škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun yolda rejenerasyon

Drst · 9 · 1955

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. Arkadaşlar dün ankaradan kırşehire gelirken kırşehire 5 km kala ışıkta durduğumda aracım rejenerasyon yapmaktaydı. Geldiğim yol 180 km. İlk yarısında 100-120 ile geldim ikinci yarısını 130-150 arası. Bu durum bazen memleketimden geldikten bir iki sonra da oluyo. Memleketim kırşehire 850 km. Kırşehirde uzun süre kısa mesafe kullandığımda zaten rejenerasyon yapıyo Dpf uzun yolda da kendini  temizleyemiyo mu acaba

Çevrimdışı Lego

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arasıra yüksek devirli kullanırsan temizlik yapıyor. Hep sakin mi kullanırsınız. Bu kadar çabuk nasıl tıkanıyor da temizleme ihtiyacı duyuyor. Akaryakıt istasyonunuzu bi değiştirmeyide deneyin bence

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Drst;643615
Herkese merhaba. Arkadaşlar dün ankaradan kırşehire gelirken kırşehire 5 km kala ışıkta durduğumda aracım rejenerasyon yapmaktaydı. Geldiğim yol 180 km. İlk yarısında 100-120 ile geldim ikinci yarısını 130-150 arası. Bu durum bazen memleketimden geldikten bir iki sonra da oluyo. Memleketim kırşehire 850 km. Kırşehirde uzun süre kısa mesafe kullandığımda zaten rejenerasyon yapıyo Dpf uzun yolda da kendini  temizleyemiyo mu acaba
Bende Kırşehir deyim. Kendi aracımdan başka bir superb kullanıp farklılıkları görmek istiyorum.
Rejene... olayını belki bende yaşıyor olabilirim. Birgün buluşup araçlarımızı test edebilir miyiz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ortalama 500km de 1 yapıyor gibi bende, kaçırmıyorsam arada. Uzun yolda daha çok yapıyor sakin giderseniz, hafif hızlı -110 yerine 120-130 gibi yağ sıcaklığının daha yüksek olacağı hızlarda- gitmekte fayda var bence.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkür ederim. Çok sakin kullanmam genelde şehirlerarası 130-150 arası kullanırım genelde. Sanırım ben daha çok şehir içi kısa mesafede çok kullanıyorum yaşadığım şehir küçük olduğundan. Ortalama ayda bir şehir dışına çıkıyorum. İlk dizel aracım. önceki aracımı 5yıl kullanmıştım yıllık ortalama 22 bin km yapıyordum o yüzden dizel tercih etmiştim. Şuanda şunun farkındayım sadece yıllık yapılan km e göre dizel tercih edilmemeli. Daha çok şehir içi ve kısa mesafe kullanılacak ise bence dizel çok mantıklı değil gibi. Hem çok yakıyo hem de dpf sorunu muhtemelen ilerde yaşayacağım

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru tespit. Önce az yaksın diye dizel al, sonra dpf tıkanmasın diye devirli kullan, yakıt artsın!

Çevrimdışı Mutluhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 ve sonrası benzinli araçlardada dpf var bu sorun genelde otomatik vitesli araçlarda oluyo

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mutluhan;643777
2016 ve sonrası benzinli araçlardada dpf var bu sorun genelde otomatik vitesli araçlarda oluyo

böyle bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum. ama olsa bile heralde adı “bpf” olurdu.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Varsa da üç senedir dpf gibi hiç sorun yapmadı mı? Benzinde emisyon iyileştirme dizel kadar gerekmiyorsa da sonuçta ne kadar az kirletme yarınlara o kadar temiz bir dünya.