škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şanzımana nokta koydum.

Ziyaretçi · 88 · 47346

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
geçenlerde şanzımana bor eklemek için yağını değişmiştim. En bilindik SAE 80-90 yağ ile birlikte eklemiştim.

ama işin aslı kafamda hep bi soru işareti vardı. sonra pekde memnun kalmadım ne yalan söleyim. heleki 1. vitesler kabus olmuştu eski haline göre. milim milim giderken 1 e atmak için bileğimdeki damarlar çıkıyordu :D

kafam hiç rahat değildi, kitap okuyorum mesela, pat aklıma geliveriyor, la diyom nolacak yağ işte şanzıman alt tarafı. ama öle olmuyor, yine bi kurt düşüyor içime.

dedim lan Hakan sen bu değilsin, çakarım dedim boruna yağına, madem bi hatta ettik, telafi edip taşın altına girerim dedim.

Ankara'daki tek Mobil 1 yetkili dağıtıcısını aradım, ve yönlendirmesiyle Şaşmaz'da bi dükkana girdim, içerde süper tipler var, rockçı metalci bi hava sezindim, amcam uzun saçlı, küpeli falan, süperde anlıyor işten :++:

dedim aradığım yağ, TAM SENTETİK MOBİL 75-90 DİŞLİ YAĞIDIR....

bi baktı camdan (arabayı WRC falan sandı :kiki:) çok uçlardasın, ama kırmadığın sürece o şanzımana daha anahtar değdirme dedi bu yağdan sonra :hanz::hanz:

100.000 km garanti veririm dedi, gözünüde kapadı :++:

yağı aldım ve eski 80-90 ı boşaltıp, bunu ekledim, aman Ya Rabbi, şanzıman bomba gibi, pamuuuuuk pamuuuuuk!!!!

herkese tavsiye ederim, bormuş mormuş, geçin Allaseniz, ben denedim, bakın bişiy olmadı, olmuş olsa bile MOBİL gibi bi yağ üreticisi fazlasıyla karşılar beklentileri.

Motorada Castrol 505.01 TurboDiesel koyuyordum, bi sorakine Mobil 1 koyacağım...

Mobile çok pis saygı duyuyorum, fena arttı sevgim, artık Mobilciyim.....

yağ budur, kıralıdır, ötesi yoktur kanımca.

''Mobilube SHC Tam Sentetik Süper Performans Dişli Yağı SAE 75W-90''

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ero__ nickli Erhan abinin dediği gibi ''Mobil en iyi yağlardandır, Magnatec yanında terkos suyu kalır'':D
Sorununu çözdüğüne sevindim Hakan abi:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmana gelmişsin hakan abi :D:D

Mobil her zaman iyidir 0/40 tam sentetik motorda kullanıyoruz arabanın her yeri mobil 3-5 tl pahalıdır ama karşılığını veriyor her türlü...

Erhan abinin imzası aklıma geldi şimcik :D

"Mobil en iyi yağlardandır, Magnatec yanında terkos suyu kalır."

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende en son yağ değişiminde mobil 1 zerkettim motora:D her halde iyidir...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

hakanerdogan

• Ziyaretçi
adamlar yapmış arkadaşlar...

-54 ve +204 derece aralığında işlevini yapıyor...

ayrıca ''otomobil'' den ziyade (ki ben görmedim) genelde ağır tahrikte çalışan çok yorulan dişli-diferansiyel gruplarında kullanılıyor.

Kamyon olur, Dozer olur Otobüs olur :++: :++:

Alıntı yapılan: mihalgazi;48105
bende en son yağ değişiminde mobil 1 zerkettim motora:D her halde iyidir...:D:D:D

kaça kaç yağ?

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bi sonraki yağ değişiminde ben mobil koyacağım herkez çok övüyor bakalım bi

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bayadır netten Mobil hakkında şeyler okuyorum, gerek Alman, gerek İngiliz sitelerinden, çok olumlu şeyler yazmışlar. ötesi yok gibi.

yav alt tarafı kıçım kadar şanzıman ama koyduğumuz yağda olan onaylara bak; :++: :++: :++:

MAN 3343 TYPE SL

SCANİA STO 1.0

anlamlarını bilmiyorum ama otomobille alakaları olmadıkları kesin :lol: :lol: :lol:

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bizim octavia'nında vitesleri tak tuk sesli ve kemikli geçiyor.
tamirciye gittim önceki arabalarımıza onlar baktı diye yağı boşaltıcaz gene 10-40 yağ koyucaz birşey değişmeyecek dedi.vitesleri değiştirdi falan bu gayet normal arabanın karakteri böyle dedi sesimi çıkarmadım.

öteki arabalar pamuk gibi viteslere geçiyordu octavia'nın kemikli geçiyor anlamadım gitti. :confused:

bizim 2004 A4 kasa octavia'nında vites yağını değiştirsek ne koymalıyız.
Bari yağı kendim alırımda herhangi bir serviste değiştirtirim yağını.
Vites geçirirken ses tok diye ses çıkarm yahuu :confused:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eee bizim takaların yağı daha yeni gerçi..Değiştirmek gerekir mi? Nede olsa pahalı bişey değil.Gerek varsa değiştirelim bizde..:)

Castrol'cüydüm ama Mobil1 'i iyi düşüneyim bakalım...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 04OctaviaElegance;48114
aslında bizim octavia'nında vitesleri tak tuk sesli ve kemikli geçiyor.
tamirciye gittim önceki arabalarımıza onlar baktı diye yağı boşaltıcaz gene 10-40 yağ koyucaz birşey değişmeyecek dedi.vitesleri değiştirdi falan bu gayet normal arabanın karakteri böyle dedi sesimi çıkarmadım.

öteki arabalar pamuk gibi viteslere geçiyordu octavia'nın kemikli geçiyor anlamadım gitti. :confused:

bizim 2004 A4 kasa octavia'nında vites yağını değiştirsek ne koymalıyız.
Bari yağı kendim alırımda herhangi bir serviste değiştirtirim yağını.
Vites geçirirken ses tok diye ses çıkarm yahuu :confused:

aldığım yağı tavsiye ederim. herkes değişebilir, çok çok basit. ben tanıdık bi yer buldum bi dost sayesinde, nazım geçiyor, sakinde oluyor sabahları, sahibiyle kanka olduk, boş lifti veriyorlar bana kafama göre takılıyorum anahtar gani zaten....

bide pompa lazım yağı basmak için.

Alıntı yapılan: mygokhan;48118
Eee bizim takaların yağı daha yeni gerçi..Değiştirmek gerekir mi? Nede olsa pahalı bişey değil.Gerek varsa değiştirelim bizde..:)

Castrol'cüydüm ama Mobil1 'i iyi düşüneyim bakalım...

kesinlikle gerek yok, daha yeni zaten. ama zannetmiyorum ki üretici böle bi yağ koysun :)

ben forumda fiyat sölemem ama bi sor bakalım. :kiki:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
off Mobilube 1 SHC 75-90 :eek:

çok çok kral bir yağ harbiden.

kaç isytiyorlar hakan bunun bir kutusuna ?
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2009, 17:56:21 Gönderen: AhmetH »

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet fiyat hakkındaki mesajını  gördüm  :D

feci  pahalı  biliyorum   şanzımanı  bununla toplayacaktım vectrada  bulamadım..

ama  tam fiyatı  bilmiyorum hala :o

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;48106
kaça kaç yağ?
ne bileyim karrrrdeşiim mobil 1 işte:Dnede olsa sizin kadar uzman deelik bu konularda...:hh::hhh::hanz:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ayrıca unutmadan söleyim, ben 2.5 litre koydum şanzımana, 3 litre fazladır, atar.  haberiniz olsun keçeyi kanırtabilir.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2009, 19:33:01 Gönderen: hakanerdogan »