škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlginç ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 2001uzm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba herkese hayırlı akşamlar 2011 model 26000 km de 1.2 style aracım var geçen günlerde aracımı evin önüne park ederken sanki fren diskine bişey sıkışmış gibi ilginç bir sürtme sesi duydum aracı biraz geri alıp tekrar öne doğru gittiğimde aynı sesi duydum. Disklerin malum kış şartlarından dolayı çamur vb maddelerden dolayı kirlendiğini düşünerek pek üzerinde durmadım ama bir kaç gün sonra aynı sesi bir daha duydum. Araç hızlandığında ses kesinlikle duyulmuyor. Şaşmaz sanayisine gittim ustam teste çıktı hiç, lift te kaldırdılar yine ses yok Ankara dan Ayaş ta bulunan evime geldiğimde yine aynı ses fakat şunu tespit ettim direksiyonu sağa yada sola kırdığımda ve araç çok yavaş hareket ederse bu ses duyuluyor, sanki direksiyonda bile hissediliyor.:confused:
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boş yere arabanızı kurcalatmayın
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direskiyonu çevirince mi geliyor yoksa sabit hızda mı?

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 2001uzm;489124
Merhaba herkese hayırlı akşamlar 2011 model 26000 km de 1.2 style aracım var geçen günlerde aracımı evin önüne park ederken sanki fren diskine bişey sıkışmış gibi ilginç bir sürtme sesi duydum aracı biraz geri alıp tekrar öne doğru gittiğimde aynı sesi duydum. Disklerin malum kış şartlarından dolayı çamur vb maddelerden dolayı kirlendiğini düşünerek pek üzerinde durmadım ama bir kaç gün sonra aynı sesi bir daha duydum. Araç hızlandığında ses kesinlikle duyulmuyor. Şaşmaz sanayisine gittim ustam teste çıktı hiç, lift te kaldırdılar yine ses yok Ankara dan Ayaş ta bulunan evime geldiğimde yine aynı ses fakat şunu tespit ettim direksiyonu sağa yada sola kırdığımda ve araç çok yavaş hareket ederse bu ses duyuluyor, sanki direksiyonda bile hissediliyor.:confused:
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Elektrohidrolik servo direksiyonun sesi sürtme sesine benzer bir ses çıkartıyor. Bencede boşuna arabanızı kurcalattırmayın  :ok:

Çevrimdışı Erhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar bahsettiğiniz ses yazın benim arabamda 2 defa oldu çok yavaşken direksiyonu sağa sola çevirip aracı hareket ettirdiğimde  sanki diske teneke sıkışmış gibi bir ses bende baktırdım o zaman hiç birşey yoktu neden olduğunuda kimse anlamadı ama hiç bir problemde olmadı çok şükür fazla kafaya takmayın ...

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kışın olabilir diskte frene basınca olur ama onun haricinde olması garip geldi banada

Çevrimdışı 2001uzm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;489275
Direskiyonu çevirince mi geliyor yoksa sabit hızda mı?

direksiyonu sağa yada sola çevirdiğimde ve birinci viteste yeni harekete başladığımda.

Çevrimdışı 2001uzm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;489267
Boş yere arabanızı kurcalatmayın

sayın abim teşekkürler. Ama ses gerçekten çok rahatsız edici birinci viteste yeni harekete başladığımda direksiyonu sağa yada sola çevirdiğimde gerçekten yükses bir ses  geliyor araç içinden bayağı duyuluyor abi cumartesi gidip yeniden göstermeyi düşünüyorum .

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bir çamurlu yola girdiğimde bu ses geldii sağ ön den. Dedim çamu sıkıştı herhalde.. sonradan geçti. Bakıma soktum bişi yok dediler..
Roomsterde kronik bişimi tesadüf mü anlamadım... tespit eden yazsın barii..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 2001uzm;489596
sayın abim teşekkürler. Ama ses gerçekten çok rahatsız edici birinci viteste yeni harekete başladığımda direksiyonu sağa yada sola çevirdiğimde gerçekten yükses bir ses  geliyor araç içinden bayağı duyuluyor abi cumartesi gidip yeniden göstermeyi düşünüyorum .

o zaman 2. bir ustaya daha göster derim, ben pg.106 da adama güvenip, bu tip bir ses yüzünden diresksiyon kutusunu tamir ettirmişitim, daha beter olmuştu, yıllar önce de wv.de çok yakıyor diye debriyaj baskı balata değişimi için motor inmesi gerekiyordu abi inmişken motoru da açalım deyip, iyi bir masraf yaptırmışlardı.. aman dikkat
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim de 2 kez başıma geldi ufak bir taş disk ile iç taraftaki teneke arasına girmişti dediğiniz gibi süratlenince olmuyor . lastiği söküp araya giren şeyi çıkarmanız gerekir.

Çevrimdışı 2001uzm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;489734
o zaman 2. bir ustaya daha göster derim, ben pg.106 da adama güvenip, bu tip bir ses yüzünden diresksiyon kutusunu tamir ettirmişitim, daha beter olmuştu, yıllar önce de wv.de çok yakıyor diye debriyaj baskı balata değişimi için motor inmesi gerekiyordu abi inmişken motoru da açalım deyip, iyi bir masraf yaptırmışlardı.. aman dikkat

Teşekkür ederim abi daha önceki araçlarda başıma gelenlerden çok ders çıkardım.:)