škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön far ve ufak tefek uygulamalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim favo'nun ön farlarından biri(sağ) ufak bir kaza sonucu kırılmıştı yenisi takıldı.yalnız seneler geçtikçe oldukça kirlendi sanırım yada matlaştı bilmiyorum.Ne yapcağım hakkında yardımcı olmanızı diliyorum sizden. :(

Ve araç için ufak tefek şeyler düşünüyorum onlarıda burda paylaşmak istedim. :)
*APP plaka
*Sisler için xenon aydınlatıcı
*Silecek demirleri için siyah boya(Beyazlaştı)
*Silencer egzost
*Açık hava filtresi
*Bagaj üstü spoiler
*Devir saati
*Tabi ilk önce paslar onları hallettikten sonra.

-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Modifiyeden önce gerekli işleri yapsanız daha iyi olur.

Araç üzerindeki pasları,eskiyse lastikleri değiştirin.
Aracın ehrhangi mekanik arızası avrmıo yokmu kontrol ettrip gerekli parçaları tamir ettirmeniz daha faydalı oalcaktır bence.
Önce sürüş güvenliği:ok:

Far içinde göründüğü kadarıyla su almış biryerden.
Pas lekesi gibi birikinti var içinde.
Farın sökülüp temizlenmesi lazım.
Ama farlar cam olduğu için bu mümkünmü emin değilim...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;91602
Modifiyeden önce gerekli işleri yapsanız daha iyi olur.

Araç üzerindeki pasları,eskiyse lastikleri değiştirin.
Aracın ehrhangi mekanik arızası avrmıo yokmu kontrol ettrip gerekli parçaları tamir ettirmeniz daha faydalı oalcaktır bence.
Önce sürüş güvenliği:ok:
Teşekkür ;)
Servis bakımlı aracım.sorunsuz lastikleri 2 ay önce değişti rot balans herşey düzgün :) paslar tabi ilk önce...
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2010, 14:47:37 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;91604
Teşekkür ;)
Servis bakımlı aracım.sorunsuz lastikleri 2 ay önce değişti rot balans herşey düzgün :) paslar tabi ilk önce...

O zaman ne bekliyorsun abi:rock1:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;91602
...Farın sökülüp temizlenmesi lazım.
Ama farlar cam olduğu için bu mümkünmü emin değilim...
Far camı silikonlarından ayrılıp far temizlenip tekrar güzelce silikonlanarak yapılabiliyor.:wnk:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dikkatlice bir tornavida yardımıyla söküp sabunlu bir sünger ile temizleyip kuruladıktan sonra silikon tabancası ile monte ediyim o zaman yaptıktan sonra resimleri paylaşırım :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;91657
Dikkatlice bir tornavida yardımıyla söküp sabunlu bir sünger ile temizleyip kuruladıktan sonra silikon tabancası ile monte ediyim o zaman yaptıktan sonra resimleri paylaşırım :)
Dikkat et yalnız farın sırlı kısmını çıkartmayasın sakın.:wnk:

efe_38

• Ziyaretçi
far camı matlaştıysa,polishle geçilmeli eğer ağır bir tabaka ise zımpara sonra polish olursa ilk takıldığı halini alır.

ama içinden tozlanmış ise far camı sökülüp güzel bir şekilde temizlenip tekrar takın.

açık hava filtresi yaptıracağım demişsiniz ama onun motora zararı olur,bence yaptırmayın 3-5 sene sonra motorda aksaklıklar yaşattırmaya başlar.

onun yerine güzel ses istiyorsanız abart egzoz veya daha hoş bir ses istiyorsanız performans egzoz taktırın.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;91671
far camı matlaştıysa,polishle geçilmeli eğer ağır bir tabaka ise zımpara sonra polish olursa ilk takıldığı halini alır.

ama içinden tozlanmış ise far camı sökülüp güzel bir şekilde temizlenip tekrar takın.

açık hava filtresi yaptıracağım demişsiniz ama onun motora zararı olur,bence yaptırmayın 3-5 sene sonra motorda aksaklıklar yaşattırmaya başlar.

onun yerine güzel ses istiyorsanız abart egzoz veya daha hoş bir ses istiyorsanız performans egzoz taktırın.

Teşekkür ettim efe.
Evet artık fara bi ayar çekicem yoksa çok kötü duruyo.

Lpg li araçlarda sorun açıyomuşda ben hiç lpg taktırmadım.Motorda bir sorun yaşatmasını istemem.aksine iyi gelir dedim ama eğer öleyse taktırmam tabi.

Silencer egsozt düşünüyorum piyasada bol şekilde var monza'nın alıcam.görmüşünüzdür aparat ile polisler karşısında bir sorun yaşatmıyor.sesi eski haline cevirip aparatı cıkarttıktan sonra gayet tok hoş bi ses veriyor.Performance sayılır zaten ben kuş serileri gibi kötü bi ses cıkartan abarth egsoz istemiyorm fazla çıkmasına gerek yok. :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;91667
Dikkat et yalnız farın sırlı kısmını çıkartmayasın sakın.:wnk:
Sırlı kısım derken? uğur hocam :rolleyes:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın karbüratörlü ve hacmi düşük, açık filtrenin bir zararı olmaz ama hiçbir getiriside olmaz, seste vermez öyle. Kaliteli bir simit filtre al kullan çok daha faydası olur. Açık filtrenin hiçbir zararı yoktur, yeterki iyi bakın takip edin, 5 yıldır aralıksız açık filtre ile kullanıyorum aracımı. Ses istiyorsan güzel bir egzoz tak, Favorit o konuda tatmin eder.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uygulamayı yaptım beyler ama , hiçbişey tamamen orjinaliyle birebir değil tabi yaldızlı tarafı eskimiş sanırım.böyle bi görüntü çıktı karşıma.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet muayeneden sonra far karatma yapmayı düşünüyorum o zaman bu maskeyi dediğin gibi krom boya ile boyarım teşekkürler :)

Alıntı yapılan: FF;91870
Aracın karbüratörlü ve hacmi düşük, açık filtrenin bir  zararı olmaz ama hiçbir getiriside olmaz, seste vermez öyle. Kaliteli  bir simit filtre al kullan çok daha faydası olur. Açık filtrenin hiçbir  zararı yoktur, yeterki iyi bakın takip edin, 5 yıldır aralıksız açık  filtre ile kullanıyorum aracımı. Ses istiyorsan güzel bir egzoz tak,  Favorit o konuda tatmin eder.

Teşekkür ederim.ses vermez dediler evet.egzost zaten ısmarladm gelicek takarım eklerim onun fotoğraflarınıda.
Bilirsiniz,favoritler araç icinde oldukça gürültülü çalışıyor.kafa şişiriyo ne yalan söliyim.bu gürültüyü zevkli bir hale getirmek için düşünüyorum bunları.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2010, 23:21:58 Gönderen: gokcen59 »