škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetkili servis !!!!!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün aracı yetkili servise (yüce auto) götürdüm.
2 problemim vardı.(bu problemleri daha önce forumda sizlerle de paylaşmıştım zaten)

1) klima fanı 1-2-3 kademelerde çalışmıyor sadece 4. kademe de çalışıyor.
servis danışmanına durumu izah ettiğimde ''direk klima rezistansındandır'' dedi. klimayı 4. kademe de çalıştırınca da ''bunun motoruda problemli gibi,bozuk balans sesi veriyor'' dedi. içerdeki ustaya da durumu anlattı. hiç açıp bakmadan teşhis konuldu. '' motor sorunlu,rezistansı şimdi değiştirebiliriz fakat motor sorunlu olduğundan rezistansa aşırı yük biner ve gene bozulur. en sağlıklısı ikisinin birden değişmesi. motor tamir olmaz değişir ...''fiyata gelince klima motoru 435 tl artı işçilik , rezistans artı işçilik 150 tl gibi tutar dediler.toplamda 700 tl yi devirecek gibi görünüyor. :(
hiç açıp bakmadan bu teşhisin konması normal mi sizce? belki sorun başka bir yerde olamaz mı ?

2) aracı dışardan kumanda ile kitlediğimde sorun yok, fakat içerden düğme ile kitlediğimde bütün kapılar kitleniyor ama sağ arka kapının kilit dili aşağı iner inmez  yukarı çıkıyor. bu durumu anlattığımda da ''kapı kilit motoru bozulmuştur, 300 kusur tl falan dedi'' ben anahtarla kitleniyor sadece içerden kitlenmiyor diye hatırlatınca '' o zaman açıp bakmak lazım, belki düğme uyumsuz sinyal gönderiyor olabilir dedi ''

1. konu çok önemli şu an, 1 haftaya kadar tatile gideceğiz araçla. klimasız perişan oluruz yollarda.

bu 2 konu ile ilgili önerilerinize ihtiyacım var...
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben Anadolu yakasında oturmama rağmen Güngören'deki Şahkan otomotiv'e gidiyorum, üşenmezseniz Serkan Ustama bir baktırın...

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
net de bi arama yapınca benimle aynı sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm. biri şu şekilde halletmiş kalorifer düğme sorununu...

''sorun çözüldü arkadaşlar.. kalorifer rezistansı arıza yapmış. üzerinde  küçük bir direnç var. elektirkçi küçük bir kablo parçasıyla düz bağlantı  yaptı (direnci devreden çıkardı) ve problem çözüldü...  
tekrar problem yaparsa direnci servisten alıp kendim  değiştircem. yolcu torpido gözünün arkasında hemen rezistans, 5 dakkalık  iş...''

yarın sanayide elektrikçiye göstericem bakalım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Üşenmeyip Şahkan Otomotiv' den Serkan Usta' ya da gösterin aracınızı. Mutlaka radikal çözümler bulacaktır size.

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şahkan otomotive mutlaka gidecem. fakat bugün bir arkadaşım aracı oldu ve ümraniye sanayide bir elektrikçiye gösterdik. sorun rezistansdaymış. leğim benzeri bir şeyler yaptı.
20  tl ye hallettik klima sorununu :))
kilit sorunu içinde serkan ustaya gidelim o zaman :)

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, özellikle klima böyle sıcak havalarda olmassa olmaz bir donanım haline geliyor.
Özellikle arabaya bakmadan teşhis koyan, onarım yapmayan kaldı ki onarım yapmasın ama direk o arızalı bu değişicek ver 300TL Ver 500TL şeklinde hesap çıkartan yetkili servisleri ve onların çok değerli ustacıklarını kınıyorum. Tamam bizlerde direk sanayiye gitmeyelim diyoruz, lakin yetkili serviste müşterisine yolunucak kaz muamelesi yapmasa çok daha farklı olacak işler. Kimse üzerine alınmasın sözlerim meclisten dışarıdır. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending