škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arabam olması gerekenden yavaş..

Ziyaretçi · 52 · 19838

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim Mert'ciğim ne demek :ok::)
Jikle senin yerine gaza basıyor, o nedenle jikle devri rölanti devrinden yüksek olur, amaç zaten o'dur. Daha sonra kendi veya senin gaza basmandan dolayı çıkar devreden.
Rahattır rahattır, Favorit'i çok arıyorum, yeri çok başkadır bende. Zaman zaman sattığım için pişmanlık bile duyarım. Çok uzun yol yaptım onunla, en zevkli uzun yollarımı yaptığım araçlardan biridir. Ah birde kliması olsa fizan'a giderim :hanz:
Güle güle kullan takrar:ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle kullan tekrardan.
Yaz mevsiminde olmamızı düşünerek, jikle devrinin 2000 d/d' de olması biraz abartı. Benim jikleyi o sığırcık bozmadan önce sıcak günlerde 1200 d/d, soğuk günlerde 1500 d/d, karlı buzlu günlerde 2000 d/d' de çalışıyordu zira jiklesi dört kademelidir ve zembereğin büzülmesine göre kademelerde takılıp görevini yapar. Ama bana kalırsa da fazla kurcalatma çok da büyük zararı olmaz. Marşa bas, 15-20 saniye olduğunda yerde kal, sonrasında yürü git zaten normal koşullarda 90 °C' ye gelmeden jikle kapatır. Ha aşağıdaki çizgiye gelince kapatıyor demişsin. Hararet göstergesi çizgisinin en altıysa sıkıntı yok ama alttaki kutucuğu geçip de kapanıyorsa devreden çıkmıyor demektir.

mertcankar

• Ziyaretçi
yeşille işaretlediğim yerde devir 1000 d/d
çizgi tam düz konuma geldiğinde (yatayla 0 derecelik açı :D) 800 d/d civarında

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;112779
yeşille işaretlediğim yerde devir 1000 d/d
çizgi tam düz konuma geldiğinde (yatayla 0 derecelik açı :D) 800 d/d civarında

Jikle burada mı kapanıyor? Düz beyazın başında benim termostat açıyor  yahu! Bu kadar uzun süre çalışırsa jikle, yakıt tüketiminin büyük bölümünden jikle sorumlu olacak kanımca.

mertcankar

• Ziyaretçi
:S bizim bu favoritleri ben çözemedim zaten.. şimdi 90 derece sıcaklık ibre nerdeyken oluyor?

mertcankar

• Ziyaretçi
uğur abi sen hangi şehirdesin ya gelip sana bırakcam arabayı valla :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertcankar;112909
uğur abi sen hangi şehirdesin ya gelip sana bırakcam arabayı valla :D
Konstantinapolis de diyorlar İstanbul da.:D

Tam yataya varmak üzereyken fan açılıyor bende ama yatay olarak görünüyor. Ben pimpirik olduğum için aşırı dikkatli bakıyorum da fark ediyorum.