test etme imkanım oldu..