škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

saç ekimi hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar :) konu başlığından anlaşılacağı üzre saç ekimiyle ilgili bir kaç bilgi vereceğim ancak önden söylemem lazım ki hiç bir aracı kurum,kuruluş veya doktorla maddi bir bağlantım yoktur :) şu genç yaşımda saçlarımı dökmüş olmam sebebiyle araştırmalarımı yapıyordum bu konuda. sağlıkçı olan annemin yakın bir arkadaşı bu işle ilgileniyormuş ve tarihini aldık. bugün ilk seansımı yaptırdım. ilerleyen günlerde fotoğrafları da atacağım tabi ki. ama önce saç ekimi nedir onu biraz açıklayayım.

malumunuz saç dökülmesi bir çok erkeğin belası durumunda. stres, genetik sebepler, ilaçlar, hatalı kullanımlar ve saç nezlesi gibi çok nedeni var. bu gibi durumlara yakalanıp saçlarını dökenler için saç ekimi şu şekilde yapılıyor. öncelikle kan değerleri ölçülüp eksik-fazla değer varsa onlar düzene sokuluyor. daha sonrasında tarih planlaması ve çizimler yapılıyor ( evet bildiğiniz kalemle kafanızı çiziyorlar :) ). operasyon başlangıcında saçlarınızı 1 numaraya kazıyorlar ve kök alımı yapılacak bölge belirleniyor. anestezik ilaçların etkileriyle acıları hissedemeyecek aşamaya geldiğinizde operasyonun ilk işlemi köklerin alınması ve dizilmesi oluyor. bu aşamada çok acı çektiğimi söyleyemem hatta bi ara uyudum bile :) sonrasında alınan kökler dizilirken doktorlarınızdan biri ekim yapılacak bölgeye köklerin hangi yöne doğru olacağını belirleyerek delikleri açıyor. esas sıkıntılı kısım köklerin yeni bölgeye ekim aşaması. bu aşamaya kadar olan kısım yaklaşık 1.5 saat sürerken (3000 kök için) bu aşamadan sonrası yaklaşık 3.5 saat sürdü. köklerin yeni bölgeye ekimi gerçekleşirken benim vücudum anesteziyi kabul etmemeye başladı ve bi miktar acı çektim. yarın ikinci seansa gireceğim ve bi sıkıntı çıkmazsa yaklaşık 4-6 ay sonra seyrek ama kısa, 10 ay sonrasındaysa şekil verebileceğim saçlara kavuşacağım. merak edilen başka bir soru da işin maddi boyutu. genel olarak değişmekle beraber işinin ehli bir yerde yaptırmak isterseniz tek seans için 2500 tl den 4000 tl ye iki seanslık işlemler için de 5000-9000 tl arası bir ücret vermeniz gerekecektir. sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. biraz sabır işi bu operasyonlar. bakalım neler olacak. ilerleyen dönemlerde dediğim gibi fotoğraflarla takviye edeceğim konuyu. saygılarımla :)

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Alkol ve sigara kullanmiyorsaniz, birazda stresten uzak durursaniz iyi bir sonuç alırsınız inşallah. Benim operasyon yaklaşık 9 saat sürmüştü. Dedim bu kadar yeter bitsin bu iş durumu olmuştu. 1 ay  sonra şok dökülme başlıyor.  4. Aydan itibaren saçlar vodafone arena misali çıkmaya başlıyor.  6. Ayda bir kuaföre gidiyoruz. Benim ekim yapılan bölgedeki hissizlik yaklaşık 1 sene sürdü.  Tam iyileşme 1 sene alıyor.  Güle güle kullanın  ;)

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşim şimdiden hayırlı olsun yeni saçların...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pascalim;570720
Alkol ve sigara kullanmiyorsaniz, birazda stresten uzak durursaniz iyi bir sonuç alırsınız inşallah. Benim operasyon yaklaşık 9 saat sürmüştü. Dedim bu kadar yeter bitsin bu iş durumu olmuştu. 1 ay  sonra şok dökülme başlıyor.  4. Aydan itibaren saçlar vodafone arena misali çıkmaya başlıyor.  6. Ayda bir kuaföre gidiyoruz. Benim ekim yapılan bölgedeki hissizlik yaklaşık 1 sene sürdü.  Tam iyileşme 1 sene alıyor.  Güle güle kullanın  ;)

çok teşekkür ederim evet 1 yıl içerisinde tam verim alacağımı biliyorum :) alkolü çok fazla kullandığımı söyleyemem özel günlerde sadece ama sigara ve stres hayatımda olan bir şey onlardan da uzak durmam lazım sanırım. şok dökülmeleri atlatırsam sorunsuz kafaya takmadan başarılı olurum diyorum :)

Alıntı yapılan: mcb951;570750
Kardeşim şimdiden hayırlı olsun yeni saçların...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abi çok teşekkür ederim henüz pek bir şey görünmüyo tabi yara bere içinde kanlı kanlı :) bugün doktorun çektiği before fotoları da alıp hepsini bi yüklerim buraya :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardesim gecmis olsun. Gule gule kullan saclarini :) zor yola girmissin artik Allah gonlune gore versin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;571017
Kardesim gecmis olsun. Gule gule kullan saclarini :) zor yola girmissin artik Allah gonlune gore versin

teşekkür ederim kardeşim benim :) valla daha açılmadı nasıl olduğu hakkında en ufak fikrim yok ama haftasonu toplamda harcadığım 11 saatlik operasyondan inşallah güzel bir şeylerle çıkıcam :) Amin cümlemizin inşallah :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de hizla sac kaybeden biri olarak takipteyim.

Umarim gzl sonuclar alirsiniz

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;571080
Ben de hizla sac kaybeden biri olarak takipteyim.

Umarim gzl sonuclar alirsiniz

abi fotoların tamamı elime geçmedi henüz onu bekliyorum sonra buraya da koyacağım. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım dediğim gibi :)

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğraflara ulaşabildim nihayet :) işlemin hemen sonrasındaki fotoğrafı yüklemeyeceğim. malumunuz bir işlem uygulandığı için kanlı bir görüntüsü var kan tutan kişiler olabilir. ancak merak edilirse özelden ulaştırabilirim :)

işlem öncesi:

resim upload servisleri

hızlı resim yükle

işlem anı:

resim upload

işlemin üzerinden 3 gün geçtikten sonra ilk yıkaması yapılıyor. bu da o ilk yıkama sonrası:

gif upload

işlemden tam 1 hafta sonrası. dibi koyu görünüyor ancak onlar derinin kabuk bağlamış hali. tabi renk de git gide açıldı:

resim

bunu da bugün çektim. benim saç tellerim ince olduğu için şu an çok sık bi görüntü yok. ancak karşıdan bakıldığında net bir şekilde belli olan ve moralimi ciddi derecede düzelten saçlarım var :)

yükle resim

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Harika olmuş bende aynı durumdayım ve ciddi ciddi düşünüyorum.işlemi biraz detaylandırırmısın o sedyede yattığın resimde canın yanmış sanırım ekim sonrası pansuman o ve çok can yakıcı imiş.birde fiyat vs ne tuttu kaç kök.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;572515
Harika olmuş bende aynı durumdayım ve ciddi ciddi düşünüyorum.işlemi biraz detaylandırırmısın o sedyede yattığın resimde canın yanmış sanırım ekim sonrası pansuman o ve çok can yakıcı imiş.birde fiyat vs ne tuttu kaç kök.

o sedyede yattığım foto işlemin hangi aşamasıydı inanın hatırlamıyorum :) canımın en çok acıdığını hissettiğim an köklerin tek tek açılan deliklere yerleştirildiği zamandı. pansumanı yok yani öyle tentürdiyot ile kafaya bir şeyler yapmıyorlar. işlem bittikten sonra ordaki kanları temizlemek adına bol miktarda serumu sprey şeklinde o bölgeye sıkıyorlar. sonra kağıt havlu yardımıyla kurulayıp 3 günlüğüne kapatıyorlar. o aşamalar falan can yakmıyor. benim canımın acımasının sebebi vücudumun anesteziyi bir süre sonra kabul etmemesi. doktor tanıdığım olduğu için reklama girmek istemiyorum ciddi bir indirim yapıldı bana çünkü. ancak şöyle belirteyim ki 2 seans için günlük olarak sırf ankara acıbadem hastanesine 1000 tl ödedim. yaklaşık 5600 kök civarı ekildi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçlar iyi görünüyor,

Uzadıktan sonra da bir görmek lazım

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;572610
Sonuçlar iyi görünüyor,

Uzadıktan sonra da bir görmek lazım

şu an için iyi abi evet. şok dökülmeleri bekliyorum. sonrasında tabi ki fotoları çekip yüklerim abi.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok guzel olacak cok :) bu gun canli canli da gordum. Gayet iyi olmus. Soyle bi toparlayip kendine gelince cok daha guzel olacak

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;572694
Cok guzel olacak cok :) bu gun canli canli da gordum. Gayet iyi olmus. Soyle bi toparlayip kendine gelince cok daha guzel olacak

Canını yerim gardaşım :) inşallah bakalım zamana bıraktık artık