škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I Havalandırma Izgarası Tamiri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakanım senin ray kırılmış-dagılmış, en feci durum, benim yaptıgım gibi ataç la ray yapabilirsin, atacla veya baska bişeyle yaptıgın yeri ana üniteye japon yapıstırıcısıyla, az az defalarca kez uygulayarak sabitleyebilirsin. ince iş, sakin sakin yap, ataçı düzleştirdikten sonra ince şiş gibi bişeye sar bi tur, sonra yarım santim gibi düz, sonra bi tur daha, kaç yuva kırıldıysa işte, ölç-biç yap işte,
zaten toparlarken, ön kapagı kapatınca atacdan yapma yer sıkışıyor, orijinali gibi olmasada iş görüyor,
veya gönder bana ben yapayım,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yada yapabiliyorsan, o kırık parcaları japonla birleştirmeyi dene,
yapıştırırken en önemli şey, sıkı yapıştırmak, parcalar arasında japon bırakmamak, yoksa raydaki tırnaklar arasındaki mesafe uzuyor, uymuyor yani.
bu işlemler sırasında bana en cok yardımcı olan sey aklın igne idi, ısıtıp ısıtıp şekil veriyordum, tesviye edermiş gibi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan sen bu aparatın çifli versiyonundan cd çaların üstündeki havalandırmasından ostime yolun düşerse bi soruversen diyorum eğer mümkünse.yenisi çok pahalı.150 tl dediler 1 yıl olmuştu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
@mustafa abi

abi kırılan ray hem kırılan parçadan hemde olduğu yerdeki açıklıktan esneterek orayı bozarak çıkmış, yani kırıntılar oturmuyordu. hatta esnediği yeri beyazlatmış burularak. ben bi ara sac jant işi için ostıme uğrayacam, o vakit bunada bakarım, olmadı sonra yine kriz masasını toplarız :D

@fenomen hoca

olur onuda sorarım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler hakan ilgine

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2-3 sene önce sağ taraftakini 80 liraya mı ne değiştirmişti babam artık kimse dokunmuyo sabit duruyor gerçi ordanda üflettirmiyoruz klimaya o da ayrı :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;37562
2-3 sene önce sağ taraftakini 80 liraya mı ne değiştirmişti babam artık kimse dokunmuyo sabit duruyor gerçi ordanda üflettirmiyoruz klimaya o da ayrı :)
hakikaten octi de en adi dandik yer havalandırma ızgarası ya bu kadar hassas ızgara olur mu?keşke başka sistem uysa onu takacağım yada araca her binişte başkasına da ilk tenbihimiz bu olacak.:hanz:

Çevrimdışı 3rn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bizim octaviada aynı sorun war konsoldaki havalandırma kırılmış sıfırı ne kadr acaba bi bilginiz war mı ????

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia nınki orta 120 tl, yanlar 60 ar tl idi, octininkide asagı yukarı öyledir...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa bey,ben şu aparatları söksem hakan gibi fotları koysam buraya bana olup olmıyacağını söyleyip sana kargolasam yaparmısın,emeğini veririm.ne yapayım?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;48368
Mustafa bey,ben şu aparatları söksem hakan gibi fotları koysam buraya bana olup olmıyacağını söyleyip sana kargolasam yaparmısın,emeğini veririm.ne yapayım?

tabiki, ne demek, gönderin yaparım,
dısarıdan gözüken sıra sıra olan ızgaraların ana üniteye baglandıgı ince plastikler kırıldı ise, yapması kolay, oraya parca monte ediyorum, oluyor,
lakin, o tırnakların hepsinin takıldığı yer yani rayı bozulduysa, biraz zor, olsada pek tat vermiyor,
hemen fotoları koyun bakayım, cvbı gec yazdığım icin kusura bakmayın, görmedim,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hemen yarın sabahtan bakıp halledeyim,ama o içindeki kırmızı buton kablolarda takılımı kalıyor,yoksa aparatla birliktemi sökülecek.?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kırmızı buton ızgaraların panelinden ayrılıyor, benim resimlerden göreceginiz gibi,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eyvallah,yarın bi deneyeceğim.sadece o aparatı sökebilirsem gerisini hallettik zaten.kabloyu söktükmü işlem tamamdır.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaslar,

:ok:Muhammet Hocamın Octavia 4 unun orta ve sag havalandırma ızgarasını bugün kargodan aldım, hemen tamirata giristim, baslangıcta kanatların bizim Fabia I inkinden ince(daha zayıf, etsiz) oldugunu görünce biraz endiselendim aslına bakarsanız, 7 kanatın tırnakları kırılmıstı, daha ince bir iscilikle çok ince uclu bir bıçagın ucuyla yuvalarını hazırladım, iclerine kestigim metalleri sıkıstırdım ve japon yapıstırıcısı ile sabitledim,
Asıl önemli olan yerler benim icin yuvalardı, yuvalar kırılmıstı, 6-7 parca seklindeydi, parcaları tamam oldugu icin japonla 3-5 kat japon atarak yuvaları sabitledim(Aslında durumları benim yuvalardan cok daha iyiydi, ilk sayfadaki benimkinin resimlerine bakarsanız, metal ataç(tel) dan yuva yapmak zorunda kaldığımı göreceksiniz)
Yani basınıza böyle birsey geldiginde, zorlamayacaksınız, yoksa catur cutur yuva kırılıyor, yuva ana üniteye sabit oldugu icin, kurtulus yok, degistirmek zorunda kalabilirsiniz?

Asagıya birkac fotoda ekledim, yarın sabaha kadar kuruması icin bekliyor kuzucuklar, yarın montajdan sonrada resim eklerim, Umarım sorunsuz hallederiz hocamın isini,:ok:
:)bu saate kadar uyumayıp, Okan Bayülgeni izlememekde olmazdı heralde:)