škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kışlık lastik?

Real81 · 156 · 67672

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizde Mıchelın Priacy Alpın PA3 taktırdık 205-55-R16 boyutlarında şu anda çok memnunuz ıslak havada ki performansı çok hoşuma gitti ve kuru asfaltta da gayet sessiz ;)

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizde Passata bir takım kışlık lastik almak istiyoruz.Ayrıca ucuz yollu 4 adet sac jant ve Passat jant kapakları alıp kışlık lastikleri bu sac jantlara tamayı düşünüyoruz.Diğer türlü lastikleri değiştirirken jantlar çiziliyor,palet takınca jantın boyası aşınıyor vs.

Yalnız lastiklere öyle çok para vermek itemiyoruz.Kış lastiklerinin çoğu aynıymış performans olarak.
Şöyl maksimum 600 lira gibi olacak şekilde lastik,birde bunun dışında çıkma vs sac jant bulabileceğimiz biryer varmıdır?

Özellikle lastik tavsiyelerinize ihtiyacım var:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Petlas, Lassa... Bunlara bak, zaten topu topu 3 ay duracak, 3 ayı bırak 2 gün karın üzerinde gidecek, 2 gün 48 saat eder belki toplamda 48 saat bile kara dokunmayacak :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;141156
Petlas, Lassa... Bunlara bak, zaten topu topu 3 ay duracak, 3 ayı bırak 2 gün karın üzerinde gidecek, 2 gün 48 saat eder belki toplamda 48 saat bile kara dokunmayacak :D

Aynen öyle düşünüyoruz abi bizde :D
Zaten ıslak eminde felan normal lastiklerden kötü bir performansı olacağını sanmıyorum:)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;141156

hakancım kış lastikleri kar üstünde kalması 1. öncelik olarak üretilmezki zaten. 7 derecenin altında yazlık lastiklerin hamuru sertleşir ve performansı düşer. fren mesafesi ciddi oranda uzar tutunması ciddi oranda düşer. 7 derecenin altında isterse yollar kupkuru olsun kışlık lastik kullanmak gerekir. avrupada bir çok ülkede bu sebep ile kış aylarında zorunludur kar olsada olmasada.

can kardeşim sana bir önerim olucak. 15 inç sac jant alın. good year ug 7 T serisi alın nasılsa tanesini 135 tl ye almıştım geçen sene tanesini toledoya. 195 65 15 ölçüsünde. kış aylarında son sürate çıkmazsınız olur biter :) tadacağınız konfor ise mükemmel olur snra yazlıklara geçmek istemezsiniz :D

ben hem toledda hemde leonda kullanıyorum şahane lastik ug7 ler.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2010, 11:30:44 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;141157
Aynen öyle düşünüyoruz abi bizde :D
Zaten ıslak eminde felan normal lastiklerden kötü bir performansı olacağını sanmıyorum:)

Arkadaşlar atladığınız bir konu var;
Alıntı
Yaz lastikleri, +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleşerek yola tutunmayı azaltır.

Kış lastiği; özel sırt karışımı ve desen yapısı, omuz bloklarının dişli yapısı,
özel profilleriyle yumuşak malzemeden üretilmesi özellikleriyle +7 derecenin altındaki soğuk hava şartlarında kuru asfalt, kar ve buzda tutunmayı arttırır.

Kış lastikleri tüm bir kış sezonu boyunca takılmalı yani hava sıcaklığının düşmeye başladığı andan itibaren yani sonbaharda takılmalı ve yine ilkbaharda çıkartılmalıdır.

Bu yüzden kötüsünü alma, iyisinide alma; fiyat/performansı iyi olanı seçmen daha iyi olacaktır.

Škoda Superb Mk1 (3U)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;141173
hakancım kış lastikleri kar üstünde kalması 1. öncelik olarak üretilmezki zaten. 7 derecenin altında yazlık lastiklerin hamuru sertleşir ve performansı düşer. fren mesafesi ciddi oranda uzar tutunması ciddi oranda düşer. 7 derecenin altında isterse yollar kupkuru olsun kışlık lastik kullanmak gerekir. avrupada bir çok ülkede bu sebep ile kış aylarında zorunludur kar olsada olmasada.

50 milyon kere yazdım, benim görüşüm gereği yoktur, bana göre, burda bana fikrim sorulmuş, sizede benim fikrimi eleştirin-düzeltin diyen olmamış.

Hava soğuksa soğuk, araba gidiyor işte, abartıldığı kadar fark olmuyor, ille vardırda, sırf lastikcağız üşümesin diye 600-700 lira verilmez, mantığıma aykırıdır.

Kar-kış lastiği benim kanımca sadece yaz lastiklerinin artık gidemediği alanlarda kullanılmalıdır. Bedava değil bi ton para. 2 takım lastiğe verilen para 1200-1300 TL, bunlar çok müthiş rakamlar fuzuli bir şeye göre, benim görüşüm tabi.

Hava soğuyunca normal gideceğinden 10 km daha yavaş gidersin kar lastiğinden dahada erken durur.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla hakan iyi bir kış lastiği kullan farkı anlarsn başka türlü zaten gidiyor diyerek hiç bir yere varamazsın.

arabanın cilasnı yapmam gider lastiğine vereceğim paraya acımam 600 değil yeri gelri 1200 veririm canımı taşıyan lastiktir.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2010, 13:01:13 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastiğinin faydası olmaz olurmu babamın aracında kışlık lastik benimkinde 4 mevsim olduğu geçen kış evimizin önündeki dik rampadan cayır cayır çıkarken ben arkasından baka kalmıştım buda lastiğin farkıdır herhalde...

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;141176
50 milyon kere yazdım, benim görüşüm gereği yoktur, bana göre, burda bana fikrim sorulmuş, sizede benim fikrimi eleştirin-düzeltin diyen olmamış.

Hakan seni elin amerikası duygusallaştırmış yaw, neden böyle bir cevap yazdın anlam veremedim doğrusu, burası paylaşma platformu değil mi?

Eğer benim yazdığım seni kırdıysa senden özür dilerim.

Škoda Superb Mk1 (3U)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben kırılmadım ki o nerden çıkıyo :D

Mesela mayham85 :D atışıp dururuz kendisiyle, çok ters yorumlar yaparız, ama dışarda asla öyle değilizdir :D

Bizde gücenme olmaz efenim, forum burası, çok ciddiye alınmaz ki, yoksa zaten herkes abim ya da kardeşimdir, farkmaz :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;141286
Ben kırılmadım ki o nerden çıkıyo :D

Mesela mayham85 :D atışıp dururuz kendisiyle, çok ters yorumlar yaparız, ama dışarda asla öyle değilizdir :D

Bizde gücenme olmaz efenim, forum burası, çok ciddiye alınmaz ki, yoksa zaten herkes abim ya da kardeşimdir, farkmaz :D
:+1::ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce bi geldim baktım arabadan cayır cayır lastikler yanıyor resmen peder dayanamayıp gidip almış lastikleri tanesi 100 tl den 6 taksite bağlamış güzelde göründü gözüme :D