škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 inc Boavista Jant Meselesi ( resimli )

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar uzun süredir aracima biseyler almak istiyorum ama gırtlağına kadar aksesuarla doldurduğum icinini bisey kalmadı. Polo nun 17' Boavista modelini çok beğeniyorum, nihayet goguldan bulduğum bi fabia resmi ni sizinle paylasmak istedim. Yakışmışmı dersiniz ? Tek sıkıntım yanak kalınlığı. İstanbulun müthiş 'düz pürüzsüz ' asfaltında sıkıntı çekermiyim..
Ebatları : 205 / 40 / 17

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yakışmış, en az 3 cm inmiş bu fabia...arkalarda spacer var, ben olsam 16 yı geçmezdim.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta inme yok sanırsam, jant çapı büyük olduğundan davlumbaz boşluğunu güzel kapatıyor.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin bey size katılıyorum araçta yay ve spacer var nereden biliyorsun derseniz  benim fabişten :) bende bu janttan takacaktım ama jant lastikçi arkadaşım olduğundan golf7 r jantını önerdi yeni bir model olduğunu söyledi benimde çok hoşuma gitti 205/40/17 jantları taktık ama benim arabada yay ve spacer yok ordan biliyorum :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buda bizim düldül.

çoklu resim yükle

Bunlarda eski jantlarımdı
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2015, 14:16:29 Gönderen: Tamer06 »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;537778
Araçta inme yok sanırsam, jant çapı büyük olduğundan davlumbaz boşluğunu güzel kapatıyor.
İnme olmadan tekerleğin çapı büyütülürse, araç orijinal haine göre leylek gibi durur. Yaylarda modifikasyon olduğu gerçekten belli.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;538119
İnme olmadan tekerleğin çapı büyütülürse, araç orijinal haine göre leylek gibi durur. Yaylarda modifikasyon olduğu gerçekten belli.

İşin icine yay girecekse sanırım bu işten vazgecicem. :mad:

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çokta leylek gibi sayılmaz :confused:

resim yükle
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2015, 21:48:21 Gönderen: Tamer06 »

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
jantları beğendim. 40 yanak lastik evet biraz rahatsız edebilir. ben 35/18 kullanıyorum. ikiyle geçmem gereken yerde birle geçiyorum. yollara dikkat ediyorum. istanbul un yolları vs değilde o olay tamamen sürücüde bitiyor diye düşünüyorum. aracı gösteren yegane unsur bence jantlardır. gülü seven dikenine katlanacak onda yapacak çok fazla bir şey yok zannımca. 17 janta 45 yanak lastik taksanız kendini fazla göstermez. bence 40 yanak çok isabetli olur. sadece biraz daha dikkat. ayrıca büyük teker çapı tamam çamurluk davlumbaz boşluğunu kapatır ama aracı biraz daha yukarı kaldırır. bu bir gerçek. en kötü yay alırsınız. h&r veyahut eibach yay olabilir. arabanın duruşu değişir.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2015, 07:34:50 Gönderen: aeneskral »

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu yanak çok ince, ben aracin fabrika izin verilerine göre takıcaktım. 205 / 40 / 17 zaten vRs in ölçüsü.

Yay takmak istemeyişimin nedenide şu : Araci alçalttığın zaman lastik ve davlumbaz görüntüsü çok cirkin oluyor, lastiğin üst kısmı kapanıyor fakat ön ve arka kısmı ( yere yakın olan yerler ) açıklık kazanıyor çapsız bi görüntü oluyor. (Kırmızı işaretli yerler)Yaysız 17 inc taktığında lastik ile davlumbaz arasındaki heryer eşit miktarda açıklıkta kalıyor,bu benim icin daha orjinal bi görüntü demek.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17 jant araçta bir numara büyük durmuş, bence 16'' jantlar ve 3,5 luk eibach lar hem daha güzel bir görüntü hem de daha az konfor kaybı yaşayacaktır.

Jant modeline gelince, bence sizin aracınızdakki daha gzl