škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış lastiği titreme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Başlıklara baktım fakat göremedim. O yüzden yeni başlık açma gereği duydum.   Skoda rapid 20016 1.2 tsi style aracımın lastik ebatı 215/45 r16. Malum fiyatlar yüzünden 205/50 r16 kış lastiği aldım. Falken marka. Önce ebatlara uygun (zor da olsa) çelik jant bulup ona kış lastiklerini takarak kullandım. Fakat aşırı bi titreme oldu. Balansı kontrol ettik. Geçmedi. Sonra göbeğe takılan ismini hatırlamadığım (forj, faloj öyle bi adı vardı :)bi parçadan olduğunu farkettik. Onu da hallettik. Fakat titreme cüzi ölçülere inse de tam olarak geçmedi. Hissedilebilir derecede vardı. Janttan olduğunu düşünüp orjinal janta kış lastiklerini taktım. Lakin halen o ufak rahatsız edici tireme mevcut. Artık son olarak lastikde bi sorun olduğunu düşünmeye başladım. Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu? Daha önce de önceki araçlarımda (corolla 94, passat 2001)kış lastiği kullandım. Böyle bi sorun hiç olmadı. Lastik hatalı olabilir mi?  Bir de son olarak garantim devam ediyor. Şastik ebatı değiştirmek garantiyi bozar mı? Şimdiden ilgili arkadaşlara teşekkürler, saygılar...

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal lastik ve orjinal ebatlar kullanmanızı tavsiye ederim. petlas fiyatı n11 gibi alışveriş sistelerinde hediye çekleri ile 175 tl gibi bir rakamla alınıyor. Rally yapmayacaksanız FP (Fiyat performans lastiği) olarak petlas öneriyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
titreme, balans ayarından, jant eğriliğinden ve lastik hatasından olur, diğerlerinden eminseniz lastiğe baktırın bir de... Ebat değişimiyle hiç ilgisi yok, isterseniz 13" e düşün, titremeyi etkilemez.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)