škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine CC konusu..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce defalarca konuşulmuş ve şu an net olarak 420 TL ye malolan CC konusuna değişik bir bakış açısıyla yaklaştım daha ucuza nasıl malolabileceği konusunda düşündüm.

Önce CC kiti kutusundaki içeriği öğrendim.
1- CC li sinyal/selektör kolu 8L0 953 513 J 146 TL
2- Kol soket ve kablosu 8L0 972 980 25 TL
3- Debriyaj Switch i --- --- --- +/-20 TL
İşçilik 100 TL
Toplam 291 TL

Tutuyor, yani 129 tl kazanç oluşuyor.
Servise bu şekilde sorduğumda o da nedenini bilemedi ve böyle de yapılabileceğini söyledi.
Garip ama gerçek...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel fikir,
adaptasyonu ve montajı herkes yapamadığı icin belliki fazla bir kazanç var cc montajında, halbuki isi bilen adam 20 dakikada baglıyor, 150 lira malzeme, geri kalanı tutturabildigine:++:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
(CC li sinyal/selektör kolu 8L0 953 513 J) piyasada 45-50 tl gibi bir rakama satılıyor, (sıradan bir parçacıda sordum, kalitesinde gözle farkedilebilir bir fark yok gibi)  ama soket servis dışında bulunmuyor.
Bu şekilde tutar 100 TL daha aşağı iniyor, 45 TL kol +25 TL soketli kablo +20 TL debriyaj müşiri +100 işçilik ile 191 TL ye cc özelliği eklenebiliyor.
Bu durumda kazanç 229 TL oluyor ki tadından yenmez...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CC önemli bisey bence yan sanayiye girmek riskli olur, orijinalini tavsiye ederim,
aslında tehlikeli bi özellik, ilk taktırdıgımda 100km sabit hızla bir iki sert viraja girmisligim var:++:, bir kerede kısmen cc sebep karlı buzlu otoban yolda vukuatım vardır:)

dikkatli kullanmak gerekiyor ve orijinal derim ben,