škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Deliksiz park sensörü...

lrfan · 171 · 63882

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;372454
sensörde en aklıma takılan şey "ya doğru noktalardan delemezsem oluyor" elektrikçilere de pek güvenmiyorum umursamaz kimse benim gibi. 1 mm gözüme batarsa soğutur arabadan, bu iyi bişeymiş, bizden kullanan var mı acep?

Köksal, ben de benzer sebeplerden dolayı delikli takmayı hiç düşünmedim. gerçi direksiyonum iyidir, bugüne kadar bir yerlere sürtmedim, ama önlem önlemdir.

Delikli de doğru noktalardan delmek çok önemli. Sensör açılarının çok iyi ayarlı olması lazım. Birisi ufaktan dokundursa, çoluk çocuk kurcalasa bile sensör açıları bozulabiliyor. Renk uyumu olmuyor sırıtıyor. Sökeyim dediğin zaman, tampon delik deşik kalıyor. Ne kadar doğru monte etsen de kör noktalar kalıyor, yani otoparktaki ince bir direği falan göremeyebiliyor. Vs. vs. birçok şey sayılabilir.

Bunlarda öyle bir durum yok, tamponu çepeçevre sarıyor, hatta arka lastiklerin yanına kadar uzanıyor. Yani sadece arkada olan cisimlerde değil, arka yanda olan cisimlerde de ötüyor...  Bu özellik çok iyi, özellikle arka tekerleğin orada, tamponun sağ-sol yan tarafında  kalan, gözle veya normal sensörle farkedilemeyen mantar, direk vb.ye dokunmanı engelliyor..

Ne bileyim bir sürü avantajı var gibi...

Sadece ağır yağmur altında performansı düşüyormuş ve ötmeye başlama mesafesi normal sensörlere göre biraz daha kısaymış. Bu 0,8-1m. civarından itibaren ötüyormuş, normal sensörler 1,5m. civarıymış. (Daha iyi benim açımdan, daha 1,5m varken öten şeye sinir olurum)

Çok hassas falan çalışması lazım değil bana, Allah korusun, sokakta teker yanında oturan bir çocuk mocuk olur, ya da kör noktada kalan bir direk falan...

Sanki reklam metni gibi olmuş. Bak faydalarını yazınca kendim gaza geldim :)
Sipariş vereyim bir tane bari, aklımda kalacağına denemiş olurum... 15 doları neye vermiyorum ki?

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen katılıyorum abi, bu arada denemeni merakla bekliyorum, senin yorumuna göre ben de alabilirim :ok:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu linkteki arkadaş BMW'sine takmış. Bayağı detaylı fotolu videolu anlatmış montajını kullanımını falan..
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1323614

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ürün çok güzelde montajını nasıl yaptıracağız, ben yapamam kime yaptıracağım

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;372495
Ürün çok güzelde montajını nasıl yaptıracağız, ben yapamam kime yaptıracağım

Çok kolay bunun montajı, sadece tamponun içine yapıştırıp, bir iki fiş takıyorsun o kadar.

Tabi bilene kolay o başka, ben elim yatkın olduğundan yarım saatte tamponu söker, bunu takar öttürmeye başlarım buzzerı :)

Ama çevrenizdeki herhangi bir elektrikçi, kaportacı vs. çok kolay takar, bağlantı şemaları da var zaten...

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl alacağız taktırması sorun değil sağlam elektrikçim var.parayı verdikten sonra işlem tamam da nasıl alacağız?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüh be! önceden görseydim bunu alırdım :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;372497
Çok kolay bunun montajı, sadece tamponun içine yapıştırıp, bir iki fiş takıyorsun o kadar.

Tabi bilene kolay o başka, ben elim yatkın olduğundan yarım saatte tamponu söker, bunu takar öttürmeye başlarım buzzerı :)

Ama çevrenizdeki herhangi bir elektrikçi, kaportacı vs. çok kolay takar, bağlantı şemaları da var zaten...
önümüzdeki ay alayım, şansımı önce serviste sonra dışarda deneyeyim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldıklarımızı iade edip bundan almaya karar verdim :) Şirkete 3 tane alacağız bundan..

Şimdi daha kargo gelmeden iade işlemleri ile ilgili uğraşıyoruz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;372507
Ben aldıklarımızı iade edip bundan almaya karar verdim :) Şirkete 3 tane alacağız bundan..

Şimdi daha kargo gelmeden iade işlemleri ile ilgili uğraşıyoruz..
1 adet fazla sipariş geçebilirmisin?bir tane de bana alırsan hemen parasını yollayayaım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;372509
1 adet fazla sipariş geçebilirmisin?bir tane de bana alırsan hemen parasını yollayayaım.

Şirket tarafından alınacak..Eğer ayarlayabilirsem neden olmasın..Muhasebe olur derse alırım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;372502
dh'deki uygulama http://forum.donanimhaber.com/m_59801706/tm.htm

Ben de bunu arıyordum foruma koyayım diye bulamamıştım. Zaten bunu görünce hortlattım konuyu :)

Teşekkürler...

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araştırma sonuçlarına devam :

*Araç durur vaziyette iken ötmüyor alet, sadece hareket edince ötüyor. (Bence daha iyi, kimine göre daha kötü olabilir)

*Yağışta çalışmama olayı, sadece çok şiddetli yağmurda oluyormuş. Sensör yoğun bir şekilde yağmur görüyor ve onu algılıyor. Normal yağmurda problem yok.

*sensor 2.7m. ve kesilebiliyormuş. Süper! Ben bunun arka tampondan artacak yaklaşık 50 cm.sini keser, ikiye böler, ön tamponun köşelerine de 25.cm lik takar, bir de switch eklerim, olur bana önlü arkalı park sensörü :)

*Yaklaşık 20*15*6 cm.lik bir kutuda geliyor ve ağırlığı 300gr.civarında. Fiyat ta ucuz olduğu için gümrüğe takılma riski hemen hemen hiç yok...

Alım yapacak arkadaşlar dhgate.com veya aliexpress.com dan alabilirler..
Yorumlar ve shipping istatistiklerine baktım, hongkongpost chinapost'tan daha hızlı geliyormuş.

Hongkongpost : 7-20 gün
Chinapost : 15-30 gün yazıyor..

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle