škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yüksek hızda rampada titreme problemi?

ihsan · 10 · 3956

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar. size bir sorum olacak bilgisi olan arkdaslar varsa bilgilendirse sevinirim.

benim fabişle rampa cıkarken ortalama 100 kmden itibaren 110-120 arası daha bi şiddetli ama 120den sonra hafifliyo biraz acayip bi titreme yapıyo sanki balans bozuk gibi. ama ayagımı gazdan cektigimde aynı hızda iken en ufak bir titreme yapmıyo. sizce sıkıntı ne olabilir arkadaslar balans ayarını daha yeni yaptırdım rotiller değiti ve akis bakımı yapıldı usta akislerdendir dedi diye ama sorun devam ediyo cok kafaya takmaya basladım :(
bence bi ihtimal motor kulaklarından geliyo gibi ama bilemiyorum.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Titremeden kasıt araba mı yoksa direksiyonmu titriyor?

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sagol hemserim. hem direksiyon hemde araba titriyo ama cok enterasan yokus asagı yapmıyo .

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balansı başka biryerde kontrol ettirin.  Aks olsa yüke bindiğinde daha düşük hızlarda da yapar..

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;513715
sagol hemserim. hem direksiyon hemde araba titriyo ama cok enterasan yokus asagı yapmıyo .

Balansa benziyor ama motor kulaklarını da bir kontrol ettirmende fayda var.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;513718
Balansı başka biryerde kontrol ettirin.  Aks olsa yüke bindiğinde daha düşük hızlarda da yapar..

balansa baktırdım bugun sıkıntı yok jantlarda iyi sonrasında sağ ve sol iç akisleri degiştirdik bakalım sabah ankaraya gıdıyorum nasıl olmus yolda gorecez :S
balansdan olsa mesela 120 ile giderken gazı bıraktıgımda gene yapar ama onu yapmıyo o zaman

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yüksek hız ve rampa yakıtın en fazla tüketildiği zaman . acaba yakıt pompası yeterli yakıtı gönderemediği için titreme yapıyor olabilir mi?

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar yardımlarınız  için cok tesekkur ederim. bugun ankara dan dondum uzun yolda cok guzel test ettımde 170e kadar cıktım 35km kadar . usta sorunu cozdu sağ iç akis iyice bosluk yapmıs artık soldada bıraz bosluk var dedı istersen degıstırelım dedı daha sağlıklı olur dedı bende değiştirelim dedım orjınal parca 150*2=300+80 işcilik aldı.

ankaraya gıderken bursa opetten lpg yı fulledım 2.14 lt fiyatı gıderken ort hız olarak 90-130 arası gıttım 420 km de lpg bıttı 61 liraya doldu depo sıze nasıl :)
14.5 krs

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;514080
arkadaslar yardımlarınız için cok tesekkur ederim. bugun ankara dan dondum uzun yolda cok guzel test ettımde 170e kadar cıktım 35km kadar . usta sorunu cozdu sağ iç akis iyice bosluk yapmıs artık soldada bıraz bosluk var dedı istersen degıstırelım dedı daha sağlıklı olur dedı bende değiştirelim dedım orjınal parca 150*2=300+80 işcilik aldı.

ankaraya gıderken bursa opetten lpg yı fulledım 2.14 lt fiyatı gıderken ort hız olarak 90-130 arası gıttım 420 km de lpg bıttı 61 liraya doldu depo sıze nasıl :)
14.5 krs

61TL/420Km = 0,145 km/krş Daha ne olsun ya bisikletle gitsen daha fazla masraf yaparsın. :ok: